Nantes'e Ne Zaman Gidilir?

Fransa'nın Nantes şehrine gitmek için eğer doğru zamanı arıyorsanız bunun 6 ay yani 180 gün içinde yapabileceğiniz bir takvimi kapsadığını bilmeniz doğru olacaktır. Nantes hava durumu tatilinizi yakından etkileyecektir. Fransa hava durumu ile kıyaslandığında daha tropik bir yapıdadır.  Zira şehir tam olarak 180 gün canlılığını ve hareketini korumaktadır. Daha çok öğrenci şehri olan Nantes okulların kapandığı dönemde oldukça sakin sessiz ve boş mekanlardan oluşacaktır. Eğer kalabalıkları seven bir yapınız varsa ve yeni insanlarla kaynaşmak istiyorsanız okullar kapanmadan önceki dönemi seçmeniz sizin için büyük önem taşıyacaktır. Zira yeni insanlarla kaynaşmak ve yabancı dilinizi özellikle Fransızcanızı geliştirmek istiyorsanız bu dönem olarak doğru dönem karşımıza çıkmaktadır. Eğer ben daha sakin ve sessizlik arıyorum diyenlerdenseniz  sizin için doğru tercih mutlaka okulların kapandığı dönem olmalıdır. Zira bu dönemde ülkeye başlayan turist akını daha farklı kültürleri daha farklı insanlar tanımanıza olanak sağlayacaktır. Nantes şehrine gitmek için en doğru mevsim yaz ayları olarak karşımıza çıkmaktadır. Şehirde nehirde yüzebileceğiniz gibi okyanusa da yüzebileceğiz 20 ila 25 derece arasında bir sıcaklık söz konusu olmaktadır. Kış mevsiminde ise ortalama sıcaklığın 5 ila 7 derece arasında seyrettiği Nantes şehri tam olarak bir Okyanus komşusu olarak nitelendirilebilir. Zira şehir kar yağışı için çok büyük imkanlar tanımamaktadır. Daha çok kış mevsimleri yağmurlarla geçiren Nantes şehri insanları kasvete sürükleyen kış mevsimlerinin yaşanmasına sebep olabilmektedir. Ayrıca şehirde Kış mevsiminde yapacak önemli aktiviteler sadece sanat galerilerini ve sanatsal aktivitelerin takibi olacaktır. Daha çok gezmek yürümek ve eğlenmek istiyorsanız Nantes şehrini yaz mevsiminde ziyaret etmeniz sizin için çok büyük bir artı olacaktır. Nantes uçak bileti almadan mutlaka gidilmek istenen dönemin belirlenmesi önemli olacaktır.

 

 

Ülkemizden Nantes şehrine ne yazık ki direkt uçuş bulunmamakta. Fakat Air France şirketinin aktarmalı uçuşları ile önce Paris'e daha sonra Nantes şehrine ulaşmanız mümkün. Ayrıca Nantes şehri için İzmir Antalya gibi şehirlerden yaz sezonunda özel turlar düzenlenebiliyor. Eğer Kış mevsiminde Nantes şehrini ziyaret etmek istiyorsanız önce Paris'e ardından hızlı tren yardımı ile Nantes şehrine kısa sürede ulaşmanız mümkün. Hızlı tren seferleri gün içerisinde birçok kez tekrarlanıyor ve tren garında maksimum bir saatten uzun bekleme ihtimaliniz bulunmuyor. 1 saat içerisinde bir tren ile Nantes şehrine son derece konforlu bir yolculuk ile ulaşabiliyorsunuz.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Şehir Rehberleri

X
Nantes Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder