Kosova'ya Ne Zaman Gidilir?

Balkan devletlerinin zengin medeniyetlerinden Kosova, doğal ve tarih güzellikleri ile ziyaretçilerine kapılarını açıyor. Bağımsızlığını yakın tarihlerde (2008) kazanan Kosova Cumhuriyeti dünyada 108 ülke tarafından tanınmaktadır. Tarihi balkan ülkesi bir dönem Osmanlı Devletinin himayesinde de yaşamıştır.  Bu güzel ülkede mutlaka Pristina, Prizren, Pec, Mitrovica, Ferizaj, Gracanica, Nova Brdo, Gjakova ve Klina bölgelerini keşfedip görmelisiniz. Çünkü pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Kosova, geçmişten günümüze köprü görevi görmektedir. Bu ülkenin müzeleri başta olmak üzere tarihi kaleleri, kütüphaneleri doğal parkları, cami heykel ve evleri içinde mutlaka görmeniz gereken mekanlar bulunmaktadır.

 

 

 Şöyle ki; Etnografya Müzesi Kalaja Prizreni, Germia Parkı, Sinan Paşa Müzesi, Gracanica Kilisesi, Newborn Monument isimli büyük yazılı sembol, Pristina Kütüphanesi, Patriarchate of Pec Manastırı, Decani Manastırı, Nene Hatun Katedrali, Albanian Müzesi, Fatih Mehmet Sultan Camii, İskender Bey Caddesinde bulunan heykeller, Rugova Dağları, Nena Tereza Heykeli, Bill Clinton Heykeli, Sharr Dağları, Saat Kulesi, Kosova Müzesi, Via Ferrata Ari, Sinan Paşa Camisi, ALBI Alışveriş Merkezi, Tomb Of Sultan Murad, Mahmet Paşa Hamamı, Mediaval Monuments in Kosova, Mirusha Waterfalls, Stone Bridge, Carshia Camii ve sizlere sayamadığımız pek çok köprü, çeşme, anıt heykel ve camileri ile farklı dinden insanlara da anlayış gösteren imajını ön plana çıkaran Kosova’yı hem kışın hem de yaz aylarında dilediğiniz gibi ziyaret edebilirsiniz. Yazın doğal manzaralı dağlar bin bir yeşilliğe bürünerek birbirinden güzel ve ferahlatıcı şelaleleri il de göz doldururken, kış aylarında bu güzel ülkenin baştan başa kar manzarası dağları ve tüm şehirleri kaplar ve görsel bir şölen oluşturur. Sizi uzak diyarlara taşıyacak ve içinizde tarihi öğrenme istediği uyandıracak olan Kosova’da yabancılık çekmeden rahat bir tatil yapabileceksiniz. Özellikle Prizren’de  Kososva Türklerine sıklıkla rastlayabilir meşhur et ve köftelerinin tadını çıkarabilirsiniz. Prizren sırtını Şar dağlarına yaslamıştır ve bu beldede evler bizim Safranbolu evlerine benzer insanlar samimidir ve Müslüman kimlik ön plandadır. Onbeşinci yüzyılda yapılan taş köprü,  Osmanlı Devletinin  Prizren’de bulunan nadide tarih miraslarıdır.

 

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Sırbistan Kalkışlı Uçuşlar

X
Priştine Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder