Mauritius'da Alışveriş

Maruitius uçak bileti aldıktan sonra özellikle hanımların aklına ilk gelen sorulardan olan acaba bu adada alışveriş için uygun nokta bulmak mümkün mü? Ya da Maruitius ne alınır? Sorusunun en kolay cevaplanabileceği yer olarak Maruitius adası öne çıkıyor. İsteğinize göre Port Louis’in bölgesinin yeniden restore edilen ve alışveriş dünyasına kazandırılan Caudan limanı ve özellikle limanın olduğu  bölgeyi tercih edebileceğiniz gibi bu bölgede ağırlıklı olarak yerel kıyafetler  ve bölgede yer alan  moda evlerini aracılığı ile  modern kafeleri satın almanız mümkün. Fakat ben daha iyisini istiyorum diyen ve alışveriş için hatırı sayılır bir bütçeyi gözden çıkaranlardansanız Bazaar Port Louis bölgesi ve Chinatown Pazar yerleri sizin için biçilmiş alışveriş bölgesi olacaktır. Özellikle Chinatown Pazar yeri ismi ile  bir sadelik andırıyor olsa da ada da satılan her şey ünlü markaların son kreasyonlarından oluşuyor. Eğer alışverişinize çantalar ve ayakkabılar gibi deri cinsi ürünlerde eklemek isterseniz sizin için en uygun bölge Grand Baie bölgesi olacak. Zira özellikle Avrupa ve dünyada bu alanda isim yapmış markaların bu nokta da oldukça uygun yapmış olduğu satışlar turistler için büyük ilgi uyandırıyor.

 

 

Ekonomik ve Mauritus ucuz alışveriş dünyasından yanaysanız ve daha hesaplı bölgeleri arıyorsanız seçiminiz Sunset caddesi ve ya serbest ticaret merkezi olabileceği gibi aradığınız daha çok deri ürünler çeşidini de Mahebourg ağırlıklı olarak Curepipe bölgelerinde bulmanız mümkün olacak. Adanın içinde ticari hayatını devam ettiren ve uluslararası alanda büyük başarı yakalamış markaları bulabileceğiniz Mauritius adası alışverişi ve özellikle tekstil ürünlerinin alışverişini yapmak için uygun ve hesaplı noktalardan biri. Satın alacağınız ürünler kesinlikle orijinal ürünler olacak zira ada yönetimi hem tatil hem de ticaret alanında ada içinde talebi arttırmak için son derece hassas davranıyor. Bu sebeple adaya Çin malı olarak bilinen taklit ürünlerin girişlerine kesinlikle müsaade edilmiyor. Alışveriş dünyasına bakıldığında Maruitius adası sadece modern tekstil ve deri ürünlerin satın alınabileceği bir bölge değil. Zira adanın kendine has bir el sanatları dünyası var küçük hediyelik eşyalar dokuma halı gibi ürünler dünyanın her yerinde karşımıza çıkabildiği gibi Mauritius adasında da satışı yapılan ürünler arasında. Ayrıca duvar dolap ve masalar için olmazsa olmaz ürünlerden olan küçük el işçiliği ürünler mümkün kılınmış durumda. Bu ürünlere yakından baktığımızda: Cam şişe içine yapılmış gemi maketleri her boyutta bulunabiliyor. Oldukça küçük boyutlarda karşımıza çıkan küçük gemi maketlerinin nasıl bir emekle yapıldığını düşündüğünüzde vereceğiniz para emek karşısında çok küçük gelecek.

 

 

Maruitius adasında satılan diğer hediyelik eşyalardan biri olan tropikal ağaçlar ve onların yaprakları kullanılarak yapılmış küçük sepetler gördüğünüz ilk an hayran olmanıza yetecek cinsten. Ada cam işçiliğinin de son derece başarılı kullanıldığı alanlardan. Bir çok dükkanın raflarında cam eşyalar cam heykeller bulunmakta. İçlerinde binlerce farklı manzaraya yer veren cam kürelerinde yer aldığı Maruitius adası alışveriş dünyasında kısaca hediye etmek istediğiniz her zevke uygun hediye bulunabiliyor. Özellikle çok fazla yer dolaşmadan bütün tekstil mağazalarını bir arada bulmak istiyorsanız  Port Louis bölgesinde konumlanmış olan ve yaklaşık 10 yıldır bu bölgede hizmet veren Caudan Waterfront topluluğu içinde barındırmış olduğu  120 mağaza ve butik aracılığı ile giyimden  ev aksesuarına  çocuk ve yetişkin takı alternatiflerinden değerli ve orijinal mücevherlere kadar her türlü alternatif bulunabildiği gibi ayrıca evi için bir şeyler satın almak isteyen ev hanımları da unutulmamış. Maruitius adası vergisiz ev tekstili ürünleri satın almak isteyenler için olağan üstü fırsatlar ve indirimleri turistler için mümkün kılıyor. Son zamanlarda ülkenin yükselen alışveriş hacmi adaya inen uçaklarında boyutlarının değişmesine neden olmuş durumda. Alışveriş dünyası hakkında yatırım yapmadan önce daha küçük uçaklar ile düzenlenen seferler artık hem taşıma kapasitesi hem de yolcu kapasitesi daha büyük uçakların adaya gelmesine neden olmuş durumda.

 

 

Adaya sadece tatil için değil özellikle alışveriş için gelenlerin sayısı son yıllarda büyük artış göstermiş. Her zaman değişmeyen erkek ve kadın modası olan saatler orijinal ve uluslararası popüler markaların uygun fiyat etiketi ile satıldığı ve son derece büyük talep gördüğü alışveriş ürünleri arasında. Eğer tamamen el işçiliği ile yapılmış bir mücevher istiyorsanız Madison’s, cashmere isimli mağaza Maruitius adasında hizmet vermekte. Dünyanın birçok farklı bölgesinden gelen ve tanışma şansı yakalayabileceğiniz mücevher süsleme ustaları bu mağaza içinde daha önce hiçbir yerde benzerini göremeyeceğiniz takıları tasarlıyor ve alışveriş dünyasına kazandırıyor. Anadolu kültüründe büyük öne taşıyan el halıları son yıllarda konuya büyük ilgi duymaya başlayan Avrupa uzak doğu ve Amerika birleşik devletleri vatandaşlarının katılımı ile büyük bir sektöre dönüşmüş durumda. Bu sektörden kendi payını almak isteyen ülkelerden olan Maruitius ada içinde el dokuma halı imalatı ve satışı yapan mağazalara özel destekler veriyor. Bu mağazaların en ünlüsü olan In’Am, dokuduğu halılarda genellikle özgün ve daha önce eşi benzeri görülmemiş desenlere yer verirken siparişiniz üzerine kendi vereceğiniz bir fotoğrafın halı deseni olarak çıkartılması mümkün kılınıyor. Fakat dokuma el işçiliği olsun isterseniz minimum 10 gün ve ciddi bir miktar parayı gözden çıkarmanız gerekiyor. Zira dünyanın her yerinden gelen turistler bu halılara büyük talep gösteriyor. 3 gün sonra alabileceğiniz siparişler söz konusu olabilirken bu halılar tamamen makinede dokunan ürünler olarak Maruitius alışveriş merkezleri dünyasında yer alıyor. Eğer adaya gelirken mayo veya bikininiz unuttuysanız endişelenmeyin çünkü ada içinde mayo ve bikinilerin dünyaca ünlü markaların imzaları ile satıldığı on binlerce farklı model ve deseni bulabileceğiniz Banana Moon mayo bikini mağazası hizmet veriyor. İster kendinize ister bir yakınınıza bu mağazadan en ünlü markaların mayo ve bikinilerini uygun fiyata satın alabiliyorsunuz.

 

 

Adada yapacağınız alışverişlerinizde kredi kartı kullanmanız mümkün. Fakat taksit olanağı için Maruitius adasında sunulmuş olan bir olanak mevcut değil. Bu konu ile ilgili olarak bankanız ile görüşüp önceden bilgi almanız sizin yararınıza olacak. Aksi halde alışveriş için son derece uygun fiyatlar sunan bölgeler düşünüldüğünde kredi kartı limitlerinizi zorlamanız kaçınılmaz görünüyor. Uçakların da taşıma limitlerini göz önünde bulundurarak alışveriş yapmanız ayrıca uçuşunuzda ekstra maliyet ödememeniz için dikkat etmeniz gereken önemli konuların başında geliyor. Adaya gelen turistler gelişlerinde boş bavullarla hatta bavulsuz gelmeyi tercih ediyor. Zira hem adada uygun fiyata büyük boy bavul bulmak mümkün olduğu gibi hem geri dönüş yolculuğunuzda tamamen adadan satın alacağınız ürünler için alan hazırlamanız limiti aşmayıp yüksek uçuş masrafı ile karşılaşmamanız sizin yararınıza olacaktır. Ülkeye sefer yapan hava yolu şirketleri alışveriş dünyasındaki cazibenin bilincinde ve Maruitius havalimanından ayrılmadan önce bavulunuz özenle tartılarak her fazla kilogram için faturalandırma dikkat ve özenle yapılmakta. 

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Başlıklar

X
Mauritius Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder