Lviv'e Ne Zaman Gidilmeli

Sizi renkli gece hayatıyla, tarihi dokusuyla karşılayacak bu özel şehrin iklimine biraz yakından göz atalım. Bu şehri yılın farklı dönemlerinde ziyaret etmek istiyor olabilirsiniz. Hazırlığınızı da buna göre yapmanızda fayda var. Eğer yürüyüş yaparak keşfetmeyi seviyorsanız; öyle ki, Lviv şehrinin bu bakımdan çok ideal olduğunu belirtmeli; yağmurlu havalara karşı yanınızda bir şeyler bulundurmanızda fayda olabilir. Şimdi gelim mevsimlere göre biraz bilgi vermeye. 


 Lviv'de Kış Mevsimi

Ukrayna demek zaten genel olarak serin havalar demek. Aslına bakarsanız hem yağışın bol olduğu ılıman bir iklim ve soğuk bir iklim bir arada bu şehirde görülebilmektedir. Lviv şehri bu ülkenin batısında yer alan bir şehir. Sokak sokak, cadde cadde gezilecek yerlerin inci gibi dizildiği, insanı ferahlatan manzaralara sahip bu şehirde kış ayları oldukça soğuk geçebilmektedir. Mevsim sıcaklıkları Aralık ayında düşmeye başlar ve Mart, Nisan aylarında bile yeni yeni toparlanmaya başlar. En sert soğuklar Ocak ayında görülmektedir. Lviv kış aylarında, özellikle romantik kaçamaklar ve yılbaşı ziyaretleri için harika bir kış atmosferi sergileyecektir. Yılbaşı eğlenceleri renkli ve kalabalık bir şekilde kutlanmaktadır.Lviv'de İlkbahar - Yaz
Bu farklı şehrin yıllık sıcaklık ortalaması 8.9 derece civarında seyreder. Mart ayı nispeten az yağışlı ve kurak geçerken, Haziran aylarında yoğun yağışlar görülebilmektedir. Şehrin tarihi derinliğini ve meşhur meydanını görmek, oldukça rağbet gören parklarında vakit geçirmek için bahar ve yaz ayları ideal. Etkinlik ve festival zamanları dışında, birbirine yakın yerler özellikle gündüz vakitleri tenha oluyor diyebiliriz. Dışarıda vakit geçirmek ve gece hayatının ritmini yakından yaşamak isteyenler için de, yine yaz ve ilkbahar ayları güzel bir seçim olabilir. Aslında bu şehri keşfetme güzelliğini mevsimlere indirgememek gerekir.

Lviv'de Sonbahar

Sonbaharda parkların ve meydanların görüntüsü tam bir sonbahar havasına bürünür. Sonbaharın da ayrı bir güzel olduğu Lviv şehrinde, Hazirandan kalma yağışlar Eylül ayı itibariyle, tekrar kışın artmak üzere biraz düşer. Siz yine de her mevsimde yağmur ihtimalini düşünerek bu şehre gitmeli, özellikle sonbaharda pastel renklere dönüşmüş bu güzel şehirde yağış ihtimaline karşı hazırlıklı olmalısınız.Lviv'de Hava Durumu
Geçen yıl Lviv hava durumuna göz attığımızda en yüksek sıcaklığın Haziran ayından başlayıp Eylül ayının sonlarına kadar devam ettiğini görüyoruz. Bu yıl da, Haziran ayında genellikle 23 – 24 derecelerde olan hava, ara sıra 25 derecelik sıcaklıklar ulaşabilir. Daha sonra havalar iyice açacak ve genellikle 25 derece ortalamalı güneşli günler görülecektir. Ekim ayından sonra ısılar düşmeye başlayabilir. Dört mevsim farklı güzellikleri barından Lviv şehrine hangi mevsimde gideceğiniz size kalmış. Dört mevsim ayrı bir güzelliği görme şansına sahip olacağınız bir şehirdir Lviv.      
Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Lviv Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder