Miami'de Alışveriş

Miami, Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde yer almakta olan en büyük şehirler arasında ikinci sırada yer almaktadır. Kışın yüzünü göstermediği şehir olarak kabul edilmekte olan Miami, her sene dünyanın dört bir yanından insanın tatil amacıyla tercih ettiği bir yerdir.  Yılın her döneminde hava sıcaklıklarının kendisini hissettirdiği bu şehre giden tatilcilerin, alışveriş yapmak için de pek çok seçeneği bulunmaktadır. En uygun fiyat aralıklarında olan Miami uçak bileti hizmetlerinden yararlananların, buranın uluslararası bir alışveriş ve ticaret merkezi olduğunu göz önünde bulundurmaları tavsiye edilmektedir.

Her gidilen şehirde insanların hem kendilerine hem de sevdikleri insanlara bir şeyler almak istemesi durumunun söz konusu olduğu göz önüne alındığında, Miami de seçeneklerin çokluğunun mutluluk verici olacağını belirtmek gerekmektedir. Miami şehrinde tatil yapacak olanların, tatilleri süresince yapacakları alışveriş için geniş bir bütçe aralığı ayırmaları tavsiye edilmektedir.

 

 

Miami Alışveriş-1

 

 

Miami’de alışveriş yapmak isteyenlerin ilk durakları South Beach olmalıdır. Göz alıcı kabul edilen bu mekan, ünlü restoran ve alışveriş merkezlerinin yer aldığı bir bölge olarak kabul edilmektedir. Bu şehirde alışveriş macerasına atılanların burayı muhakkak ziyaret etmeleri tavsiye edilmektedir. Hem birbirinden güzel ürünler satın almanın mümkün olduğu South Beach, hem de kaliteli bir restoranda dinlenmek için güzel vakit geçirilmesine de imkan sağlamaktadır.

 

 

  • Coconut Grove Organic Market

Miami’de seyahat edenlerin merak ettikleri ve görmek isteyecekleri yerlerin başında halk pazarları gelmektedir. Yerli halkla iç içe olmak ve yerel özellikleri gözlemleme imkanı sunan bu mekanları sevenlerin ilk durakları Coconut Grove Organic Market olmaktadır.

Çiftlik pazarı olarak tanıtılmakta olan bu mekânın kalabalık olduğunu belirtmekte fayda bulunmaktadır. Organik ürünlere ulaşma şansı bulunan bu pazar alanının dar sokakları ve her zaman kalabalık olan yapısı nedeniyle, istenilen ürünlere ulaşmak konusunda çaba gösterilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Organik ürünlerin yanı sıra, dondurma ve meyve suyu gibi ürünlerinde bulunduğu bu pazar alanı farklı bir etnik deneyim yaşanmasını sağlayacaktır.

Adres : 3300 Grand Ave, Miami, FL 33133

Telefon : +1 305 238 7747

 

 

Miami Alışveriş-2

 

 

Miami’ye seyahat için gelenlerin, alışveriş söz konusu olduğunda ilgilerini yöneltecekleri şey Miami alışveriş merkezleri olacaktır. Hem dışarıdaki sıcak havanın bunaltıcılığından kurtulmak hem de düzenli bir alışveriş sisteminin olması, alışveriş merkezlerinin daha çok tercih edilmesine neden olmaktadır. Miami şehrinde değerlendirilmesi mümkün olacak alışveriş merkezleri ve adresleri hakkında bilgi vermek doğru olacaktır. 

 

 

 

  • Dolphin Mall

Merkeze bir miktar uzak olan bu alışveriş merkezi, şehrin en büyük alışveriş merkezlerinden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. İçerisindeki mağazaların düzenli olması sebebiyle insanların rahat vakit geçirebildikleri yerler arasında gösterilmekte olan bu alışveriş merkezi, doğru zamanlarda ziyaret edildiği takdirde indirimlerden yararlanılabilecek mekanlardandır.

Hem ünlü markaların hem de yerel bazı markaların yer almakta olduğu bu alışveriş merkezine gitmek isteyenlerin ilgisini çeken noktalardan biri; şehrin belirli noktalarından ve otellerden ücretsiz servislerin bulunmasıdır. Şehrin uzağında yer alan bu alışveriş merkezinden yararlanmak isteyenlerin, ulaşım konusunu böylelikle halletme imkânı bulunmaktadır.

Oldukça büyük olan bu alışveriş merkezinin genel olarak indirimli fiyatlar sunmakta olduğu bilinmektedir. Bazı markaların indirimli fiyatları uygulamadığını belirtmekte fayda bulunmaktadır. Genel hatlarıyla oldukça uygun fiyatlarla oldukça fazla ürün almanın mümkün olacağını belirtmek gerekmektedir. İstenilen ürünleri olduğundan daha indirim ile almak için yapılması gereken, halk için önemli olan indirim süreçlerini takip etmektir.

Adres  : 11401 N. W. 12th Street, Miami, FL 33172-6904

Telefon : +1 305 365 7446

 

 

 

Miami Alışveriş-3

 

 

 

  • Bayside Marketpalace

Şehir merkezindeki iskele ve rıhtımdaki bu mekan içerisinde hemen her şeyin yer aldığı büyük bir mekan olarak göz doldurmaktadır. İçerisinde temalı kafelerin, barların ve gece kulüplerinin bulunduğu bu mekanda büyük bir alışveriş merkezi de yer almaktadır. Miami alışveriş imkânlarından yararlanmak isteyenlerin muhakkak görmesi gereken bu alanda, cruise gemilerinin hediyelik eşyalarının satılmakta olduğu “Hooters” mağazası da bulunmaktadır. Bu mağazada dünyanın birçok yerinden yolcu gemileri aracılığıyla getirilmiş hediyelik eşyaları uygun fiyatlarla almanın mümkün olması tatilcilerin ilgisini fazlasıyla çekmektedir.

Sevdiklerine hediyelik eşya almak isteyenlerin bu mekanı büyük bir zevkle gezebilecek olmalarının yanı sıra, alışveriş sonrasında dinlenmek için de birbirinden güzel mekanlardan yararlanma imkanı bulunmaktadır. Eşsiz manzaraya sahip olan restoranlardan bir tanesinde yemeğin keyfini çıkarmak güzel bir deneyim olabilecektir.

Adres : 401 Biscayne Blvd, R106, Miami, FL 33132-1977

Telefon : +1 305 577 3344

 

 

Miami Alışveriş-3

 

 

 

  • Miami Design  District

Eşsiz ve ilginç mimarisiyle dikkat çeken bu alan birbirinden güzel  restoran ve kafelerin yanı sıra, lüks tasarım mağazalarının da bulunduğu bir mekan olarak bilinmektedir. Yürüme mesafesi içerisinde yer almakta olan, lüks alışveriş mağazalarının yanı sıra ev eşyaları kimi ürünlerinde bulunma imkanının sunuluyor olması insanların dikkatini çekmektedir.

Elit bir bölgede kaliteli alışveriş yapmak isteyenlerin muhakkak ziyaret etmesi gereken bu mekanda fiyatların üst seviyede olduğunu belirtmek doğru olacaktır. Tasarım eşsizliğinin yansıtıldığı şık butikler ve mağazalar arasında vakit geçirmek ve birbirinden güzel elbiselerin sahibi olmak isteyen kişileri, Miami Design District’i muhakkak görmesi gerekmektedir.

Adres : 3841 NE 2nd Ave, Miami, FL  33137-3606

Telefon : +1 305 722 7100

 

 

Miami Alışveriş-4

 

 

 

  • The Falls Shoopping Center

Alışveriş meraklılarının muhakkak ziyaret etmesi gereken yerlerden bir tanesi de The Falls Shopping Center olarak göz önüne gelmektedir.  Dekorasyonu ve mimarisiyle göz dolduran bu mekanı tercih etmek isteyenlerin, açık alan ve doğal manzaralar ile karşılaşacaklarını belirtmekte fayda bulunmaktadır. Birbirinden kaliteli giyim mağazaları arasından kıyafet ihtiyacı yapmanın mümkün olduğu bu mekanda, farklı ihtiyaçlar için de mağazalar bulunmaktadır.

Şelaleleri ile göz dolduran alışveriş merkezini tercih edenlerin, güzel ve yorucu bir alışverişin ardından dinlenmek için oturabileceği restoran seçenekleri de bulunmaktadır. Bu restoranlardaki yemeklerin lezzeti, yorgunluğun tamamen ortadan kalkmasına neden olabilecektir.

Miami alışveriş yapmak isteyenlerin, bu açık hava alışveriş merkezine muhakkak gitmesi tavsiye edilmektedir. Hem tasarım ve dekorasyon olarak hem de mağaza kaliteliği olarak memnuniyet verici bir seçenektir.

Adres : 8888 SW 136th St., Miami, FL 33176-5883

Telefon : +1 305 255 4570

 

 

Miami Alışveriş-5

 

 

  • Shops at Midtown Miami

Alışveriş meraklılarının, Florida eyaletinin güzel şehri Miami’de uğraması gereken noktalardan bir tanesi de Midtown’dur. Sakin bir mekan olarak bilinmekte olan bu alanda, birbirinden güzel dükkanları bulmak mümkün olacaktır.

Uygun fiyat aralıklarından yararlanarak alışveriş yapmak isteyenlerin, alışveriş için tercih edebilecekleri pek çok mekan Midtown’da hizmetlerine sunulmaktadır. Satıcıların saygılı tavrı da alışveriş yapacak olan kişilerin dikkatini çekmektedir.

Marshalls ve Caipirinhas Giraffa hem alışveriş için gözde yerler arasında yer almakta hem de çocuklu ailelerin çocukları için etkinlik imkanı sunmaktadır. Park alanı konusunda da sorun yaşanması ihtimalini ortadan kaldıran bu mekanlar dikkat çekici olarak ele alınmaktadır.

Keyifli bir alışverişin ardından karnını doyurmak ve dinlenmek isteyenler için pek çok restoran seçeneğinin yanı sıra, kafelerde bulunmaktadır. Uygun alışveriş yapılmasının yanı sıra, yemeklerin fiyatının da uygun olması dikkat çekecektir.

Adres : 3401 N Miami Ave, Miami, FL 33127-3525

Telefon : +1 305 573 3371

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Şehir Rehberleri

X
Miami Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder