Nantes'de Gece Hayatı

Bütün zorlukları aşıp Nantes uçak bileti ve Avrupa Birliği Schengen vizesi aldıktan sonra ulaştığınız Fransa'nın Okyanus sahil şehri Nantes geceleri size birçok farklılığı bir arada sunacaktır. Zira ilk olarak karşımıza çıkan bu zevkli ve eğlenceli şehri aslında bir öğrenci şehri olduğudur. Fransa'nın genel hayatına bakıldığında ülke çok gelişmiş ekonomik potansiyele sahip olsa da Nantes şehri daha çok balıkçılık ve deniz ürünlerinin ihracatı üzerine ekonomisini ayakta tutan şehirlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira ülkede sadece ekonomik anlamda fabrikalar göz ardı edildiğinde gelir getiren kaynak deniz ürünleri ve şarap imalatı olarak karşımıza çıkmaktadır. Fransa'nın genel şarap üreten şehirlerine baktığımızda Nantes şehri şarabın en az üretildiği fakat en çok tüketildiği noktaların başında gelmektedir. Bunda etken rol oynayan durum ise Fransız gece hayatının Nantes gece hayatı ile birleşimi olarak tarif edilmesidir. Zira Fransız gece yaşantısı ve Nantes gece yaşantısı arasında oldukça büyük farklılıklar bulunabilmektedir. Şehrin sahip olduğu öğrenci potansiyeli sürekli ve kararlı olarak ekonomik bir ilerleyişi de beraberinde getirmektedir. Dünyanın her noktasından gelen gençler ülkede hem eğitim hayatlarını sürdürürken hem de Ülkenin güzelliklerini tatmak ve onları yerinde yaşamak için hayatın içerisinde aktif yer almaya sevk etmektedir. Fransız gece hayatı turistler ve öğrenciler ile birleştiğinde tam olarak sınırsız eğlenceyi de beraberinde getirmektedir. Fransız gece hayatında öne çıkan gece kulüpleri ve eğlenceleri parlak olsa da daha çok Fransız yerel müziklerinin ve balıkçı barları olarak bilinen mekanları popülerliğini arttırmıştır. Ülkemiz ile kıyaslandığında özellikle İstanbul gece hayatı karşısında yok denilebilecek kadar küçük bir potansiyele sahip olan Nantes gece hayatı sadece şehrin sakinleri için yeterli bir potansiyel göstere bilmektedir. Eğer turistik bir gezi için Nantes şehri seçtiyseniz Nantes gece hayatı manasında çok büyük bir beklentiye katılmanız yanlış olacaktır. Çünkü şehir bu anlamda Türk gece hayatında çok daha farklı bir yapıya sahiptir.

 

 

Nantes gece hayatında karşımıza çıkan en büyük ayrıntılardan bir tanesi en çok tercih edilen içki konusunda olmuştur. Elma şarabı olan ve Cider  ismini taşıyan bu şarap Nantes barları içinde özellikle tüketilen içkilerin başında gelmektedir. Ayrıca şehir merkezinde bulunan gece kulüpleri sabaha kadar hizmet vermeye devam etmektedir. Gece kulüpleri için şehir merkezinde çok uzaklaşmanıza gerek kalmamakta birlikte önemli ve daha büyük potansiyeli maceraları içinde barındıran gece kulüpleri biraz daha şehrin dışında yer almaktadır. Gece kulüpleri için merkezi noktalara göz attığımızda şehir merkezinde buaffay bölgesi commerce meydanı bölgeleri göze çarpmaktadır. Ayrıca şehrin biraz daha dışında ve sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet vermesiyle ünlü olan Thetra Graslin isimli bölgede bulunan gece kulüpleri daha çok ekonomik düzeyi yüksek daha sınırsız ve kuralsız gece hayatını tercih edenlerin uğrak noktası olarak göze çarpmaktadır. Zira Fransız polisinin de oldukça sık şikayet aldığı bu bölge özellikle bu yapısı yüzünden tercih edilmektedir.

 

Nantes gece hayatı tüm dünyanın aksine içerisinde kültürel anlamda birçok farklı organizasyonu beraberinde bulunduran bulunabilen ilginç gece hayatı aktivitelerinizde sunmaktadır. Bunlara göz attığımızda konser ve tiyatro organizasyonları ayrıca Opera performansları da ilgi çeken diğer gece hayatı aktivitelerinden olarak bilinmektedir. Zira Fransız müziğinin kulaklarda bırakmış olduğu tat ve Fransız kültürünün operaya karşı olan düşkünlüğü ile birleştiğinde kulaklarınızın pası Nantes gece hayatında kesinlikle silinecek ve Fransız müziğini canlı olarak dinlediğinizde bu konserlerin aslında televizyon ve canlı halleri ile ne kadar farklılık gösterdiğini anlayacaksınız.

 

 

Nantes şehri gece hayatı olarak size konserler tiyatrolar gece kulüpleri barlar ve bunlarla birlikte Afrika'nın yerel müziklerini sunan kafeler de vaat etmekte. Bu kafeleri Fransız gece hayatından daha farklı kılan ise mekanlarda tamamen Afrika usulü içkilerin ve müziklerin danslar ile birleşmesi olarak tarif edilebilir. Nantes gece kulüpleri arasında Afrika kökenli insanların hazırlamış olduğu bu mekanlar mutlaka ziyaret etmeniz gereken noktalardan. Çünkü İnsanlar son derece nazik ve yardımsever olması yanı sıra Fransız gece hayatının geri kalanı ile kıyaslandığında daha uygun ve daha hesaplı fiyatlarla turistlere hizmet vermekte. Zira ülkede henüz yeni yeni adını duyurmaya başlayan Afrika gece kulüpleri henüz tam olarak istenilen başarıyı yakalayabilmiş değil. Eğer yakınlarda Nantes şehrine bir turistik ziyaret düzenleyeceksiniz mutlaka bu noktaları gitmenizi tavsiye ediyoruz. Zira bir sonraki ziyaretinizde çok büyük ihtimalle büyük bir markalaşma potansiyelini yakalayacak olan Nantes Afrika gece kulüpleri oldukça yüksek maliyetler ile size hizmet verecektir. Kulüplerin içerisinde görsel anlamda büyük şovlara ait imza atan organizasyonlar söz konusu olabiliyor. Biraz daha çılgın ve Afrika usulü danslar ile gece boyunca eğlenmek isterseniz kesinlikle tercihiniz bu noktalar olmalı. Zira Nantes şehir anlamında oldukça güvenli bir nokta. Bu yüzden şehrin neresine giderseniz gidin hangi gece kulübünü tercih ederseniz edin huzurla eğleneceğinizden ve gecenin sonunda otelimize harcadığınız paranın tam karşılığını alma hissi ile döneceğiniz de şüpheniz olmasın.

 

Nantes şehrini ilginç kılan bir başka nokta ise sıradışı bir şekilde Avrupa'ya yatırım yapan Türk işletmecilerinin çoğunlukla Nantes şehrinin seçmesi. Okyanusa komşu sahil şeridi olan şehri yakın gelecekte büyük bir Turizm cennetine dönüşmesi bekleniyor. Zira zaman zaman Avrupa Birliği'nin hakkında çıkan dağılacak dedikoduları Nantes şehrini özellikle Avrupa'nın ucuz Turizm merkezlerinden birine dönüştürmek isteyen Türk işletmecilerinin de ilgisini çekmiş durumda. Nantes şehrinde birkaç Türk işletmeci Türk oteli karşımıza çıkmakta. Nantes şehrinin bir diğer önemli özelliği ise olarak gece hayatının 24 saat devam ediyor olması. Sabahın ilk ışıklarında Hatta günün devamında kahvaltınızı yapabileceğiniz kahvenizi yudumlayabileceğiniz mekanlar mevcut. Nantes gece kulüplerinin kapanmaması durumu özellikle turistler için büyük bir avantaj sağlıyor. Böylece sosyal anlamda yeni tanıştığınız insanlarla uzun süre ve mekanı değiştirmek zorunda kalmaksızın sohbetlerinize devam edebiliyorsunuz.

 

 

Nantes gece kulüpleri Türkiye ile karşılaştırıldığında ekonomik anlamda hemen hemen aynı hizmeti sunmakta. İçki fiyatları ve gece kulüplerinin  giriş ücretleri düşünüldüğünde Nantes gece kulüpleri  vereceğiniz paraya kesinlikle değecektir. Türkiye de ödediğiniz giriş ücretlerini hatırladığınızda Nantes gece kulüplerinin pahalı olmadığını anlayacaksınız. Eğer tüm zorlukları aşıp Schengen vizesini almayı başardıysanız ve tatil için Nantes şehri seçtiyseniz bizce vereceğiniz her liranın karşılığını Nantes gece hayatı size eğlence olarak geri verecektir. Nantes gece hayatı ile insanlara sunmuş olduğu sorunsuz ve kaliteli hizmet sonrası insanların aslında mutlaka buraya bir kez daha gelmem gerekiyor hissini uyandırması ile bilinmekte. Zira birçok gece kulübü okyanusun bitişiğine inşa edilmiş. Böylece içkinizi elinize alıp okyanus kumlarında yürürken yudumlayabileceğiniz gibi ayrıca okyanusu gören küçük localarda da oturarak bu keyfin deneyebileceksiniz.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Şehir Rehberleri

X
Nantes Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder