Londra'ya ne zaman gidilmeli?

 

Londra, herkesin gri şehir olarak bildiği bir şehir. Ancak bu özelliği onu boğucu değil aksine oldukça çekici ve havalı yapıyor. Tabii bu durum Londra'nın sürekli yağış alan ve sürekli yağmurlu bir şehir olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

 

 

 

1. Kış


İngiltere'nin başkenti London'da yıllık ortalama hava sıcaklığı 11 derecedir. En soğuk zamanı ise elbette kış ayları. Kasım ve Aralık gibi kış aylarında genellikle hava sıcaklığı 2 ile 5 derece arasında değişir. Her ne kadar soğuk da olsa bu dönemler Christmas dönemi olduğu için turistler tarafından tercih edilebiliyor. Ancak Ocak ve Şubat ayları en soğuk aylar olduğu için şehre çok fazla turist geldiği söylenemez. Bu tarihlerde şehri gezmek için Londra'ya gitmeniz pek önerilmez.
,

 

 

 

2. İlkbahar – Yaz


Londra'da hava durumu şehre gitmeden önce ilk olarak öğrenmeniz gereken şeylerden biri. Çünkü gerçekten de seyahatinizi keyifsiz kılacak bir durum yaratabilir size. Bu nedenle şehri seyahat etmek için en çok önerilen zaman yaz ve bahar aylarıdır. Ortalama hava sıcaklığının 22 derece civarında olduğu yaz ayları şehrin en sıcak ve en keyifli zamanları. Yine de sıcak bir yaz gününde bile yağmur ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle her daim yanınızda şemsiye bulundurmanızda fayda var. Ayrıca ilkbahar aylarında da tercih edilebilen bir şehir Londra. Özellikle Mayıs ayında hava sıcaklığının ortalama 20 derece civarında olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

 

3. Sonbahar


Sonbaharda sehri tercih etmek de güzel bir alternatif olabilir. Özellikle Eylül ve Ekim ayları Mayıs ayı gibi bir havaya sahip olur ve şehir nispeten biraz daha sakin olacağı için oldukça keyifli bir seyahat yapabilirsiniz. Bu dönemde hava sıcaklığı 15 ile 20 derece aralarında seyredecektir. Yine de yaz aylarındaki o kalabalığı ve eğlenceli sokakları yakalama şansınız pek olmaz diyebiliriz.

 

 

 

 

4. Geçtiğimiz Yıl


2015 yılında özellikle Londra'ya gidilecek en güzel zamanlardan biri olan Temmuz ayında ortalama hava sıcaklığı 22 dereceyi gösteriyordu. Bu nedenle de şehri doyasıya gezmek ve keyfini çıkarmak için en uygun zaman yine bize yaz aylarını gösteriyor. Beklenmedik anda gelen yağışlar da sizi korkutmasın. Londra'nın kendine has yapısını deneyimlemek için bunlar da birer fırsat aslında.  

 

 

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
London Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder