Miami'de Ne Yenir Ne İçilir

Tatil planları içerisinde olan kişilerin, seyahatleri süresince deneyimlemek istedikleri aktivitelerin başında gittikleri ülkenin mutfağını tanımak gelmektedir. Özellikle tatilini kendi ülkesinden uzak yerlerde, yabancı bir ülke ve şehirde geçirmek planını uygulayan kişilerin; farklı lezzet deneyimlerine meraklı oldukları sıklıkla gözlemlenmekte olan bir durumdur.  Miami uçak bileti imkanlarından yararlanarak Amerika Birleşik Devletlerinin, Florida eyaletinde yer alan bu şehre gidenlerin çok fazla yemek seçeneğiyle karşılaşacakları belirtilmektedir.

Hem bölgesel farklı lezzetlerin tadına bakma imkânının elde edilmesi hem de muhakkak ziyaret edilmesi gereken restoranların listesinin hazırlanması, tatil planı içerisinde olanların dikkate alması gereken konular arasında yer almaktadır.

 

 

Miami Ne Yenir -1

 

 

Miami şehrine tatile gelenlerin; Latin mutfağından Küba mutfağına kadar geniş bir yelpazeyle karşılaşacaklarını belirtmek doğru olacaktır. Dünya mutfağının bir çok ögesini gözler önüne sunmakta olan bu şehirde, tadının damağınızda kalacağı pek çok lezzet ile karşılaşacağınızı belirtmek doğru olacaktır.

Muhakkak denenmesi gereken lezzetlerin bazılarından bahsederek, kendiniz için bir liste hazırlama imkânını elde etmenizi sağlamaya çalışmak doğru olacaktır;

 

 

Miami Ne Yenir -2

 

 

 • Küba Yahnisi

Küba mutfağının eşsiz lezzetlerinden bir tanesi olarak kabul edilmekte olan bu yemeğin en önemli ögesi kırmızı şaraptır.  Küba etiyle hazırlanmakta olan bu yahninin; kırmızı şarabın  yanı sıra sherry, zeytinyağı, sarımsak ve soğan gibi malzemelerle hazırlanan sos ile tamamlandığını belirtmek gerekmektedir. Tadına doyum olmayan bu yahninin tadına yerinde bakmak oldukça keyif verici bir deneyim olacaktır.

 

 

 • Ginger Grilled Chicken

Bu yemek tavuk göğsünden yapılmaktadır. Türk kültürüne daha yakın seçenekler arasında değerlendirilmekte olan yemeğine tadına bir kez bakıldığında, akıllardan silinmeyecek bir deneyimin yaşandığı rahatlıkla anlaşılabilecektir.

Tavuk göğsüyle hazırlanmakta olan bu yemeğin sosunda misket limonu kullanılması, etin kuru olmasını önlemektedir. Ayrıca damakta farklı bir tat bırakmasına da neden olmaktadır. Misket limonunun yanı sıra sosun içerisinde bulunmakta olan zencefilde yemeğin eşsizliğine sebep vermektedir.

 

 

Miami Ne Yenir -3

 

 

 • Jerk Chicken

Miami yemekleri denildiği anda denenmesi gerekenler hakkında bir araştırma yapılırken, tavuk yemekleriyle fazlasıyla karşılaşacağınızı belirtmek gerekmektedir. Bunun sebebi hava sıcaklıklarının yüksek olduğu bu bölgede daha hafif yiyeceklerin gözler önüne serilmekte olmasıdır. Bu yiyeceklerin başında gelenlerden bir tanesi de Jerk Chicken’dır.

Kömür ateşinde pişirilmekte olan bu tavuk, insanların doyasıya yiyecekleri seçenekler arasında ön sıralarda yer almaktadır.

 

 

 • Medianoche

Miami şehrini ziyaret edenlerin deneyebilecekleri yemek seçenekleri arasında gösterilmekte olan Medianoche, Küba mutfağına ait lezzetlerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Küba’da oldukça popüler olan bu yemeğin içerisinde peynir, hardal, turşu ve salam bulunmaktadır.

Sandviç olarak hazırlanmakta olan Medianoche, ağır yemeklerden uzak durmayı sevenlerin vazgeçilmezi olmayı başarmıştır. Özellikle lezzetli atıştırmalıklar isteyenlerin, bu yemeğe rağbet gösterdiklerini belirtmek doğru olacaktır.

 

 

Miami Ne Yenir -4

 

 

 • Miami Burgeri

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletine gelerek, Miami şehrini ziyaret etme imkanını elde eden kişilerin; Miami burgeri yemeden buradan ayrılmamaları gerektiğini belirtmek doğru olacaktır. Amerika’nın genelinde olduğu gibi hamburger ve fast food tarzı yemeklerin Miami’de de çok sevildiği bilinmektedir. Fakat Miami burgeri özel hazırlanma şekli sebebiyle, diğer fast food ürünlerinden ayrı bir yerde yer almaktadır.

Tütsülenmiş domuz eti ile hazırlanmakta olan bu burgerin içerisinde bulunan salamında tütsülenmiş olması, ayrı bir lezzetin damaklara yansımasına neden olmaktadır. Turşu ve peynirinde ek malzemeler olarak konulmakta olduğu bu hamburger, Miami şehrine gidenlerin denemesi gereken önemli lezzetler arasında yer almaktadır.

 

 

 • Manuelita

Miami de ne yenir diye merak eden ve bir araştırma yaparak kendilerine liste hazırlamakta olan tatilcilerin unutmaması gereken lezzetlerden bir tanesi de Manuelita adı verilen tatlıdır.

Şeker, tarçın ve tuzsuz peynir birleşimiyle hazırlanmakta  olan bu tatlı krep şeklinde servis edilmektedir. Yiyenlerin vazgeçemedikleri lezzetlerden olan bu seçeneği, değerlendirmeden tatilinizi sonlandırmamanız tavsiye edilmektedir.

 

 

Miami Ne Yenir -5

 

 

 • Tostones

Miami’ye özgü yemekler arasında atıştırmalık kategorisinde bulunmakta olan Tostones; farklı lezzetiyle insanların ilgisini çekmektedir. Egzotik bir muz çeşidi olarak bilinmekte olan plantainin yağda kızartılmasıyla hazırlanan bu atıştırmalık yanında sosla servis edilmektedir.

Sarımsakla hazırlanmakta olan bir sosla servis edilen bu lezzet insanların zihinlerinde eşsiz bir lezzet deneyimi yer etmelerine neden olacaktır.

 

 

 • Küba usulü Levrek

Miami şehrinde yaşayanların yoğunlukla Kübalı olması dolayısıyla, yemeklerin pek çoğunda bu esintiyi görmek mümkün olmaktadır. Bunun en önemli ve güzel örneklerinden bir tanesi Küba usulünde hazırlanan levrek balığıdır.

Beyaz şarap ile harmanlanan ve domates, zeytin, soğan, sarımsak eklenerek pişirilen bu balık; geleneksel levrek balığı lezzetinden oldukça uzaktır. Farklı tatların birleşimini müthiş bir şekilde harmanlayan bu yemeğin tadına Miami şehrinde bakılması eşsiz bir deneyim olacaktır.

Miami şehrini ziyaret edenlerin denemesi gereken yemeklerin yanı sıra muhakkak uğraması gereken bazı restoranlar olduğunu da belirtmek gerekmektedir. Birbirinden güzel lezzetlerin eşsiz ambiyanslar içerisinde sunulduğu restoranlardan bazılarından bahsederek, bir liste oluşturmanıza yardım etmeye çalışacağız;

 

 

Miami Ne Yenir -6

 

 

 • PF Chang’s

Miami şehrinde hem turistler hem de yerli halk tarafından en çok tercih edilen restoranlar arasında yer almaktadır. Geleneksel bir Çin Lokantası olarak belirtilebilecek bu mekanın farkı bistro tarzında olmasıdır . Çin mutfağı örneklerinden her ne aranırsa bulunabilecek bu mekanda, fiyatların makul olması dikkat çeken özellikler arasındadır.

Bu restorana gidecek olanların rezervasyon gibi bir durumun söz konusu olmadığını bilmeleri tavsiye edilmektedir. Restorana gidildiğinde sıra beklenmesi gerekmektedir. Lezzetleri ile insanları mutlu eden bu restoranı tercih etmek güzel bir deneyim olabilecektir.

 

 

 • Cheesecake Factory

Adından da anlaşılacağı gibi cheesecake sevenlerin bir numaralı mekanı olarak kabul edilecek yerlerden bir tanesidir. Normal restoran bölümü de olan bu mekanda bar ve bistro kısımları da bulunmaktadır. Pastane bölümünde 50 çeşit cheesecake seçeneğinin sunulduğu mekana gelecek olanların restoran bölümünün günün her saati yoğun olduğunu bilmesi gerekmektedir. Bar bölümünde ise daha sakin bir hava bulunduğu gözler önüne gelmektedir.

Cheesecake Factory’i ziyaret edenlerin çilekli cheesecake seçeneğini muhakkak denemeleri tavsiye edilmektedir.

 

 

Miami Ne Yenir -7

 

 

 • Shake Shack

Hamburgerci olarak hizmet vermekte olan bu restoran, fast food severlerin uğrak mekanları arasında yer almaktadır.  Özel bir tarifle hazırlanmakta olan köftesinin lezzeti insanları kendisine hayran bırakmanın yanı sıra, müdavim olunmasına da neden olmaktadır.

Etinin yanı sıra, hamburgerin içinde kullanılmakta olan sosların lezzeti de diğer burger soslarına benzerlik göstermemektedir. Bu sebeple insanlar yoğunlukla bu lezzeti daha yoğun  şekilde yaşamak isteğiyle, Lincoln Road caddesinde bulunmakta olan restorana gelmektedir.

 

 

Miami Ne Yenir -8

 

 

Bu eşsiz lezzetler ve birbirinden güzel mekanların yanı sıra, Miami şehrini ziyaret edenlerin merak ettikleri sorulardan bir tanesi de; miamide ne içilir olarak gün yüzüne çıkmaktadır. Bu aşamada çok seçenek olmamakla birlikte, Florida’nın bu eşsiz şehrine gelenlerin tatmadan dönmeyecekleri içkiden şu şekilde bahsetmek doğru olacaktır;

 

Havana’ya özgü olarak bilinmekte olan mojito aslında tam bir yaz içkisi olarak göz önüne gelmektedir. Tüm dünya da meşhur olmuş olan bu içkinin yapımında kullanılan ana madde; beyaz romdur.

Rom dışında limon suyu, soda, şeker ve nane maddelerinin de eklenmesiyle eşsiz bir içki deneyimlenmeye sunulmaktadır.

Miami şehrine gelenlerin seyahat planları yaparken, bu bilgileri göz önüne alarak liste yapabileceklerini belirtmek gerekmektedir.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Şehir Rehberleri

X
Miami Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder