Marmaris'in En Ünlü Plajları

Marmaris Plajları

Deniz tatili severlerin vazgeçilmez adreslerinden biri olan Marmaris’te yorucu bir günün ardından kendinizi serin Ege sularına bir an önce atmak isteyebilirsiniz. Marmaris jeopolitik konumu gereği girintili çıkıntılı oluşu dolayısıyla oldukça fazla plaj ve koya sahiptir. Olası bir Marmaris seyahatinizde tercih edebileceğiniz Marmaris plajlarına ulaşmak için yapmanız gerek tek şey uygun fiyatlı Marmaris uçak bileti satın almanız! 

 

Turunç Halk Plajı

Marmaris plajlarının en popüler ve en çok tercih edilenlerinden olan Turunç Plajı, Marmaris Turunç’ta yer alıyor. 21 kilometre uzunluğunda halk plajı mavi bayrak almaya hak kazanmıştır. Plaja ulaşımlarınızı dilerseniz kendi arabanız veya minibüsler ile, dilerseniz tekne turları ile sağlayabilirsiniz.

Turunç Halk Plajı ülkemizin en çok tercih edilen dalış noktalarından da biri olması dolayısıyla su altını keşfe çıkmak isteyen misafirler plajın ilgili noktalarından bilgi edinebilirler.

 

Kumlubük Plajı

Berrak, serin ve masmavi Marmaris Plajları’ndan bir diğeri ise Kumlubük Plajı. Turunç koyunun 7 kilometre ilerisinde yer alan bu plaj, balık restoranları ve elbette plajının güzelliği ile ünlü. Gününüzü Ege’nin serin sularında geçirdikten sonra arta kalan zamanlarınızda kasabayı yürüyüşe çıkabilir, huzuru doğada pekiştirebilirsiniz. Akşama doğru ise birbirinden güzel balıkların bulunduğu balık restoranlarında keyifli anlar geçirebilirsiniz.

 

Kleopatra Plajı

Bir diğer adı Sedir Adası Plajı olan Kleopatra Plajı altın sarısı kumları ve tarihi ile efsaneleşmiş bir yerdir. Söylenene göre Kleopatra sık sık buraya gelir, hatta gelirken buraya altın sarısı kumları Kuzey Afrika’dan getirterek burada yüzermiş. Ülkemizdeki bu plajın kumlarının benzeri ise yalnızca Mısır’da mevcut.

Plaj içerisinde Roma dönemine ait antik kentin, antik tiyatro ve şehir kalıntılarına da rastlamak mümkün.

Piknik ve gezinizi pekiştirebileceğiniz bir yer olan Kleopatra plajına ulaşımlarınız için dilerseniz deni, dilerseniz karayolunu kullanabilirsiniz.

 

Kızkumu Plajı

Marmaris’e bağlı Orhaniye’de bulunan Kızkumu Plajı oldukça tercih edilen Marmaris plajlarından birisidir. Plajın denizi, ortasına kadar sığdır. Bu sığlığın nedeni ise bir efsaneye dayanıyor. Söylentiye göre Bybassos kralının bir kızı varmış. Korsanların eline düşen genç kız korsanlardan kaçmak amacıyla denize doğru yürümüş. Yüzme bilmediğinden eteğine kum doldurmaya başlayan genç kız karşı kıyıya geçmek için kumları serperek denizde ilerlemiş. Vaktin karanlık oluşu, serpecek de kumu kalmadığı için hayatını kaybeden genç kız boğularak ölmüş. O günden sonra bu plaja da Kızkumu plajı adı verilmiş.

Tekne kiralayan veya kendi tekneleri olan misafirlerin de demirlemek için oldukça tercih ettiği bir mekân olan Kızkumu plajının çevresini keşfe çıkmak isteyen misafirler buralarda Roma dönemi antik kent kalıntıları ve eski zamanlara ait kilise kalıntılarına ulaşabilirler.

Marmaris’te gidebileceğiniz diğer plajlar ise şu şekilde ;

● Günnücek Plajı

● Çiftlik Plajı

● Boncuk Koyu Plajı

● Uzunyalı Plajı

● Cennet Adası Plajı

● Marmaris Halk Plajı

● İçmeler Plajı

●Gebekse Koyu

● Selimiye Koyu

● Bördübet Koyu

● Amos Koyu

●Abdi Reis Koyu

İyi tatiller dileriz!

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Marmaris Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder