Miami'ye Ne Zaman Gidilir

Amerika’nın en güney ucunda, Florida Eyaletinin güneydoğusunda, Atlantik Okyanusuna bakan Miami şehri, güneşin neredeyse hiç batmadığı upuzun sahillere sahiptir. Birkaç ay öncesinden satın alacağınız Miami uçak bileti, size fiyat avantajıyla birlikte konforlu bir yolculuk sağlayacaktır. Genelde 1 ya da 2 aktarmalı bir uçuşla gidilen Miami’ye aktarmasız uçuşlar da bulunmaktadır. Biletinizi birkaç ay önceden satın aldığınızda yolculuk konforu değişmemekle birlikte uçak bileti fiyatları yarı yarıya düşecektir. Eğer tatil ya da seyahatlerinizi önceden belirleyebiliyor ya da uçak bileti tarihlerine göre program yapma şansına sahipseniz erken rezervasyon imkânlarından yararlanabilirsiniz. Değişken tarihli bilet seçeneğiyle satın aldığınız biletinizi uygun olacağınız tarihte kullanabilirsiniz. Tropikal Muson ikliminin görüldüğü Miami’de yazlar sıcak ve nemli, kışlar ılık ve kuru geçer. Yaz mevsiminde Miami’ye kış mevsiminden daha çok yağış düşmektedir. Kasırgaların görüldüğü Haziran - Ekim dönemi, Miami için en yağışlı dönemdir.

 

Miami Ne Zaman Gidilir-1

 

Miami’de hava sıcaklıkları yılın her mevsimi yüksektir. Yıllık ortalama sıcaklık 24,2 derecedir. Yaz mevsiminde 28 - 30 derecelerde görülen sıcaklıklar, kışın 16 - 20 derecelerde seyreder. Miami’de en düşük sıcaklık değerlerinin görüldüğü aylar Ocak ve Şubat aylarıdır. Bazı günler görülen 16 - 19 derecelik sıcaklıklar, Miami için soğuk hava anlamına gelmektedir. Kış mevsiminin yaşanmadığı Miami’de genelde ortalama hava sıcaklıkları 27 - 28 derecelerde seyretmektedir.

 

Miami Ne Zaman Gidilir-2

 

Miami’ye gitmek için en uygun zaman dilimi Mart, Nisan ve Mayıs aylarıdır. Mart ayı ortalama sıcaklıkları 20 - 27 derece arasında, Nisan ayı sıcaklıkları 21 - 29 derece arasında ve Mayıs ayı sıcaklıkları 23 - 30 derece arasında değişmektedir. 2015 yılı Mart ayı sıcaklıkları 26 - 30 derece arasında, Nisan ayı sıcaklıkları 27 - 33 derece arasında, Mayıs ayı sıcaklıkları 28 - 34 derece arasında gerçekleşmiştir. Miami’de deniz, okyanus kıyısı olduğu için genelde dalgalıdır. Ancak hava sıcaklıkları gibi deniz suyu sıcaklıkları da oldukça yüksektir. Tekne turları, su sporları, su kayağı ve jetski, tüplü dalış, kano gezileri, sörf, rüzgar sörfü, uçurtma sörfü ve hız teknesi turları yapılabilmektedir.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Şehir Rehberleri

X
Miami Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder