Los Angeles'a Ne Zaman Gidilir?

Los Angeles uçak bileti fiyatları 1400-1700 tl arasında değişkenlik gösteriyor. Seyahatinizi daha önceden planlayıp daha erken bilet almanız, seyahat planınızı tatil olmayan zamanlarda ve haftaiçinde yapmanız bilet fiyatlarını düşüren etkenler olarak sıralanıyor. Los Angeles’ın iklimi ılıman iklimin özelliklerini taşımaktadır. Bu yüzden Los Angeles’ta hava durumu çoğunlukla güneşlidir. Kış aylarında daha fazla yağmur alır. Şehrin yıllık sıcaklık ortalaması 18 derece civarındadır. En çok yağışı kış aylarında ve ilkbaharda alır. Yazın genellikle kuraktır. En kurak ay olan Temmuz’da şehre neredeyse hiç yağış düşmez. Ortalama olarak 23 derece sıcaklıkla Ağustos ayı en sıcak aydır. Ocak ayında ise ortalama sıcaklık 14 derecedir ve şehrin en soğuk ayı olduğu söylenebilir. Yıl boyunca sıcaklık ortalama 9.7 derece değişim gösterir. Bu açıdan bakılırsa denize girmek, açık alanları daha rahat gezebilmek açısından Los Angeles’a ne zaman gidilmeli sorusunun cevabı yaz aylarıdır.

 

 

 

 

Bahar ayları da şehri gezmek için genellikle uygun ortamı sağlasa da kışın yağış ortalaması fazla olduğu için açık alanlar rahatlıkla gezilemeyebilir. Ancak yılın her döneminde sıcaklıkların genelde yüksek olması şehri her mevsim rahatlıkla gidilebilir kılar. Örneğin 2015 yılı boyunca Los Angeles’taki en düşük sıcaklık Ocak ayında 15 derece olarak ölçülmüştür.  Buna karşılık Ocak ayındaki en yüksek sıcaklık 27 derecedir. 2015 yılında en yüksek sıcaklık Ağustos ayında 37 derece olarak ölçülmüştür. Ağustos ayının en düşük sıcaklığı ise 22 derecedir. Los Angeles’te geçireceğiniz zamanı hava durumu yüzünden kesintilere uğratmamak için tarih seçmek önemsenmelidir.  Ancak yapacağınız aktiviteler de tarih seçiminizde önemli rol oynar. Örneğin denize girmek istiyorsanız yaz mevsimini seçmeniz sizin için iyi olacaktır. Ancak kış mevsiminde de tropikal ve akdeniz ikliminin izlerinin görüldüğü Los Angeles’te denize girebilirsiniz fakat soğuk suya alışmak sizin için biraz problem olabilir. Eğer ki seyahatlerinizde birkaç yüz dolar fazla ödemek istemezseniz kış mevsimi bunu problem etmezseniz de yaz mevsimi Los Angeles’ın tadını çıkarabilirsiniz. Bahar aylarında da özellikle Mayıs, Eylül ve Ekim aylarında şehri gezebilirsiniz.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Şehir Rehberleri

X
Los Angeles Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder