Londra'da nerede kalınır?


Londra turistik olarak en keyif alarak gezeceğiniz şehirlerden bir tanesi. Tabii turistik olarak gezilecek pek çok nokta olması sebebiyle oteller açısından da oldukça geniş alternatiflerin sunulduğunu söylemek mümkün. Ancak yine de Londra’nın pahalı bir şehir oluşu konaklamaya da yansımış elbette ki. Fakat bütçenize uygun konaklama alternatifleri bulmanız da oldukça kolay.
Eğer şehre gittiğinizde bütçe kısıtlaması gibi bir probleminiz yoksa zone 1 ve zone 2 diye adlandırılan bölgelerde konaklamak oldukça güzel bir seçenek olacaktır. Özellikle Trafalgar Meydanı ve Leicester Caddesi hem şehri gezmek hem de lüks konaklama deneyimi yaşamak için kalınacak güzel yerlerden. Buralarda güvenlik konusunda da hiçbir problem yaşamazsınız. Aynı şekilde onlar gibi pahalı bölgeler olsalar da kesinlikle oldukça konforlu ve güzel bir konaklama yaşamak için Hampstead, Kensington, Holland Park, Belgravia, Mayfair, St James’s, Knightsbridge, Westminster, Chiswick, Chelsea, Richmond ve Wimbledon bölgeleri de önerilebilir. Londra her ne kadar fazlasıyla medeni ve yaşanılır bir şehir olsa da bazı bölgelerinin pek güvenli olmadığını ve hatta tehlikeli olabileceğini bile söyleyebiliriz. Bu nedenle Waltham Forest, Newham, Lambeth, Tower Hamlets, Barking ve Hackney suç oranlarının nispeten daha fazla olması nedeniyle pek güvenli bulunmuyor ve buraları tercih etme konusunda biraz temkinli yaklaşmanızı önerebiliriz. Bunun yanı sıra Southfields, Old Street ve Angel konaklamak için güvenilir olan yerlerden. Üstelik Londra’da bütçenize uygun ev kiralayarak da konaklama yapabilirsiniz. Sizin için konaklayabileceğiniz Londra otel alternatiflerini listemizde derledik.

1. The Park Tower Knightsbridge, a Luxury Collection Hotel


Eğer bütçe konusunda oldukça rahatsanız bu otel sizin için iyi bir seçenek olabilir. Oldukça lüks, lüks olduğu kadar da pahalı olan bu otel, şehrin güzel semtlerinden Westminster’da bulunuyor. Otel Hyde Park’ın hemen yanında 5 yıldızlı bir otel. Şehri kolayca gezebileceğiniz bu otelde aynı zamanda da oldukça keyifli bir konaklama geçirebilir ve otelin çeşitli imkanlarından faydalanabilirsiniz. Üstelik otelin restoranı ödüllü bir restoran. Dolayısıyla lezzetli yemekler yiyeceğiniz de garanti. Eğer alışveriş yapmak da zevkleriniz arasındaysa konumu alışveriş için de size kolaylık sağlayacak. Otelin tam adresi; 101 Knightsbridge, Westminster Borough, Londra, Birleşik Krallık.

2. The Capital


Londra’da merkez oteller arasında bulunan The Capital da bütçe kaygısı taşımayan turistler için idealdir diyebiliriz. Kesinlikle lüks konaklama konusunda özel hizmetin verildiği ve konforun kusursuz olduğu bu otel Knightsbridge, Kensington’da bulunuyor. Hyde Park’a, lüks mağazalara ve önemli turistik noktalara oldukça yakın bir yerde bulunan The Capital Otel, aynı zamanda Kensington metro istasyonuna da çok kısa bir yürüme mesafesinde. Eğer yüksek fiyatlarına rağmen bu otelde konaklamayı tercih ederseniz tam manasıyla Londra’nın merkezinde konaklama deneyimini yaşamış olacaksınız. Bu da hem vakit kaybı yaşamanızın hem de ulaşım zahmeti çekmenizin önüne kolayca geçmenizi sağlayacak. Ayrıca otelin mutfağı da Michelin yıldızlı bir restorana sahip. Otelin tam adresi; Basil Street, Knightsbridge, Kensington and Chelsea, Londra, Birleşik Krallık.

3. Wedgewood Hotel


Westminster bölgesinde bulunan Wedgewood Otel, ortalama bir bütçe için konaklanabilecek otellerden bir tanesi. Özellikle konumu itibariyle Londra’yı gezme konusunda size rahat bir ulaşım sağlayacak bu otel,  Queensway ve Bayswater metro istasyonlarına birkaç dakikalık yürüme mesafesinde. Bu otelde konaklayarak hem turistik bölgeleri rahat bir şekilde gezebilirsiniz hem de Heathrow Havaalanı’na rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Otelin etrafında alışveriş konusunda da size yardımcı olabilecek pek çok mağaza mevcut. Otelin tam adresi; 49-51 Leinster Square, Westminster, Westminster Borough, Londra, Birleşik Krallık.

4. Avni Kensington Hotel


Londra’da ortalama fiyatlarla nezih bir semtte ve kaliteli bir otelde konaklamak isterseniz Avni Kensington Hotel iyi bir alternatif olabilir. Otel, Kensington bölgesinde bulunuyor ve Gloucester Road metro istasyonuna da yalnızca birkaç dakikalık yürüme mesafesiyle ulaşım sağlama şansı yaratıyor. Aynı zamanda otelin odalarının oldukça şık ve konforlu olduğunu söylemek mümkün. Bu otelde konaklayarak gezmek istediğiniz turistik yerlere kısa sürede ve fazla zahmet çekmeden ulaşabilirsiniz. Tesis şehri gezmeye gelen turistlerden oldukça iyi puan alan otellerden birisi. Eğer çok yüksek veya çok düşük bütçeleri hedeflemiyorsanız bu oteli alternatifleriniz arasına almanızı önerebiliriz. Otelin tam adresi; 40-44, Harrington Gardens, Kensington and Chelsea, Londra, Birleşik Krallık.

5. Earls Court Garden Hotel


Bir diğer ortalama olarak hiç de fena sayılmayacak fiyatlara gayet konforlu bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otel ise Earls Court Garden Hotel. Kengiston and Chelsea bölgesinde bulunan bu otel, gezeceğiniz pek çok yere kolay ulaşmanızı sağlayacak konumu ile memnun ayrılabileceğiniz otellerden. Aynı zamanda otelin kalitesinin çok yüksek beklentilerde olmadığınız müddetçe sizi memnun edeceğini söylemek mümkün. Otelin yakınlarındaki Earl’s Court metro istasyonunu kullanarak şehir içi ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Otelin tam adresi; 36 Earls Court Gardens, Kensington and Chelsea, London, Birleşik Krallık.

6. YHA London Thameside


Konuklarından oldukça iyi puanlar alan ve ortalama bütçe ile Londra’da kaliteli bir konaklama sağlayabileceğiniz otellerden biri ise YHA London Thameside. Otel Southwark Bölgesi’nde bulunuyor ve Thames Nehri’nin de oldukça yakınlarında. Rotherhithe Overground istasyonuna 10 dakikalık bir yürüme mesafesinin ardından ulaşabilir ve şehri gezmek için yola çıkabilirsiniz. Londra’yı gezebileceğiniz pek çok önemli turistik nokta bu otelin konumu sayesinde metro ile oldukça kısa sürede ulaşılabilir bir hal alıyor. Bununla birlikte yemyeşil bir doğa da oteli cazip kılan bir özellik. Otelin tam adresi; 20 Salter Road, Rotherhithe, Southwark, London, Birleşik Krallık.

7. Smart Camden Inn Hostel


Eğer Londra’yı gezmek için geldiğinizde fazlaca uygun fiyatlı ve biraz da öğrenci işi bir konaklama deneyimi yaşamayı tercih ediyorsanız Smart Camden Inn Hostel size önerebileceğimiz yerlerden. Londra’da Camden Bölgesi’nde bulunan bu otel, Camden Town metro istasyonuna yalnızca 5 dakikalık bir yürüme mesafesinde. Bu metro istasyonunu kullanarak şehir merkezine ve turistik yerlere kolay bir şekilde ulaşmanız mümkün. Hatta şehrin merkezindeki bazı noktalara yürüyerek bile gidebilirsiniz. Hostel anlayışında hizmet veren bu tesis, size seyahatinizde ihtiyacınız olan pek çok şeyi karşılama imkanı da sağlıyor. Hostel’in yakınlarında alışveriş yapabileceğiniz mağazalar da mevcut. Hostel’in tam adresi; 55-57 Bayham Street, Camden, London , Birleşik Krallık.

8. Astor Victoria Hostel


Victoria’da Belgrave Caddesi üzerinde bulunan Astor Victoria Hostel, Londra’da ucuz otel ihtiyacınızı karşılayabilecek bir yer. Hostel’in uygun fiyatının yanında oldukça temiz ve konforlu olduğunu da söylemek mümkün. Hostel’de çalışan görevlilerin de size oldukça yardımcı olacaklarını söyleyebiliriz. Gerek tesis imkanlarından faydalanmak gerekse şehir hakkında bilgi almak için onlardan yardım isteyebilirsiniz. Hostel’de fazla çeşitli olmasa da kahvaltı veriliyor. Özellikle şehirde her şeyin pahalı olduğunu göz önünde bulundurursak, en azından kahvaltı masrafını kaldırmak için burası iyi bir seçenek olabilir. Tesisten Victoria Station’a birkaç dakikalık yürüme sonrasında kolayca ulaşabilirsiniz. Buradan da ister otobüsü, ister metroyu, isterseniz de treni kullanarak gideceğiniz yere gidebilirsiniz. Şehri gezmek ve turistik noktalara ulaşmak için gerçekten elverişli bir konumda olduğu söylenebilir. Astor Hostelleri sadece Victoria’da değil, Londra’da başka birkaç noktada daha bulunuyor. Bu nedenle bir karışıklık olmaması için hangisini tercih ettiğinize dikkat etmenizi öneririz. Hostel’in tam adresi; 71 Belgrave Road, Victoria, London, England.
Sırakadaki Şehir Rehberi
X
London Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder