Mauritius'da Nerede Kalınır

Maruitius uçak bileti alan ve bölgeyi ziyaret edecek olan şanslı gurupların en çok endişe ettiği konuların başında şüphesiz konaklama gelmektedir. Fakat Maruitius konaklamanın 5 yıldızlı ve olağan üstü lüks halini içinde barındıran son derece kaliteli hizmet anlayışına sahip işletmelerin bulunduğu bir ülkedir. Zira turizme büyük önem veren Maruistus yönetimi turistlerin rahatlığı ve güvenliği için Maruitius otelleri için düzenli olarak yapmış olduğu denetleme hizmetleri ile her yıl lisans yenileme işlemleri yapmaktadır. Söz konusu lisans işlemi güvenlik hijyen gibi başlıca alanları kapsasa da ses yalıtımı yeterli olmayan otellerin dahi sertifikaları askıya alınabilmektedir. Tatilciler için son dönemin popüler bölgeleri arasında yer alan Maruitius Türk otelleri ve Türk işletmelerinin de hizmet verdiği alanlar arasına girmeyi başarmıştır. Bu tropik ada bulunduğu bölgenin en önemli konaklama imkanlarını hem bilinen klasik otel yapısı yani bina hali ile hem de bungalov ev anlayışı ile sunmaktadır. Tamamen sizin rezervasyonunuza göre tahsis edilen konaklama imkanı için farklı iki alternatif olması isteğe göre tatilcilerin tatilin bir bölümünü bungalov bir bölümünü de bina tarzı konaklama olanağı arasında paylaştırmasına dahi olanak vermektedir.

 

 

Labourdonais Waterfront Maruitius adası içinde uçsuz bucaksız Hint okyanusu görüntüsü ile olağan üstü bir konaklama deneyimi yaşamanız için tasarlanmış durumda. Odaya ait olan balkon ile uçsuz bucaksız Hint okyanusu manzarasını gün doğarken ve güneş batarken izleme şansını yakalayabileceğiniz gibi yapılan ışık oyunları ile de geceleri harika fotoğraflar çekmeniz için uygun manzaraların ortaya çıkışına şahitlik edeceksiniz. Konukları için özel olarak hazırlanmış olan Spa salonu ile tüm yolculuğunuzun yorgunluğunu ilk gün olduğu gibi tatilinizin her günü atabilir ayrıca otele ait özel olimpik yüzme havuzu ile de uzun bir dinlenme molası verebilirsiniz. Labourdonnais Waterfront içinde bulundurduğu eşsiz mutfağın etkisinde kalmayıp spor yapmak ve kilosunu korumak isteyenler ve spordan vaz geçemeyenler için 5 yıldızlı bir spor salonunda bulunacak her türlü eşyanın yer aldığı özel bir spor salonu ile de müşterilerine hizmet vermekte. Odaların dekorasyonuna baktığımızda ilk karşımıza çıkan ayrıntı sanatsal bir mantık üzerine kurulu oldukları ve odalarda pastel renklerin ve tonların ağırlıklı olarak kullanıldığı oluyor. Ayrıca tropik sıcaklarda serinlemek ve odalarında serin bir gün geçirmek isteyenler için klimalar tamamen müşterinin kontrolüne sunulmuş durumda. Böylece siz odadan çıktığınızda da klimanızın çalışmasını sağlayabiliyorsunuz. Maruitius Labourdonnais Waterfront otel içinde güncel ve sürekli yenilenen teknolojik araçlar tercih edilmiş durumda. En dikkat çekici özelliklerden biri hiç şüphesiz tüm odalarda standart bulunan İPod yuvaları. Bu yuvaları kullanarak başka hiçbir şeye ihtiyaç duymaksızın odanızda kendi müziğinizi dinlemeniz mümkün kılınıyor. Odalar klasik beş yıldızlı otel odaları ile kıyaslandığında süit denilecek kadar geniş bir alan üzerine kurulmuş durumda. Böylece oda içinde kendinizi evinizin oturma odasında hissetmeniz mümkün kılınmış. Odalarda bulunan standart özelliklerden biri de LED Televizyonlar. Uluslararası yayın yapan televizyon kanallarını izleyebildiğiniz gibi ayrıca istediğiniz ülkenin yayınlarını da resepsiyon ile konuşarak aktifleştirmeniz mümkün kılınmış durumda.

 

 

Mutfağı incelendiğinde profesyonel ellerin yiyeceklere dokunduğu ilk dikkat çeken detaylardan. Zira otelinizde kahvaltı ve öğlen yemeklerin için uluslararası yiyecekler standart olarak verilse de akşam yemeğinde aşçıların tüm hünerlerini konuşturduklarını söylemek yanlış olmayacaktır. Japon mutfağı başta olmak üzere İtalyan ve Fransız mutfağının en nadide yiyecekleri akşam yemeğinde açık büfe olarak sunulmakta. Ayrıca tercih ettiğiniz şarap en soğuk hali ile servis edilirken soğuk kalması için sürekli olarak servis elemanları tarafından buz takviyesi ile destekleniyor. Otelin her köşesinde odanızda yüzme havuzu ya da Spa salonunda olduğunuz fark etmeksizin yüksek hızlı internet bağlantısı ile dünya ile bağlantınız sağlanıyor. Ek bir ücret gerekmeksizin sınırsız olarak kullanabileceğiniz internete günün hangi saati olursa olsun herhangi bir kota uygulanmıyor. Otelin en aktif ve başarılı hizmetlerinden biri de oda servisi. 24 saat resepsiyon İngilizce Fransızca ve İtalyanca hizmet verirken oda servisinden istekleriniz en kısa sürede yerine getiriliyor. Çalışanlar son derece güler yüzlü ve ciddi anlamda işini seven İngilizceye hakim insanlardan oluşturulmuş durumda. Otelin odalarına maalesef evcil hayvanlar ile giriş yapmanıza müsaade edilmiyor. Fakat bu ayrıntıyı gözden kaçırıp otele evcil hayvanı ile gelenler için ada üzerinde yer alan evcil hayvan oteli ile iletişim kurularak bir ayarlama yapılması hakkında size yardım ediliyor. Otel yönetimi daha önce yaşadığı kazalardan dolayı otel odalarında sigara içilen ve içilmeyen odalar olarak bir ayrım yapmış durumda. Sigara içtiğinizi rezervasyondan bildirdiğinizde size mutlaka sigara içilen odalardan tahsis ediliyor. Fakat sigara içilmeyen odalarda sigara içtiğinizde yüksek duyarlılıklı duman sensörleri duruma müdahale ediyor. Otel içinde sunulan kuru temizleme ve çamaşırhane gibi bölümleri de ücretsiz kullanmanız mümkün kılınmış özellikle 10 gün ve üzeri otelde kalacak olan misafirler için büyük avantaj sağlayan bu hizmetler oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Otel içinde bir ütü salonu da bulundurmakta. Bu yönü ile otel dışında özel bir akşam yemeği yiyecek ve özel bir davete katılacaksanız şıklığınız için otel çalışanları sizlere kaliteli ütü hizmeti sunuyor. Otel içinde sunulan önemli hizmetlerden biri de hangi ülkenin para birimi olduğu fark etmeksizin sunulan döviz alım satım ve değişim hizmetleri. Özellikle otelden ayrılıp ada içinde gezmek isteyenlerin korkulu rüyası olan sahte para olaylarına karşın büyük bir kolaylık sağlayan döviz işlemleri sadece sabah 10:00 ile akşam 21:00 arasında yapılabilmekte. Çocuklar için özel animasyon guruplarının hizmet verdiği otelde çocuklarınızla ilgilenmek zorunda kalmadan dilediğiniz gibi eğlenmeniz ve vakit geçirmenizin önü açılmış durumda. Sabah 09:00’da başlayan çocuk kreş hizmetleri akşam 24:00’a kadar devam ediyor. Eğer siz dışarıdaysanız çocuğunuzun uyuması ve uyku sırasında güvenliğinin kontrolü de otel tarafından yapılmakta.

 

Adres: Caudan Waterfront, Port Louis PO BOX 91, Mauritius

Telefon: +230 202 4000

 

 

Ada içinde sunulan beş yıldızlı oteller yanı sıra daha düşük bütçeli olanlar için verilen hostel motel pansiyon ya da 3-4 yıldızlı otel konaklama hizmetleri de söz konusu. Fakat bu noktalarda 5 yıldızlı otellerde olduğu gibi denetlemeler ve hizmet kalitesi yeterlilik göstermemekte. Pansiyonları genellikle adaya çalışmak için gelen Hindistan asıllı çalışanlar ya da öğrenciler tercih ediyor. Bu pansiyonlarda kahvaltı harici bir öğün verilmezken odaların temizliği ya da çarşafların temizliği geçer not alamamakta. 3-4 Yıldızlı otellerde temizlik hijyen ve yemek kalitesi oldukça başarılı sayılabilecek bir konumda. Daha düşük bütçeli tatilcilerin tercih edebileceği bu konaklama noktaları adanın daha iç kesimlerinde yer alıyor. Bu tip konaklama merkezlerinden sahile okyanusa zaman zaman 25 dakikaya varan yürüme mesafeleri söz konusu olabilmekte. Eğer yürümekten çekiniyorsanız genellikle 3-4 yıldızlı otellerin bahçelerinde yüzme havuzu ve gece kulüpleri yer almakta. Moteller daha çok günü birlik tatilcilerin sırt çantaları ile konakladıkları yerler ve bu noktalarda en dikkat çeken nokta ise odanızı tanımadığınız biri ile paylaşabilme olasılığınız. Maruitius adasında konaklamak için bütçeniz doğrultusunda birçok farklı olanak mevcut.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Başlıklar

X
Mauritius Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder