Maldivler'e Ne Zaman Gidilir?

Maldivler uçak bileti almak için en ideal dönem nisan ve mayıs aylarıdır. Bu aylarda sıcaklıklar ve tropikal iklimin getirdiği yağışlar tatil programı için elverişlidir. Maldivler iklimi tipik tropikal iklimidir. Ülkede deniz seviyesinden yüksekli neredeyse yoktur. Buna rağmen belli yerlerde yeşil ve doğal ormanları görebilirsiniz. Yağmurların da bol olduğu ülkede özellikle muson yağmurlarının olduğu dönemlerde deniz ve tur tatilleri için pek uygun zamanlar yaşanmamaktadır. Maldivler ne zaman gidilmeli sorusuna yanıt verirken buna dikkat edilmelidir. Nisan ve mayıs ayları yanında aralık ve nisan ayları arası dönem de ziyaretler için uygun olan diğer zaman dilimidir. Hava sıcaklığının 25 derecelerde seyrettiği bu dönemde geçireceğiniz günlerin büyük bölümü güneşli geçecektir. Ülkemizde kışın yaz tatili yapmak isterseniz, Maldivlere aralık ayından sonra gidebilirsiniz. Avrupalı turistlerin yoğunlukla bu tarihleri seçmesini yadırgamamak gerekir. Güneşin dik ve oldukça yakıcı olduğu bu dönemlerde cildinizin zarar görmemesi için etkili kremler almakta fayda olacaktır. Adalarda zaman zaman buna bağlı hastalıklar görülebilir. Ayrıca muson yağmurları sırasında çıkan tropikal böceklerde sizi zorlayabilir.

 

 

Hava sıcaklıklarının yılın hemen hemen her döneminde belli bir seviyenin altına düşmediği ülkede ne ise oldukça fazladır. İklim olarak farklı adalara da sahip ülkenin ortalamada en sıcak ayı nisandır. En soğuk ayı aralık olsa da Ocak – Şubat gibi bize göre kış aylarında sıcaklık zaman zaman 30 derecenin üzerine bile çıkmaktadır. Muson yağmurlarının ve yağmur oranının ülkede en çok olduğu dönem mayıs ile kasım ayları arasıdır. Ocak ile nisan arası ise yağışların az olduğu dönemdir. Ülke 12 ay boyunca, yılın her döneminde ziyaret edilebilir. Ancak özellikle dikkat edilmesi gereken aylar temmuz ve ağustos aylarıdır. Bu aylarda ülkedeki adalara düşen yağış miktarı oldukça fazladır. Tatilinizin yağmurlar altında bir otel odasında veya bir saçağın altında geçirmek istemiyorsanız bu aylarda ülkeye gelmemeyi tercih edebilirsiniz. Kasırga ve aşırı rüzgarların pek görülmediği ülkede nar, Hindistan cevizi ve ananas ağaçlarını sıklıkla görebilirsiniz. Sakin, sorunsuz ve dingin bir tatil için tercih edilecek ülke olan Maldivlerin doğal güzelliklerine ve denizine hazır olun.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Maldiv Adaları Kalkışlı Uçuşlar

X
Male Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder