Leipzig'de Alışveriş

Almanya'nın hem kültürel anlamda hem de sanat anlamında en güzel şehirlerinden biri olan Leipzig, aynı zamanda fuar konusunda da çok gelişmiş bir şehir. Şehirde sık sık büyük çaplı fuar organizasyonları düzenleniyor. Bu nedenle Leipzig alışveriş yerleri oldukça fazla sayıda. Şehri alışveriş yapmak için ideal yer yapan şeyler arasında pasajları, meydanları, çeşitli dükkanları ve mağazaları var. Leipzig alışveriş yapmayı sevenler için harika bir şehir diyebiliriz. Özellikle ünlü pasajları şehre gelen turistler tarafından fazlasıyla tercih ediliyor. Şehirde hem dünyaca ünlü markaların mağazalarından hem yerel dükkanlardan hem de geleneksel ürünleri satan yerlerden alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca şehirdeki müzelerin ve önemli turistik noktaların hemen yanında bir adet de o müzeye dair hediyelik eşyaların satıldığı bölümler bulunuyor. Buralardan da şehre ve o müzeye ilişkin hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Özellikle Bach'ın evi bunun için harika bir yer olabilir.

Özellikle Königshaus ve Messehofspassage bölgeleri ünlü markaların mağazalarının bulunduğu yerler. Burada aynı zamanda hediyelik eşya dükkanları, geleneksel ürünler satan dükkanlar ve antikacılar da bulunuyor. Leipzig alışveriş fiyatları şehir bir yandan öğrenci şehri de olduğu için oldukça makul diyebiliriz. Yani burada her bütçeye uygun birbirinden güzel ürünler bulmanız mümkün. Ancak şehirde alışveriş turuna çıkmadan önce Leipzig alışveriş rehberi edinmenizde fayda var. Genelde şehir gezi rehberi olan kitapçıklarda alışveriş yapabileceğiniz yerler de bulunuyor. Aynı zamanda şehir ticari anlamda ve kültürel anlamda pek çok fuarın düzenlendiği bir şehir olduğu için özellikle fuar dönemlerinde giderseniz de pek çok farklı ürünü uygun fiyatlara satın alma şansınız olur. Hatta kitap fuarlarını görmenizi tavsiye ederiz.

 

Hauptbahnhof Leipzig

 

Leipzig’de alışveriş yapmaya Hauptbahnhof Leipzig'den başlayabilirsiniz. Burası şehrin ana tren istasyonu ve Avrupa'nın da en büyüğü. İçerisinde 26 adet platform var. 1915 yılında yapılmış ve bugün hala daha güzelliği korunuyor. Tren istasyonunda alışveriş yapma fikri size biraz tuhaf gelebilir ancak burası aynı zamanda şehrin en önemli alışveriş noktası. İstasyonun bir bölümü tamamen alışverişe ayrılmış durumda. Hemen hemen her istediğiniz ürünü buradan kolayca bulabilirsiniz. İstasyonda bulunan dükkanlar haftanın her günü saat 10.00'a kadar açık oluyor. Üstelik böylesine tarihi bir mekanda alışveriş yapmak da çok keyifli olacaktır diye düşünüyoruz. Tam adresi; Willy-Brandt-Platz, 04109, Leipzig, SaksonyaMädler Pasajı. İletişim için telefon numarası;  49 341 961 25 89.

 

Spinnerei

 

Eğer sanat ile ilgiliyseniz Leipzig’te alışveriş yapmanız için size önerebileceğimiz yer Spinnerei. Burada hem sanat galerileri hem müzeler hem de sanata dair pek çok ürünün satıldığı dükkanlar bulunuyor. Üstelik buradan pek çok malzeme de satın alabilirsiniz. Sanatla kucaklaşmak ve alışveriş yapmak için çok güzel bir yer. Tam adresi; Spinnereistraße 7, 04179 Leipzig. Telefon numarası; +49 341 4980200. Pazar ve Pazartesi günleri kapalı. Diğer günlerde ise 11.00'dan 18.00'e kadar ziyaret edebilirsiniz.

 

Hoefe am Bruehl

 

Leipzig alışveriş merkezi olarak size önerebileceğimiz yerlerden bir tanesi de Hoefe am Beuehl. İçerisinde yaklaşık 120 mağaza bulunuyor ve oldukça fazla çeşit mevcut. Özellikle konumu itibariyle de bir hayli beğeniliyor. Burada hem dünyaca ünlü markaları hem de ufak çaplı butikleri bulmanız mümkün. Tam adresi; Am Brühl 1, 04109, Leipzig, Saksonya. İletişim için telefon numarası; +49 341 4623400. Alışveriş merkezi Pazar günleri kapalı. Diğer günlerde ise 10.00'dan 20.00'ye kadar açık. Üstelik içerisinde pek çok kafe ve restoran da bulunuyor. 

 

Specks Hanı / Specks Hof

 

Şehirde alışveriş yapmak isteyenler tarafından hanların ve pasajların çok popüler olduğunu söylemiştik. Bunlardan bir tanesi de Specks Hanı. Ayrıca mimari olarak da çok ilgi çekici bir yer. Tarihi olduğunu söyleyebiliriz. Buradan oldukça farklı ve ilginç ürünler satın alabilirsiniz. Tam adresi; Reichsstr. 4, 04109 Taucha b Leipzig, Saksonya. İletişim için telefon numarası; +49 341 1491761. Mekan Pazar günleri kapalı oluyor. Bunun haricindeki günlerde ise saat 10.00'dan 20.00'ye kadar alışveriş yapabilirsiniz. 

 

Stadtisches Kaufhaus

 

Stadtisches Kaufhaus, Leipzig alışveriş merkezleri içerisindeki en ünlü ve en popüler alışveriş merkezlerinden bir tanesi. Oldukça tarihi olan bu yapı, geçirdiği restorasyonların ardından bugün çok şık bir görüntüye de sahip. Burada tarihi atmosfer içerisinde birbirinden güzel dükkanlardan keyifli alışveriş yapabilirsiniz. Tam adresi; Neumarkt 9, 04109 Leipzig. İletişim için telefon numarası; +49 341 355330.

 

TK Maxx

 

TK Maxx da şehrin önemli alışveriş yerlerinden biri. İçerisinde pek çok giyim ürünü bulunuyor. Buradan günlük ihtiyaçlarınız için çeşitli ürünleri makul fiyatlara satın alabilirsiniz. Tam adresi; Hainstraße 5-7, 04109 Leipzig. İletişim için telefon numarası; +49 341 3089710. Mağaza Pazar günleri kapalı oluyor. Diğer günlerde ise 09.30'dan 20.00'ye kadar alışveriş yapabilirsiniz.

 

Breuninger Leipzig

 

Breuninger de şehrin önemli ve büyük alışveriş merkezlerinden. İçerisinde dünyaca ünlü pek çok markanın yanı sıra ülkeye has ünlü markaların mağazaları yer alıyor. Aynı zamanda yemek ve içmek için de burada pek çok restoran ve kafe de var. Alışveriş merkezinde; Adidas, Armani, Boss, Burberry, Calvin Klein, Camper, Camel Active, Chanel, Chicco, Converse, Diesel, Dior, DKNY, Esprit, Escada, Estee Lauder, Clinique ve Cartier gibi bilindik markaların mağazaları mevcut. Tam adresi; Markt 12, 04109 Leipzig, Almanya. İletişim için telefon numarası; +49 341 24390. Breuninger Alışveriş Merkezi Pazar günleri kapalı. Ancak diğer günler buradan 10.00 ile 20.00 saatleri arasında alışveriş yapabilir ve hoşça vakit geçirebilirsiniz.

 

Don Fernandez

 

Leipzig'de alışveriş yapabileceğiniz en ilgi çekici mağazalardan bir tanesi de kesinlikle Don Fernandez. Buradan hem sevdikleriniz için hediyelik eşyalar hem de kendiniz için oldukça farklı ürünler satın alabilirsiniz. Ayrıca mağazanın genel anlamda dekorasyonu da oldukça ilgi çekici. Burada hem kitaplar hem hediyelik ve dekoratif ürünler hem de şaraplar satılıyor. Tam adresi; Ratsfreischulstraße 8, 04109 Leipzig, Almanya. İletişim için telefon numarası; +49 341 3029233. Mağaza maalesef Pazar günleri kapalı oluyor. Ancak bunun dışındaki her gün hizmet veriyor. Burayı 11.00'den 19.00'a kadar gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

 

Secret Closet

 

İlk kez gittiğiniz bir şehirde alışveriş merkezi yerine ilginç ve yerel butikleri tercih ediyorsanız size önerebileceğimiz en güzel yerlerden bir tanesi kesinlikle Secret Closet. Burada giyim üzerine oldukça şık kıyafetler bulabilirsiniz. Alışveriş merkezlerinde gördüğünüz ürünlerden çok daha farklı oldukları kesin. Ayrıca mağazanın bulunduğu yer ve genel anlamda ortamı da çok sevimli. Tam adresi; Waldstraße 21, 04105 Leipzig, Almanya. İletişim için telefon numarası; +49 341 26355279. Mağaza tahmin edeceğiniz üzere Pazar günleri kapalı. Ancak diğer tüm günlerde buradan 11.00 ile 19.00 arası alışveriş yapmanız mümkün.

 

Paunsdorf Center

 

Şehrin merkezinin biraz uzağında olan ancak oldukça keyifli bir alışveriş merkezi olan Paunsdorf Center da gidebileceğiniz yerler arasında bulunuyor. Oldukça büyük bir yapısı olan bu alışveriş merkezinin içerisinde alışveriş için ideal pek çok mağaza ve bunun yanı sıra restoran yer alıyor. Alışveriş merkezinin tam adresi; Paunsdorfer Allee 1, 04329 Leipzig, Almanya. İletişim için telefon numarası; +49 341 259040. Alışveriş merkezi Pazar günleri kapalı. Diğer günlerde ise saat 10.00'dan 20.00'ye kadar ziyaret edilebilir. Hatta Cuma ve Cumartesi günleri, 21.00'e kadar açık kalıyor. Ancak eğer şehre özellikle alışveriş yapmak için gelmediyseniz ve sadece şehre gelmişken biraz alışveriş de yapmak istiyorsanız burayı pek tavsiye etmeyiz. Çünkü konumu itibariyle şehir merkezine biraz uzak ve şehir merkezindeki diğer alışveriş merkezlerinden de aynı ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Fakat şehre özel olarak alışveriş amacıyla geldiyseniz kesinlikle burayı da görmelisiniz.

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Leipzig Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder