Newcastle'da Nerede Kalınır

Newcastle upon Tyne, İngiltere’nin Kuzey Doğu Bölgesinde yer alan bir şehirdir. Tyne Nehri’nin kuzeyinde yer almakta olan bu şehir, farklı ülkelere seyahat etmek isteyen kişilerin İngiltere tercihinde bulunması durumunda en çok tercih ettikleri yerlerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Gerek tarihi yapılarının çok fazla olması gerekse eğlence aktiviteleri için çok fazla seçenek barındırması sebebiyle burada vakit geçirilmek istendiği bilinmektedir. Fakat daha önce gidilmeyen bir ülkeye gidilmesi durumunda, farklı kültürel özelliklerin çatışması sebebiyle sorunlar yaşanması durumuyla karşı karşıya kalınabileceği unutulmamalıdır. Bundan dolayı seyahate başlamadan önce konaklama ihtiyacı için önlem alınması gerekliliğini göz ardı etmemek gerekmektedir. Şehre varıldığında bir karar vereceğini düşünenlerin, bir takım sorunların oluşabileceği ihtimalini göz önünde bulundurmaları tavsiye edilmektedir.

Newcastle, yerli ve yabancı birçok öğrencinin eğitim için tercih ettiği şehirlerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Gezi dışında buraya eğitim ya da dil öğrenmek amacı ile gelenlerin Newcastle’da nerede kalınır sorusuyla baş başa kalmaları da bilinen bir durumdur. Bu sorunun cevabına dair düşünceler içerisine girmiş olan kişiler için birkaç seçenek sunacağız;

 

Walton Robinson: Oldukça kaliteli bir öğrenci yurdu olan Walton Robinson, kalitesine rağmen uygun fiyatlar sunması ile öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alabilmektedir. Genel olarak sekiz yataklı odaların bulunduğu yurtta, stüdyo daire tarzında odalar da bulunmaktadır. Stüdyo tarzında dairelerin daha pahalı olduğunu göz önünde bulundurmak, konaklama arayışı içerisinde olanlar için faydalı olacaktır. Sekiz yataklı odaların ise kalabalık olunacak olmasına rağmen ferah bir ortam sunması insanları etkileyici bir unsurdur. Fiyatı ortalama olan bu yurtta, öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için bir alanları olacaktır. Genel olarak Newcastle Üniversitesi ve Northumbria Üniversitesi öğrencilerini kabul etmekte olan bu yerden daire kiralamak isteyenlerin, yabancı uyruklu olmaları durumunda kendilerine yardım edileceği de bilinmelidir. 
Adres: 101 Percy Sokak Newcastle Northumberland NE1 7RY, İngiltere

 

 

Stüdyo, Ainsley Sokak: Öğrenciler için konaklama durumu söz konusu olduğunda, hotel ya da otel seçeneklerinden ziyade kalıcı bir düzen arayışı içerisine girmiş oldukları bilinmektedir. Eğitimin süreceği zaman aralığı içerisinde bu şehirde kalmak zorunda olan öğrencilerin, daha az masraflı olması açısından kiralık evleri tercih etmeleri durumu söz konusu olmaktadır. Kalabalık ortamlarda kalmak istemeyen kişiler için 19 m²’lik stüdyo daireler oldukça tercih edilen seçeneklerden olmaktadır. Güvenli bir alan olması ve eşyaların ev ile birlikte kiralanması açısından oldukça tercih edilen bu stüdyo daireler, ayrıca uygun fiyatlar yansıtması sebebiyle de dikkat çekmektedir. Tek kişi olarak kiralanan odalar için haftalık 30 İngiliz sterlini karşılığında iki kişi kalma şansı da sunulmaktadır.
Ulaşım: Durham Tren istasyonuna 7 dakikalık bir yürüyüş mesafesindedir.

 

 

Newcastle şehrine gelenlerin sadece öğrenci olmadıkları bir gerçektir. Bu şehre tatil amacı ile gelenlerin kendilerine uygun konaklama alanları arayışında oldukları bilinmektedir. Newcastle otel seçeneklerinin fazlalığı sebebiyle dikkat çekmektedir. Tarihi yapıyı yansıtmakta olan otellerin bulunması da insanların tercih etmesinde etkili rol oynayabilmektedir. Ekonomik anlamda orta sınıf bir konaklama yapmak isteyenlerin tercih edebilecekleri birkaç yerden bahsedeceğiz;

 

Jurys Inn Newcastle: Şehir merkezinde bulunmakta olan bu otel, Newcastle Tren istasyonuna ise 500 metrelik bir mesafede yer almaktadır. Sunduğu hizmete karşılık talep ettiği fiyatın oldukça makul kabul edilmekte olduğu bu otelin oda sayısı 274’dür. Basınçlı duş içermekte olan en süite banyolu ve aydınlık odalara ev sahipliği yapması sebebiyle konaklama için büyük miktarlar ayıramayacak olan kişilerin burayı tercih etmeleri tavsiye edilmektedir.

 

 

Modern Innfusion Restoranda hem kahvaltı hem de akşam yemeği servisi sunulmaktadır. Daha fazla resmiyet isteyen kişiler için ise Inntro Bar değerlendirilebilecek seçenekler arasındadır. Bu barda hem içki keyfi yaşamak mümkün olabilecek hem de bar yemeklerinden tatma şansı bulunacaktadır. Jurys Inn Newcastle’ın mağaza ve barlara yakın olması insanların istedikleri an farklı şeyler yapma olanaklarını kullanabilmelerini sağlamaktadır. Ayrıca Eldon Square ve The Gate alışveriş merkezlerine olan yakınlığı da dikkat çekmektedir.
Adres: Scotswood Rd, Newcastle upon Tyne NE1 4AD, İngiltere
Telefon  : +44 191 201 4400

 

 

Jurys Inn Newcastle Gateshead Quasy: Tyne Nehri ve Milenyum köprüsü manzaralı bir otel olmasının yanı sıra Baltic Çağdaş Sanat Merkezi’ne yürüyerek 2 dakika uzaklıkta olması, tercih edecek kişilerin oldukça dikkatini çekmektedir. Jurys Inn Newcastle Gateshead Quasy bünyesinde kahve dükkanı bulundurmasıyla birlikte Newcastle’ın gece hayatının merkezi sayılmakta olan Quayside bölgesine bir kilometre mesafededir.

 

           

Gateshead metro istasyonuna 15 dakikalık bir mesafede olması ve Newcastle alışveriş merkezlerine 20 dakikalık bir mesafede bulunması, insanların bu otelde konaklama durumunu tercih etmelerinde etkili olmaktadır. Ferah odaları içerisinde istenilen tüm imkanların bulunabilmesinin yanı sıra; restoran ve bar seçeneklerinde çağdaş bir zenginlik bulunması oldukça dikkat çekmektedir. Tüm bu özellikleri sunmasının yanında fiyatlarının bu kalitede bir otele kıyasla uygun olması Newcastle otelleri arasından bu tesisin seçilmesini sağlayacaktır.
Adres: S Shore Rd, Gateshead, United Kingdom NE8 3AE, İngiltere
Telefon: +44 191 401 6800

 

 

Newcastle’da tatil yapmak isteyen kişilerin, maddi durumlarının yerinde olması ,kaliteli tesislerde kalmak isteğinde bulunacaklardır.Bu sebeple maliyetine bakılmaksızın en kaliteli otelleri tercih etmek isteyenler için birkaç seçenekten bahsetmek doğru olacaktır.

The Vermont Hotel: Newcastle’da bulunmakta olan dört yıldıza sahip otel, tek bağımsız otel olarak bilinmektedir. Kalenin yanında yer almasının yanı sıra Newcastle Katedrali, Tyne Nehri ve Milenyum köprüsü manzaralı olan bu otelde spor salonu da bulunmaktadır. Ücretsiz Wi-Fi ve ücretsiz otopark hizmetlerinin de sunulmakta olduğu bu otel, Newcastle alışveriş bölgesine sadece 5 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde bulunmasıyla da dikkat çekmektedir. Tüm odalarında TV bulunmakta ve mini barı tam stok şeklinde hizmet vermektedir. Bunların yanı sıra odalarda ücretsiz çay ve kahve imkanının bulunması tercih edenleri en çok etkileyen seçeneklerden olmaktadır. Otelin restoranlarından olan The Bridge Restoran Tyne manzarasına karşı eşsiz yemek vakitleri yaşanmasını sağlayacaktadır.  Redwood Bar kısmı ise rahat kanepeleri ve şöminesi ile tercih edenler için güzel vakitler sunmaktadır.
Adres: Castle Garth, Newcastle upon Tyne NE1 1RQ, İngiltere
Telefon: +44 191 233 1010

 

 

Grey Street Hotel: Newcastle hotel seçenekleri arasında en çok dikkat çeken noktalardan bir tanesi Grey Street Hotel olmaktadır. Dört yıldıza sahip  olan bu hotel de şık bir restoranın bulunması dikkat çekici özelliklerin başında gelmektedir. Bu otel söz konusu olduğunda kaliteli hizmette insanları etkisi altına bırakacak olmasını söylemek yanlış olmayacaktır. Odaların hepsinde düz ekran TV bulunmasının yanı sıra Hypnos yataklarının mevcut olması durumu tercih edilmesinde etkili bir durum olmaktadır.

 

 

Ayrıca burada konaklama yapan kişilerin, Living Room ismiyle adlandırılan alanda uluslararası mutfakların lezzetlerini tadabilmeleri mümkündür. Bar kısmında ise kaliteli şaraplar, yıllanmış içkiler ve eşsiz kokteyller tadılmayı beklemektedir. Bu hotelin en çok ilgi gören yanı ise Newcastle tren istasyonuna 1 km mesafede bulunmasıdır. Ayrıca mağaza ve barların bulunduğu caddeye bu hotelden çıkarak ulaşmak birkaç dakikadan fazla sürmeyecektir.
Adres: Grey St, Newcastle upon Tyne NE1 6EE, İngiltere
Telefon: +44 191 230 6777

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Şehir Rehberleri

X
Newcastle Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder