Newcastle'a Ne Zaman Gidilmeli

Newcastle, İngiltere’nin en eski yerleşim birimi olarak kabul edilmektedir. Tatil için farklı ülkeler deneyimlemek isteyen kişilerin İngiltere’ye karar vermeleri durumunda, popüler olan Londra seçeneğinden ziyade burayı tercih etmeleri daha güzel bir tatil geçirilmesini sağlayacaktır.

İngiltere genel itibariyle boğucu bir havaya sahip olmasıyla bilinmektedir. İngiltere’nin en güzel şehirlerinden biri olan Newcastle’da bu durum kendisini hissettirmeye devam etmektedir. Bu sebeple buraya gelecek olan kişilerin bol güneşli hava beklentileri varsa hayal kırıklığına uğrayabileceklerini göz önüne almaları gerekmektedir. Newcastle hava durumu olarak yaz aylarında ortalama sıcakları göstermekteyken kışın bu durum biraz daha farklılık göstermektedir.

-10 derecelere varan sıcaklık derecelerinin görülmesi durumu ile karşılaşılması, kış aylarında burayı ziyaret etmek isteyenlerin göz önüne almaları gereken bir durumdur. Yine de oldukça hareketli yapısı ile bilinmekte olan bu şehirde, kışın soğuk hava şartlarında dahi eğlenme imkanının mümkün olduğu görülmektedir.

Diğer yerlerle kıyaslanması durumunda, Newcastle’da kış aylarının soğuğu hissetmek için mükemmel bir yer olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Diğer yandan bahar ve yaz aylarındaki hava sıcaklıklarının en az 15 derece olması sebebi insanların hoşlarına gidecek durumlardan bir tanesidir.

Newcastle ne zaman gidilir sorusuna verilecek en iyi cevap; bahar aylarıdır. Hem şehrin kültürel değerlerini gezmek hem de oldukça çekici olan gece hayatının tadına bakmak isteyenlerin Mayıs ile Eylül ayları arasında bu bölgeyi tercih etmeleri tavsiye edilir. Yine de bu dönemlerde bile çok fazla güneş ışıklarının bulunmayacak olmasını gözden çıkarmamak gerekir. Buna rağmen boğucu havası her zaman kendisini hissettirecektir.Sıcakları sevenler olduğu kadar soğuk havalardan hoşlananlar olduğunu da unutmamak gerekmektedir. Newcastle ne zaman gitmeli diye düşünmekte olan ve sıcak havadan hoşlanmayalar için en güzel zamanın sonbahar olacağını belirtmeliyiz. Bu süreç içerisinde havanın serin ve yağmurların kendisini hissettirecek olması sebebiyle bu durumdan zevk alacak kişilerin mutlu bir tatil geçirmeleri mümkün olacaktır.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Şehir Rehberleri

X
Newcastle Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder