Marmaris’te Gezilecek Yerler

Marmaris’te Gezilecek Yerler

Muğla’nın en güzel ilçelerinden biri olan Marmaris’de doğal güzelliklerinin yanında gezilecek tarihi ve kültürel de birçok yer bulunuyor. Sizin için derlediğimiz Marmaris’te gezilecek yerleri listenize bu yerleri ekleyerek tatilinizin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

 

Hafsa Sultan Kervansarayı

Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi için yaptırdığı Hafsa Sultan Kervansarayı 16. Yüzyılda yapımı tamamlanmıştır. Marmaris merkeze yakın yerde konuşlanmış olan kervansaray, yörede bulunan Osmanlı eserlerinin en mühimlerindendir. Yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça ilgi gören mekânın içinde konuşlanmış olan hediyelik eşyalardan kendinize veya sevdiklerinize hediye almak isteyebilirsiniz.

 

Dalyan

Doğaseverlerin asla vazgeçemediği bir yer olan Dalyan, Marmaris merkeze biraz uzak, 86 kilometre mesafede bulunuyor. Caretta Carettaların doğal üreme ortamı olduğu için oldukça korunaklı bir bölge olan Dalyan İztuzu Plajı, gidenleri kendine hayran bırakıyor. Bölge, günübirlik tekne turları ile Dalyan’ın çeşitli yerlerini gezmek için, her yıl yerli ve yabancı binlerce turistin akınına uğruyor.

 

Bozburun Yarımadası

Bozburun Yarımadası, kalabalıktan uzaklaşıp huzur arayan doğa ve bisiklet severlerin oldukça tercih ettiği bir yer. Nüfusu epey az olan yarımadada keşfedilecek antik kentler, berrak suyu olan el değmemiş koylar ve muhteşem güzellikte ormanları yer alıyor.

 

Loryma Antik Kenti

Marmaris’den Bodrum’a hareket eden teknelerle ulaşılabilen Loryma Antik Kentin kökeni M.Ö 7. Yüzyıla dayanıyor. Günümüze kadar gelen Loryma kalesi görenleri şaşkına çeviriyor. Kalenin dışında ise şehri oluşturan kutsal alanlar, akropol ve sarnıçlar bulunuyor. Marmaris’te gezilecek yerler listenize bu antik kenti muhakkak eklemelisiniz.

 

Marmaris’te gezilebilecek diğer yerler;

İbrahim Ağa Camii

● Marmaris Su Parkları

● Marmaris Kalesi

● Çevre Beldeler Ve Köyler

Tatil zamanınız geldiyse Ege’nin eşsiz mekânı Marmaris’de birbirinden güzel yerleri gezmek için tek yapmanız gereken ucakbileti.com’u ziyaret edere, uygun fiyatlı bir Marmaris uçak bileti satın almak.

İyi tatiller dileriz!

 

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Marmaris Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder