Nice'de Alışveriş

Fransa tüm güzellikleri ile insanların hayran oldukları ülkelerden biriyken Nice bu ülkenin en çok merak edilen ve eşsiz güzellikleriyle dikkat çeken şehirlerinden bir tanesidir. Bu şehre gelenlerin görülmesi gereken yerler arasında zamanın nasıl geçtiğini anlaması mümkün değilken alışveriş söz konusu olduğunda da aynı durum geçerli olacaktır. Özellikle tatil amacıyla seyahat etmekte olan kişilerin, hem kendileri için gerekli gördükleri ürünleri hem de sevdikleri için birer anı niteliğinde düşündükleri hediyeleri almak için alışveriş yapmak istedikleri bilinmektedir. Bu aşamada Nice uçak bileti alımında bulunmuş olan kişiler için en gözde alışveriş mekanlarından bahsetmeye çalışacağız.

 

 

Cours Saleya: Cours Saleya Nice’in kalbi olarak bilinmektedir. Burası şehrin en ünlü alışveriş noktası olarak kabul edilmektedir. Yiyecek ürünlerinden giyecek ürünlerine kadar pek çok seçenek bu sokak pazarında insanlara sunulmaktadır.  Meyve ve sebze ürünlerinin yanı sıra Nice’in ünlü çiçek pazarı da burada kurulmaktadır. Renkli sabunlar ve birbirinden güzel kokan onlarca çeşit çiçek arasında gezerek alışveriş yapmak oldukça eğlenceli seçenekler arasında yer almaktadır.

 

 

Cours Saleya’ya gelecek olanların antika eşya almak istekleri bulunuyorsa Pazartesi günlerini tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. Pazartesi günleri, alan içerisinde antikacıların da tezgah açmakta olması birbirinden eşsiz ürünleri görme imkanını sağlamaktadır. Belki de ülkenizde bulamayacağınız değerli ürünleri alabilmek için bu fırsatı kaçırmamalısınız.

 

Ayrıca Nice denildiğinde kokulu sabunlar ve zeytinyağı ürünlerinin ne kadar önemli olduğu da göz önüne alındığında bu seçenekleri bu alanda değerlendirmek mümkün olacaktır. Buraya alışveriş amacıyla gelinmesi durumunda zamanın nasıl geçtiğini anlamak mümkün olmayacaktır.

 

Yine de yorulanlar için etrafta kafelerin, restoranların ve pastanelerin bulunduğunu belirtmek gerekir. Özellikle belirli noktalarda bulunmakta olan dondurmacılar, sıcak havadan bunalan gezginlerin tercihi olabilecektir.

Adres : Cours Saleya, 06300 Nice, Fransa

 

 

Vieux Nice: Cours Saleya’yı ziyaret eden kişilerin yürüme mesafesinde ulaşabilecekleri noktalardan bir tanesidir. Eski Nice anlamına gelen Vieux Nice, daracık sokaklarına rağmen en canlı noktalardan bir tanesi olarak kabul görmektedir. Birbirinden güzel mağazaların yer aldığı sokaklar arasında dolaşarak, ihtiyacınız olan ürünleri almanız oldukça keyifli bir anı olabilecektir. Birer galeriyi andıran dondurmacılardan istediğiniz seçeneklerde bir dondurma alarak, sıcak havanın bunaltıcılığından uzak bir alışveriş macerası yaşayabilirsiniz.

 

Ayrıca zeytini ile meşhur olan bu şehirde çeşitli zeytin ürünlerini burada bulunan dükkanlardan elde etmeniz mümkün olmaktadır. Yöresel peynir seçenekleri alışveriş esnasında değerlendirilmesi gereken ürünler olarak göz önüne gelmektedir.

Adres : Vieille Ville, Nice, Fransa

 

 

Jean Medicine Caddesi: Bütün olarak bakıldığında Nice alışveriş açısından oldukça çeşitli seçenekleri sunmaktadır.  Halk ve sokak pazarlarının yanı sıra şehir genelinde milyonlarca mağazanın bulunduğu belirtilmektedir. Bu kadar seçenek arasında kaliteli bir alışveriş yapmak isteyenlerin tercih edebilecekleri noktalardan bir tanesi Jean Medicine Caddesi’dir.

Bu cadde oldukça geniş ve ünlü bir cadde olarak bilinmektedir.

 

 

Caddenin Massena Meydanı girişinde, La Fayette mağazalarının bulunduğunu belirtmek gerekmektedir. Bu ünlü markanın ürünleri arasında alışveriş yapmak isteyenlerin muhakkak değerlendirmesi gerekmektedir. Massena Meydanına oldukça yakın bir konumda yer almakta olan Maison-Auer ise meşhur bir çikolatacıdır. Buraya kadar gelenlerin, mekanın en ünlü lezzeti olan portakal kabuklu çikolata çubuklarını da alışveriş listelerine eklemelerini tavsiye edebiliriz. Bu caddenin özellikle tatilciler tarafından  bu kadar dikkat çekmesinin en önemli sebebiyse; birbirinden eşsiz dünyaca ünlü markaların seri sonu ürünlerinin satıldığı mağazalarının burada bulunuyor olmasıdır.

 

 

Nice şehrine gelenlerin bu sokak pazarları dışında alışveriş için pek çok seçenekleri bulunmaktadır. Daha önce de belirtildiği gibi şehir genelinde alışverişin ne kadar önemli bir yer edindiğini, mağaza sayılarından anlamak mümkün olmaktadır. Bu şehri ziyaret edenlerin Nice alışveriş merkezleri hakkında bilgi sahibi olarak, ziyaret etmek istemesi oldukça normal bir durumdur. Her insanın yeni bir şehirde hem oranın yerel lezzet ve ürünlerini hem de diğer ülkelere kıyasla uygun sayılmakta olan ürünlerini almak istediği bilinmektedir. Bu bağlamda ziyaret edilebilecek diğer yerlerden bahsetmek gerekir;

 

 

Nice Etoile: Bu alışveriş merkezi Nice şehrinde bulunan sıradan alışveriş merkezlerinden bir tanesidir. Standart bir alışveriş merkezi olsa da mağaza seçenekleri insanları kendisine hayran bırakmaktadır. Ayrıca deniz kenarında bulunması sebebiyle, sıcak havalarda deniz kenarında bunalanların ya da soğuk havalarda ısınmak isteyenlerin ilk durağı olarak göz önüne gelmektedir.

Ayrıca bu alışveriş merkezinin deniz tarafında bulunan girişinde kocaman bir N harfi bulunmaktadır. Şehrin isminin baş harfi olarak düzenlenmiş bu alanda, resim çektirmek insanlar için güzel anılardan olmaktadır.

Adres: 30 Avenue Jean – Medecin, 06000 Nice, Fransa

Tel: 04 92 17 38 17

 

 

Galeries Lafayette: Nice şehrine  gelenlerin, şehir turu sırasında muhakkak bu alışveriş merkezinin önünden geçecekleri bilinmelidir. Oldukça gösterişli bir yapısı olan Galeries Lafayette, içerisinde birbirinden kaliteli markaların yer aldığı alışveriş merkezidir. Çok katlı olarak hizmet vermekte olan bu alışveriş merkezi içerisinde akla gelen her şeyin bulunmakta olduğunu söylemek gerekir. Fakat fiyatların oldukça üst düzeyde olması, alım konusunda karar vermeyi zorlamaktadır. Her şeyin bir çatı altında yer aldığı bu alışveriş merkezi, tasarım markaların ziyaret edilmesi için eşsiz seçeneklerdendir.

Adres: 6 Av Jean Medicine, 06000 Nice, Fransa

Tel: +33 4 92 17 36 36

 

 

Her yeni şehre tatil amacıyla ziyarette bulunanların merak ettikleri mekanların başında outlet Centerlar gelmektedir. Bizim ülkemizde olduğu gibi her ülkede, birbirinden değerli markaların ürünlerinin uygun fiyatlara satıldığı alanlar bulunmaktadır. Nice, alışveriş açısından pek çok ürün ve markayı sunması sebebiyle outlet seçeneklerinin değerlendirilmesi açısından da üst sıralarda yer almaktadır.

 

 

La Valle Village: Alışveriş konusunda Nice outlet seçeneklerinde yararlanmak isteyenlerin, Val D’Europe alışveriş merkezi arkasında bulabileceği açık bir alışveriş yeridir. Tüm dükkanlar çeşitli renklerle boyanmış kiremitlerin süslediği evler havasındadır. Bu sebeple buranın oldukça hoş bir görünümü olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

 

Adidas, Nike, Dolce & Gabbana gibi önemli markaların ürünlerini uygun fiyata almak isteyenlerin, Nice seyahatleri kapsamında burayı muhakkak değerlendirmesi gerekmektedir. Orijinal fiyatlarla kıyaslandığında indirimlerin oldukça yüksek olduğu görülmektedir. Buraya gelmek isteyenlerin Val D’Europe istasyonuna sefer düzenlemekte olan ücretsiz servislerden yararlanması mümkün olacaktır.

Adres :  3 Cours de la Garonne, 77700 Serris, Marne- la- Valle, Nice, Fransa

 

Nice şehrine seyahat yapmakta olan kişilerin outlet alışveriş seçenekleriyle uygun fiyat seçeneklerinden yararlanmak için değerlendirebilecekleri seçeneklerden en önemlisi Jean Medicine bulvarıdır. Daha önce de bahsettiğimiz bu bulvarda bulunmakta olan pek çok markanın outlet mağazası bulunmakta ve normal fiyatı üzerinden oldukça büyük indirimlerle müşterilerini memnun etmektedir.

 

 

7000 e yakın alışveriş merkezinin yer aldığı Nice şehrinde tüm bu alışveriş seçeneklerinin yanı sıra, muhakkak incelenmesi ve alınması gereken ürünlerde bulunmaktadır;

  • Elbise seçenekleri değerlendirilmelidir.
  • Mücevher seçeneklerini görmeden dönmek istemeyeceğinizi söylemeliyiz.
  • Cave de la Buffa’yı ziyaret ederek Fransız şaraplarından alabilirsiniz.
  • Deri eşyaları, zeytinyağı, sabun ve kumaş ürünleri Fransa seyahati yaparak Nice şehrini ziyaret edenlerin alışveriş listelerine eklemesi gereken seçeneklerdendir. 
Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Şehir Rehberleri

X
Nice Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder