Miami'de Ne Yapılır

Tatil için Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletini tercih etmek isteyenlerin, bu eyaletin en büyük ikinci şehri olan Miami’de karar kılmaları tavsiye edilmektedir. Keyifli bir tatil geçirmek isteyenlerin arzularını yerine getirmelerine vesile olabilecek bu şehirde, birbirinden güzel aktivite seçeneklerinin bulunmasının yanı sıra hava sıcaklıklarının da tatilcilere yardımcı olacağı su götürmez bir gerçektir. Miami uçak bileti seçeneklerinden yararlanarak bu şehre gelmek planı içerisinde olanların, bu şehirde neler yapabileceklerini merak ettikleri tahmin edilmektedir. Atlas Okyanusu’n kıyısı bulunmakta olan bu şehre, tatil için gidilecek belirli bir zaman aralığı belirtmek yanlış olacaktır. Genel olarak sıcak hava etkilerinin bulunmasından dolayı, yılın hangi döneminde tercih edilecek olursa olsun istenilenlerin rahatlıkla yapılabileceğini belirtmek uygun olacaktır.

Miami, zengin bir kültür ve sanat birikimine sahip olan şehirlerden bir tanesidir. Bunun yanı sıra plajları ve eğlence imkânlarıyla insanların mutluluk duyacakları şehirler arasında yer aldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Turizm sektörünün ana damarlarından bir tanesi olan bu şehri tercih edecek olanların, dilerler ise Miami turları arasından seçim yapabileceklerini de söylemek gerekmektedir.

 

Miami Ne Yapılır-1

 

Tatil için bu şehri ziyaret edecek olanların, neler yapabileceklerine dair bir plan oluşturmak adına bazı detayları bilmesi doğru olacaktır.  Bu sebeple görülmesi gereken yerlerden bahsederek sizlere yardımcı olmaya çalışacağız;

 

 • South Beach

1910 yılından bu yana giderek genişlemekte olan South Beach, tatilcilerin muhakkak ziyaret ettiği alanlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Restoranlar, butikler, gece kulüpleri ve otel seçeneklerini bir arada sunmakta olan bu alan görülmeden, Miami tatili tamamlanmış sayılmayacaktır.

Masmavi bir denize sahip olmasının yanı sıra bembeyaz kumları bulunan sahiline bir çok ünlünün akın ettiği bilinmektedir. Buraya gelecek olanların fiyat olarak oldukça yüksek meblağları gözden çıkarması tavsiye edilmektedir.

 

Miami Ne Yapılır-2

 

Burada her türlü ihtiyacın karşılanma imkanı olduğu alışveriş merkezlerinin bulunduğunu da belirtmek doğru olacaktır. South Beach’i ziyaret edenlerin çevreyi daha rahat gezmek istemesi durumunda, çevrede  bulunan dükkanlardan bisiklet kiralayabileceklerini de belirtmek doğru olacaktır.

Böylelikle istenilen yerler arasında, bisiklet yolculuğuyla keyifli bir şekilde ulaşım sağlanacaktır.

 

 • Little Havana

Şehir merkezinin batısında yer almakta olan Little Havana, Küçük Havana olarak da adlandırılmaktadır. Küba’nın bir kopyası olarak bilinen bu bölge sadece bir miktar küçük olması dolayısıyla bu ismi almıştır. Miami tatil seçeneklerinden yararlanacak olanların, burayı görmeden tatillerini sonlandırmamaları tavsiye edilmektedir.

 

Miami Ne Yapılır-3

 

Buraya gelenlerin bölgede bulunmakta olan, “ Little Havana Cigar Factory” isimli puro fabrikasını gezebileceklerini belirtmek gerekmektedir. Buradan dünyaca ünlü olan Küba purolarından alabilirsiniz. Ayrıca Küba yemeklerinin eşsiz uygulamalarını yine bu bölgede tatma imkanı elde edebilirsiniz.

Bu bölgeye ulaşım sağlamak isteyenlerin değerlendirebileceği pek çok otobüs seçeneği bulunmaktadır. 27A ya da 27 otobüs hattını kullanarak, NW 27 Av durağında inmek en kestirme yol olacaktır.

 

 • Coral Gables

Venedik’i anımsatan bu alanın özelliği caddelerin ağaçlarla çevrili olmasıdır. Birbirinden güzel bitkilerin bulunmakta olduğu parklar ve fıskiyeli havuzlarla çevrili olan caddeler, bölgenin Güzel Şehir ismiyle adlandırılmasına neden olmuştur.

Burada aynı zamanda Miami şehrinin en eski üniversitesi olarak kabul edilen University of Miami’nin de bulunduğunu belirtmek gerekecektir.

 

Miami Ne Yapılır-4

 

 • Lowe Art Museum

Güney Florida’nın ilk sanat müzesi olarak kabul edilmekte olan bu müzede, yerli ve yabancı pek çok sanatçının eserleri sergilenmektedir. Bugünkü konumuna ulaşması 1952 senesine dayanmaktadır. Joe ve Emily Lowe isimlerini taşımakta olan iki koleksiyoncunun müzeye bağışladığı eserler sayesinde, bugün adından söz edilen bir yer olmayı başarmış bir müzedir.

17500’den fazla eserin sergilenmekte olduğu  bu müzede; Barok ve Asya akımlarından Rönesans ögelerine kadar pek çok eserle karşılaşmak mümkün olmaktadır.

Buraya gelenlerin 1 saatlik olarak belirlenmiş turlara katılarak, daha iyi bir bilgi birikimi edineceklerini söylemek doğru olacaktır. Tur ücretleri yetişkinler için 6 Dolar iken çocuklar için 3 Dolar olarak belirlenmiştir.

 

Miami Ne Yapılır-5

 

 • Venetian Pool

Miami de gezilecek yerler arasında doyasıya bir ilerleme sağlamak isteyenlerin, bu havuzu ziyaret etmeleri tavsiye edilmektedir. 3 yaşın altındaki çocukların girmesinin yasak olduğu bu havuz, görüntüsü sebebiyle insanları cezbetmektedir.

Bilet temininin kapıdan yapılmakta olduğu bu havuzda, belirlenen kapasite dolduğunda bilet satışı durdurulmaktadır. Ayrıca Miami şehri için özel gün olarak kabul edilen tatil günlerinde de havuzun kapalı olduğunu belirtmek doğru olacaktır.

Burada havuza girmek isteyenlerin ödeyecekleri ücretler şu şekildedir;

 • 13 yaş ve üstü için : 12 Dolar
 • 3 Yaş ile 13 Yaş arası için : 7 Dolar

 

Miami Ne Yapılır-6

 

 • Key Biscayne

Downtown bölgesinin doğusunda bulunmakta olan alandır. Kıyı uzunluğunun yaklaşık olarak 56 kilometre olması insanların dikkatini çekmektedir. Bu 56 km’nin yaklaşık olarak 13 km alanı Atlantik Okyanusuna denk gelmektedir. Bu sebeple insanların ziyaret etmek istedikleri alanlar arasında yer alan Key Biscayne’de bisiklet ile Miami turu yapma imkanı bulunduğunu söylemek gerekmektedir. Miami’nin en güney ucu olarak kabul edilmekte olan bu bölgenin beyaz kumlu sahilleri, doğa yürüyüşleri yapmak isteyenlerinde arzularını yerine getirebilecekleri eşsiz mekanlar olarak kabul edilmektedir.

Burada Crandon Park ve Bill Baggs Cape Florida State Recretaion Park adları verilmiş olan, iki tane büyük park  bulunmaktadır. Özellikle Crandon Park ismiyle anılmakta olan park, her yaş grubundan insanın ilgisini çekmektedir. Park içerisinde bulunan katil balina etkinliklerinin de yapıldığı akvaryum bulunmaktadır. Bu akvaryum Miami Seaquarium ismiyle anılmaktadır.

 

Miami Ne Yapılır-7

 

 

 • Bass Müzesi ( Bass Museum )

Dünyanın dört bir yanından toplanmış bulunan, modern sanat eserlerinin yanı sıra Rönesans dönemi eserlerinin de bulunmakta olduğu bir müzedir. 1963 yılında kurulmuş olan bu müzenin kurucusu, John ve Johanna Bass çiftidir. Sanat kolektörü olarak bilinen bu çift sayesinde kurulmuş olan müze içerisinde günümüzde sergilenen eserlerin sayısı 500 üzerindedir.

 • Holocaust Memorial

Burası bir soykırım anıtı olarak bilinmektedir. Meridian Avenue ve Dada Boulevard bölgesinde bulunmakta olan anıt; 1933 yılı ile 1945 yılları arasında öldürülmüş olan 6 milyon Yahudi için yaptırılmıştır.

Anıtın açılış yılı 1990 olarak bilinmektedir. Burada sergilenmekte olan çeşitli heykeller, tarihi sergiler ve fotoğraflar değerlendirilebilecekler arasındadır.

 

Miami Ne Yapılır-8

 

 • Everglades National Park

Miami de ne yapılır diye merak edenlerin, görmeleri ve deneyimlemeleri gereken yerler listesinde burayı da bulundurmaları şiddetle tavsiye edilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri içerisinde bulunan en büyük subtropikal vahşi hayat alanı olarak kabul edilen bu park, her sene milyonlarca kişinin ziyaret ettiği bir yerdir.

Burada bulunan küçük adacıklar arasında timsah turu yapabilme imkanının bulunmasının yanı sıra; soyu tükenmekte olan Florida Panteri ya da Amerik Timsahları ile de tanışma şansı elde edebilirsiniz.

Bu parka gelenlerin, tur yapmak istemeleri durumunda ödeyecekleri tutar 60 Dolar olarak belirtilmektedir.

Timsah turları dışında, airbot ismi verilmekte olan teknelerle yapılmakta olan gezilere katılma imkanı da bulunmaktadır. Bu geziler ortalama olarak 30 – 40 dakika sürmekte olan gezi planlarını içermektedir. Oldukça keyif verici zaman geçirmeye vesile olan gezilerin ücreti; yetişkinler için 25 dolar olarak belirlenmiştir. 5 – 11 yaş aralığındaki çocuklar için ücret 12 Dolar iken 5 yaşın altındaki çocuklardan ücret alınmamaktadır.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Şehir Rehberleri

X
Miami Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder