Newcastle Gece Hayatı

Newcastle gece hayatı oldukça canlı bir yapıya sahiptir. Birçok bar ve gece kulübünün bulunduğu cadde ve sokakların varlığı şehrin hareketli yapısını oldukça iyi bir şekilde yansıtmaktadır. Öğrenci nüfusunun fazla olmasının da etkisi ile birçok eğlence çeşidinin bulunması insanların ilgi alanlarını genişletebilmeleri adına oldukça etkilidir. Öğrencilerin yanı sıra Newcastle halkının da eğlenmeyi sevmesinin etkisi de göz önünde bulundurulduğunda Cuma ve Cumartesi günleri sabaha varan eğlenceleri bünyesinde taşır.

Newcastle bar ve gece kulüplerine en çok rastlanan yerler şehir merkezi Bigg Pazar ve rıhtım alanıdır. Buralarda eğlence amacıyla birbirinden güzel yerlere rastlamak mümkün olmakta ve insanlar kendi arzuları doğrultusunda seçim yapabilmektedir. Gece hayatını renklendirmek isteyenler için birkaç seçenekten bahsederek bir plan oluşturmalarına katkı sağlamak oldukça yararlı olacaktır.

The Diamond Strip: Burası lüks gece kulüpleri arasında yer almakta ve genel olarak VIP üyelerin giriş yapabilecekleri bir yerdir. Newcastle’da yaşamakta olanlarla birlikte bölgeyi ziyaret eden ünlü isimleri de burada görmek mümkündür. Masa düzenlemesinin de bulunduğu bu alanda ayrıca loca tarzında alanlarının da olduğu bilinmektedir. Bu kulüp Central İstasyonuna sadece 1 dakikalık yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Moda ve lüksün iç içe geçmiş olduğu bu mekan eğlenmek isteyenlerin odak noktası olarak kabul etmektedir. Aynı zamanda bir striptiz kulübü olarak da bilinmekte olan The Diamond Strip gecenin nereye götüreceğine bağlı olarak farklı seçenekleri de sunmaktadır. Ekstrem istekler ve yaşantılar peşinde olan kişilerin bu arzularını bu mekanda gerçekleştirmeleri mümkündür. Bu mekana gelen kişilerin favori içecekler arasında bulunmakta olan Absolut Chambulls tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. Bir sürahi içerisinde Absolut votka, redbull enerji içeceği ve şampanya karışımı şeklinde servis edilmekte olan bu içki, son yılların en favori içkisi olarak adından söz ettirmektedir.

 

Bigg Market: Bu alan lüks yerlere bütçesini zorlanan kişiler için etkili seçenekler arasında sayılmaktadır. Yarı otantik bir yapıya sahip olması sebebiyle insanların ilgisini fazlasıyla çekmekte olan bu mekanda ayrıca üst kat bulunmaktadır. Bu üst katta kareokeyle eğlenmek isteyenlerin aradıkları seçenekleri bulmalarının imkanı da sunulmuştur. Ayrıca parti alanları ve tekila zamanı etkinlikleri de üst kat içerisinde konumlandırılmış alanlara yayılmış bulunmaktadır. Burada insanların en çok tercih ettikleri içki tekila olmaktadır. Lezzetli ve akılda kalıcı tekilaların servis edildiği Bigg Market’e gelenlerin bir kez daha gelmek isteyecekleri ise muhakkaktır.
Adres: Newcastle upon Tyne, Tyne and Wear NE1 1UN, İngiltere

 

Quayside: Newcastle gece hayatı tercihleri arasında modern sanat, kültür ve müziğin yansıtıldığı bu mekan Tyne Nehri çevresinde olması sebebiyle de oldukça ilgi çekmektedir. Romantik bir manzaranın da sunulmakta olduğu bu mekanın cam yapısı popüler olmasında oldukça etkilidir. Renklerin yansıma şekli ve mekanın aydınlığı gece hayatının en güzel anlarını yaşamak isteyenlerin tercih edecekleri yerler arasına burayı da eklemelerini sağlamıştır. Terası da bulunmakta olan bu mekanda giysi anlamında bir kısıtlama bulunmaması insanların tercih etmelerinde bir artı olarak belirtilmektedir. Favori içkileri arasında mini biraların ve özel kokteyl tarifinin yer aldığı bu mekanda, hem açık hem de kapalı alanlarda kaliteli zaman geçirerek eğlenmek mümkündür.

 

 

The Door: Burası eğlenmek için oldukça tercih edilen mekanlar arasındadır. Loş bir ortama sahip olan bu mekanda içkilerde genel fiyatlara göre daha uygun fiyatların yansıtıldığı görülmektedir. Büyük parti ya da bekarlığa veda gecesi yapmak isteğinde olanların bu mekanı tercih etmeleri ise sıklıkla gözlenmekte olan bir durumdur. Amerikan amigo kıyafetleri içerisinde dans etmekte olan kadınların izlenme imkanı da bulunulan bu yerde zaman geçirmek herkes için keyifli sonuçlar verebilmektedir.

 

Jalou: Paris hayatı ve Moulin Rouge tarzının bu mekanın hem tasarımında hem de yiyecek içecek menüsünde yansıtıldığı görülmektedir. Fransız stillerinde bir mekan olarak dekore edilmiş olması insanların ilgisini çekmektedir. Bu mekan gece hayatında eğlenceden ziyade keyifli bir akşam geçirmek isteyenlerin tercihi olmakta iken, Fransız tatlarını almak isteyenlerin de değerlendirmesi gerekmektedir. Yemek ve içecek listesinde tamamen Fransa özelliklerini sunmakta olan bu mekanda şarap içmek oldukça iyi bir tercih olabilecektir. Kırmızı ya da beyaz şarapları tercih edenlerin zevkle ayrılmalarına neden olan mekan, şarapların yanında sunduğu hafif yiyecekler de dikkatleri üzerinde toplamaktadır.

Fat Buddha: Newcastle şehri içerisinde bir Asya yansıması olarak yer almakta olan bu mekan insanlar tarafından oldukça talep görmektedir. Çağdaş tasarımı ve kaliteli bir mutfağa sahip olması sebebiyle eşsiz bir deneyim sunmakta olan mekan içerisinde oldukça şık bir bar da bulunmaktadır. Özel localar, tatami odaları gibi alanların yanı sıra açık alanda vakit geçirmek isteyenler için de seçenekler sunulmuş olması dikkat çekicidir. Burayı tercih eden kişilerin denemesi gereken içkilerin başında Buddha Bar Kokteyl gelmektedir. Mekanın favori ve özel içkisi olan bu seçenek deneyenlerin memnun kalmalarını sağlamaktadır. Ayrıca şampanya içmek isterseniz en lezzetli tatlara bu bar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.
Adres: 55 Degrees North, Pilgrim Street, Newcastle upon Tyne, Tyne and Wear NE1 6BG, İngiltere
Telefon: +44 0191 261 1066

 

 

The Gin Bar: Gece hayatının tadını çıkarmak ve Newcastle gece kulüpleri seçeneklerinden yararlanmak isteyen kişilerin bar seçeneklerini sıklıkla kullandıkları görülmektedir. Farklı bir bar ortamı deneyimi yaşamak isteyenlerin The Gin Bar’ı tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. Cin bar olarak da tanımlanabilecek bu mekanda, kokteyllerin özel bir şekilde bu alanda uzmanlaşmış kişiler tarafından hazırlanması daha iyi tatların ortaya çıkmasını sağlamıştır. İstenilen alkollü ya da alkolsüz içkilerin gözler önünde, bir mühendislik örneği sergilenerek hazırlanması mekanı tercih edenlerin hoşlarına gitmektedir. Genel olarak cin bazlı kokteyller hazırlanmasına rağmen, kahve seçeneklerinde de farklılıklar uygulanarak eşsiz lezzetleri deneyimlemek mümkün olmaktadır. Bu mekanı ziyaret edenlerin hem diğer misafirler hem de çalışanlar ile sosyal anlamda konuşma ve kaynaşma imkanı elde edebilecekleri de bilinmektedir.
Adres: Crowne Plaza Newcastle, Forth Street, Newcastle upon Tyne, Tyne and Wear, NE1 3RX
Telefon: +44 0191 562 3333

 

 

Newcastle hem kültürel anlamda hem eğlence anlamında insanların hayatlarına farklılıkları sunmaktadır. Özellikle 24 saat canlı bir şekilde yaşanmakta olan gece hayatı, tatil sebebiyle burayı ziyaret edenlerin en çok hoşlarına giden özelliklerden olmaktadır. Eşsiz bir tatil yaşamak isteğinde olan kişilerin, tatil süreçlerinde gece hayatına günlük yaşamda olduğundan daha fazla düşkün oldukları bilinmektedir. Bulundukları şehirde her imkandan faydalanmak isteyen kişilerin Newcastle pub seçeneklerini de düzenli bir şekilde değerlendirdikleri görülmektedir.

Bu şehirde eğlencenin sınırı yoktur. 24 saat açık olan publarda başlayan eğlencenin sokaklara taşması oldukça doğal karşılanmakta ve sokaklarda devam eden eğlenceye kimsenin karışmadığı bilinmektedir. Bu anlamda eğlenmek isteyenlerin mutlu bir şekilde, kavgadan uzak bir gece geçirmeleri de söz konusu olabilmektedir.

 

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Şehir Rehberleri

X
Newcastle Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder