Nantes Alışveriş

Nantes alışveriş dünyası alacağınız Nantes uçak bileti ile başlıyor. Nantes büyük bir tarihe sahip olan Fransa'nın en önemli kentlerinden biri durum böyle olunca şehir içinde gelişmiş olan kültürel faaliyetler beraberinde ekonomik olanakları da getirmiş. Şehirde alışveriş için birçok önemli merkez bulunmakta. Şehrin alışveriş dünyasına yakından baktığımızda Nantes şehrinde daha çok Ortadoğu ve Afrika ulusları için hazırlanmış ürünler göze çarpmakta. Şehir kültürel birikimlerini her noktada olduğu gibi alışveriş merkezlerinde de gün yüzüne çıkartmış. Nantes şehrinde popüler alışveriş ürünlerine yakından baktığımızda hediyelik eşyaların büyük bir önem kapladığını söylemek yanlış olmayacaktır. Yeşilin mavi ile randevusu olarak adlandırılan Nantes şehri her yıl yüz binlerce turist ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde alışveriş için uygun olan noktalara göz attığımızda Nantes alışveriş merkezleri büyük bir yelpazede karşımıza çıkıyor. En popülerleri hediyelik eşya satan dükkanlar olarak biliniyor. Yaklaşık 15 hediyelik eşya satan dükkan turistler ile buluşmak için aktif olarak hizmet etmeye devam ediyor. Bu dükkanlarda daha çok ortaçağ döneminden günümüze yansıyan küçük heykeller büyük heykeller resimler ve birçok el yapımı üründen söz etmek mümkün. Daha ayrıntılı baktığımızda Nantes şehri Fransız Devrimi'nin ardından büyük bir ilerleme kaydetmiş. Zira şehir yıkılan krallığın izlerini tamamen silmektense onları koruyarak gelecek nesillerin görebilmesi için imkan tanımış. Bu yüzden gideceğiniz birçok Alışveriş Nantes Outlet ve alışveriş merkezleri ortaçağ mimarisi ile inşa edilmiş yapılar içerisinde yer alıyor.

 

 

Fransız alışveriş Dünyası düşünüldüğünde kıyafetler ve şapkalar vazgeçilmez ayrıntılar olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü Nantes şehri tekstil üretimi bakımından  ülkenin önemli merkezlerinden biri. Direkt olarak birçok üretici fabrikanın kendi mağazalarını açık ve kendi ürünlerini sattığı dükkana rastlamak mümkün. Bu noktalarda alışveriş her ne kadar genel Fransız ortalamasının aksine ucuz olduğu görülse de yine de Türk turizmi için pahalı sayılabilecek fiyatlara satıldığı söylenebilir. Bu yüzden alışveriş konusunda düşünceniz kıyafetlerden yanaysa Nantes şehri sizler için pek doğru bir nokta olmayabilir. Fakat Nantes şehrinde alışveriş yapmak isteyen özellikle giyim alışverişi yapmak isteyenler için on dokuzuncu yüzyıldan günümüze yaşantısını devam ettiren Pommeraye  Pasajı en doğru adres olacaktır. Zira pasaj içerisinde olağanüstü güzelliğe sahip mimari ile Fransız kıyafet tasarımcıları bir araya toplanmış. Bu noktada elbiseler aklınızı başınızdan almaya yetecektir. Çünkü satılan ürünler tamamen birinci kalite hatta birinci kalitenin daha üzerinde olan el işçiliğine sahip kıyafetlerdir. Bu noktada sizi bekleyen seçebileceğiniz onlarca farklı dükkan içerisinde binlerce kıyafetin arasında kaybolmak. Çünkü Pommeraye  Pasajı oldukça geniş ve büyük bir alan üzerine kurulmuş.

 

Eğer yanınızda Fransız tatlılarından birkaçı ile geri dönmek istiyorsanız Marche de Talensac gitmeniz gereken en doğru  adres olarak karşı Karşımıza çıkıyor. Bu alana büyük yiyecek marketi ismi veren Fransız yerlisi bu alanda olağanüstü kaliteli tatlılar ve yemeye doyamayacağınız pastaları üretiyor. Ayrıca söz konusu tatlıları hediyelik olarak alıp Dilediğiniz yere götürmeniz de mümkün. Zira son derece doğal ürünlerden kullanan üreticiler burada yapılan tatlılar uzun süre bozulmayacak şekilde üretmeyi başarmış durumda. Ayrıca tatlıları için çok yüksek bedeller ödemeniz söz konusu değil. Çünkü bize göre oldukça uygun fiyatlarla satılmakta. Eğer siz de kaliteli Fransız pastalarını ve tatlılarını Fransa'da takmak sevdiklerinize hediye etmek isterseniz burası sizin için en doğru alışveriş noktası olacaktır.

 

 

Eğer Fransız kurabiyelerinin ününü duyduysanız ve bu kurabiyeleri yerinde takmak ayrıca sevdiklerinize hediye etmek isterseniz Nantes şehrinde sizi bekleyen çok önemli bir nokta bulunmakta. Vincent Guerlais  isimli bu noktada birbirinden güzel görünen kurabiye çeşitleri bulabilirsiniz. İçerisinde birçok farklı tadı barındıran kurabiyelerin alışverişi için en doğru nokta Vincent Guerlais olarak karşımıza çıkmakta.

 

Atlantis Nantes şehrinin önemli alışveriş noktalarından biri zira birçok alışveriş merkezini bir arada bulunduran Nantes şehri özellikle ziyaretçi sayısı göz önünde bulundurulduğunda Atlantis alışveriş merkezi ile öne çıkıyor. Merkezin üzerini kaplayan ve olağanüstü büyük bir mimariye sahip alışveriş merkezi komple cam tavan üzerine inşa edilmiş. Cam tavan kareli yapısı ile gökyüzünü piksel piksel görmenize yardımcı oluyor. Aşağıdan bakıldığında sanki gökyüzünün karelere büründüğünü düşüneceksiniz. Ayrıca bu alışveriş merkezi içerisinde yiyecek kıyafet teknolojik ürünler olarak birçok farklı markayı ve mağazayı bir alanda barındırıyor. Özellikle teknolojik ürünlere göz attığımızda hemen hemen ülkemizle yarışan fiyatlarla satılan ürünleri bulmanız söz konusu. Elektronik eşya alışverişi için Nantes son derece yanlış bir seçim olacaktır.

 

 

La Maison d’Elise

Adres: 6 Rue Jean de la Fontaine, 44000 Nantes, Fransa

Çalışma saatleri: 10:00–19:00

Telefon+33 9 81 17 18 33

 

Türkiye'de eşi olmayan bir yer. Çünkü burada kedilere yiyecek ısmarlayıp onları sevip okşayabiliyorsunuz. Birçok değişik cinste kedi var. Kedi bar olarak da anılan bu merkez oldukça popüler noktalardan biri. Zira hayvanları seven ve evinde beslemeye vakti olmayan insanların Nantes şehrinde gidebileceği kediler ile vakit geçirebileceği ayrıca kahvelerini yudumlarken onların bir şeyler yemesine yardım edebilecekleri ilginç mekanlardan biri. Burada ayrıca kendiniz için de kurabiyeler ve çikolatalar alabiliyorsunuz. Eğer Nantes şehrinde alışveriş için bir yolculuğa çıktıysanız uğramanız gereken noktaların başında la Maison d’Elise  gelmekte.

 

La Contre Etiquette

Adres: 1 Rue Saint-Denis, 44000 Nantes, Fransa

Telefon: +33 2 40 75 86 39

Çalışma saatleri: 11:00–20:00

 

 

Nantes şehri genel Fransız yapısı ile şaraplara ve birçok içkiye ev sahipliği yapmakta. Fakat Fransız halkının özellikle ilgi alanı olan şaraplar bu noktada mevcut. Sorabileceğiniz sorular için bir görevli sürekli burada hazır bekliyor ve İngilizce Fransızca olarak soruları yanıtlıyor. Merkezde birçok ünlü markayı ve tarihi şarapları bir arada bulabiliyorsunuz. Fiyatlarının tarihleri ile orantılı olarak değiştiği bu merkezde şaraplar için söylenebilecek en önemli nokta tamamen orijinal ve sertifikalı ürünler olduğu. Fiyatları ülke ekonomimiz göz önünde bulundurulduğunda biraz pahalı gibi görünse de Fransız şaraplarını kaynağından satın almak istiyorsanız sizin için en doğru nokta La Contre Etiquette olacak.

 

 

Une İle A part

Adres: 1 Place Paul Emile Ladmirault, 44000 Nantes, Fransa

Telefon: +33 9 83 95 05 20

Çalışma saatleri: 10:00–20:00

 

Fransız genel yiyeceklerini bir arada bulabileceğiniz bir merkez. Bu merkezde birçok sucuk ve salam çeşidi kurutulmuş olarak bekletilmekte. Bu merkezde istediğiniz her çeşit şarabı ve salamı bir arada bulabiliyorsunuz. İçeriye girdiğiniz anda kendinizi ortaçağdan kalma bir köy evinde hissetmenize yardımcı olan dekoru ve tavandan aşağıya asılan salamlar ile adeta bir şoka uğruyorsunuz. İçeride çalışanlar oldukça kibar ve soracağınız soruların yanıtını fazlasıyla yanıtlamaya hazır durumdalar. Ayrıca bu merkezde ufak tatlı çeşitlerini de bulmanız mümkün. Alışveriş için yanınızda bulundurmak isteyeceğiniz özel tatlıları buradan satın alabilirsiniz. Fiyatlarına göz attığımızda oldukça cazip olması yanı sıra dişe dokunur görselliği ile de Nantes şehrine giderseniz mutlaka alışveriş için tercih etmeniz gereken bir merkez.

Fransa için bir turistik ziyaret gerçekleştirmek isteyenlerin bilmesi gereken en önemli noktalardan olan Schengen vizesi alındığı durumda Fransa içinde özellikle Nantes şehrinde size beklediğiniz her şeyi fazlası ile sunacak olduğu gerçeği.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Şehir Rehberleri

X
Nantes Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder