Korsika'da Nerede Kalınır?

Deniz kum ve güneşin dünyanın her yerinden gelen turistleri ile birleştiği yer olan Fransa’nın Korsika şehri dünya da turizmin seyrini ve standartlarını elinde tutmaya ve standartlara yön vermeye devam ediyor. Şehir sahip olduğu çok kültürlü yapı sayesinde turistlerin yerli halk ile kaynaşmasını kolaylaştıran bir etnik yapıya da ev sahipliği yapıyor. Korsika sadece deniz kum ve güneşten ibaret değil. Şehirde olağan üstü tarihi önem taşıyan merkezlerde bulunuyor. Şehre gelenler sadece deniz kum ve güneş için değil bu tarihi alanları yakından incelemek için de şehri tercih ediyor. Korsika Fransa’nın Avrupa birliği üyeliğinden kaynaklanan bazı özel koşulları içinde bulunduruyor. Ne yazık ki bu güzel tatil ve tarih şehrine Korsika uçak bileti alarak kolayca ulaşmak mümkün değil. Zira önce Avrupa birliği vizesi almanız gerekmekte sonrasında Korsika tatil kapısı aralanabiliyor. Korsika şehri Fransız ekonomisi ve Avrupa birliği ekonomisi göz önünde bulundurulduğunda ülkemizden daha pahalı sayılabilecek bir tatil merkezi Zira Korsika nerede kalınır soruları bu sebeple sık sorulanlar arasına girmeyi başarmış. Korsika konaklamak için oldukça fazla alternatifi elinde bulunduran bir şehir. Korsika otelleri genellikle pahalı sayılsa da bu oteller içinde sundukları hizmetler göz önünde bulundurulduğunda oldukça uygun fiyatlar talep ediyor. Korsika otel içi ve dışı aktivitelerin sık yapıldığı bir tatil anlayışına sahip. Bu nedenle otel size sadece konaklamayı değil tertemiz bir sahilde tropik güneş altında bronzlaşmayı su parklarında çılgınlar gibi eğlenmeyi ve otellerin içindeki gece kulüpleri ve barlar ile sabaha kadar süren eğlencelerde boy göstermenizi vaat ediyor. Korsika otellerinin önemli kurumları yani önemli otelleri deniz kenarında konumlanmış durumda. Böylece tatilci otelden uzaklaşmadan denizi havuzu ve su parklarını bir arada sunuyor. Ayrıca Korsika otelleri sadece yetişkinler için değil çocuklu aileler içinde büyük yatırım yapmış durumda. Gün boyunca çocukların eğlenmesi için özel bir ekip sürekli çocuklarla zaman geçiriyor. Böylece aileleri kendi eğlencelerine vakit ayırabiliyor. Oteller genellikle şık ve modern Fransız mimarisinin bir arada toplandığı noktalar olarak göze çarpıyor. Beyaz rengin ağırlık gösterdiği otellerde oldukça farklı ayrıcalıklar müşterilere tanınmış durumda. Otellerin genel olarak içinde bulundurdukları hizmetlere baktığımızda araç kiralama unsurunun öne çıktığını vurgulamak mümkün. Çünkü şehir sadece deniz kum ve güneşten ibaret değil onlarca kez İtalya ve Fransa arasında el değiştirmiş şehri ele geçiren ülke kendi mimarisi ile kendi eserlerini inşa etmiş bir dönem Almanlarında bölgeye ilgi göstermiş olması şehirde 3 kültürlü bir yaşamın kurulmasına sebep olmuş. Olağan üstü katedraller tarihi kaleler ve surlar Korsika şehrinde bulunmakta. Bu önemli yapıları görmek için mutlaka bir araç ihtiyacınız oluyor. Bu sebeple oteller müşterilerine araç kiralama servisi sunmakta.

 

 

Hotel U Capu Biancu Korsika otelleri arasında adından en çok söz ettiren otel olmayı başarmış durumda. Zira otel sahip olduğu kumsalın etrafını yeşil palmiye ağaçları ile süsleyerek olağan üstü görsel bir görüntü elde etmiş. Otel içerisinde geniş bir hizmet ağı hazırlamış. Öncelikle otelin rezervasyon sırasında mutlaka dile getirmeniz gereken kurallara sahip olduğunu bilmenizde fayda var. Zira otel sigara içenler ve içmeyenler için iki ayrı oda seçeneğini bulunduruyor. Otel odalarında son derece hassas duman sensörleri mevcut bu durum en ufak bir sigara dumanının yangın olarak algılanmasına neden oluyor. Sigara içilen odalar ve içilmeyen odalar arasında fiyat farklı bulunmuyor. Sadece sigara içilen odalarda materyaller yanmayan malzemeden üretilmiş ve böylece sizin ve otelin diğer müşterilerinin yaşamı garanti ediliyor. Korsika içkinin su gibi aktığı bir gece hayatına sahip. Genellikle aşırı alkollü odalarına dönen konuklar sigara içerken uykuya dalma sorunu ile sık sık otelin zor durumda kalmasına neden olmuş ve tarihte büyük yangınlarda söz konusu olmuş durumda. Hotel U Capu Biancu bu sorunu ortadan kaldırmak için böyle bir çözüm tercih etmiş. Otel aynı zamanda evcil hayvanları kabul etmiyor. Bu durum hiçbir koşul altında esnetilmiyor. Eğer bu durumu rezervasyon öncesi fark etmediyseniz otel sizin ve hayvanınızın tatilini sona erdirmiyor. Evcil hayvanınız için son derece güvenli ve tatil sürecinde kalabileceği özel bir hayvan pansiyonuna yönlendirilmesine yardımcı oluyor. Fakat rezervasyon öncesi açıkça bu durumu dile getiren otel yönetimi hayvan pansiyonunun ücretini karşılamıyor. Bu sorunları aşıp ya da bu sorunlarla karşılaşmadan odanıza çıktığınızda sizi olağan üstü geniş ve ferah odalar karşılıyor. Neredeyse süit olarak adlandırılabilecek bu odalar içinde değim yerindeyse yok yok. Size özel yüksek hızlı internet ve modem odanızda bulunuyor. Yani ortalama hız 20 mbs olan modem sınırsız ve ücretsiz internetin tadını çıkarmanız için sizi bekliyor. Ayrıca bu bağlantının şifresi size özel tanımlandığı için ve her odada farklı bir modem bulunduğu için hızınız asla yavaşlamıyor. Hangi ülkeden geldiğinizin önemi yok. Çünkü Hotel U Capu Biancu sizin için odanızda özel bir televizyon sistemi hazırlamış durumda içinde Türk kanallarını da bulabileceğiniz akıllı bir televizyon sizin hizmetinizde. Odanızda duş keyfini küvet içinde yaşamak isteyenler için küvet banyonuzda son derece temiz olarak sizleri bekliyor. Odanızda standart hizmetler dışında Fransız içkileri ile dolu bir mini bar banyonuzda doğal şampuanlar ayrıca sizin özel ve ekstra ücrete tabi tutulmuyor. Banyonuzda bulunan havluları ilk kez siz açıyorsunuz ve sizden önce kimse kullanmamış olması büyük bir fark olarak ortaya çıkıyor.

 

 

Adres: Route Canetto | Route de Canetto, 20169 Bonifacio, Korsika, Fransa

Telefon: 00 33975 285048

 

 

 

Eğer odanızda Fransız ahşap tekniği ile modern yapının mükemmel birleşimini görmek pencerenizi açtığınızda Akdeniz’i izlemek isterseniz yapmanız gereken doğru şey rezervasyonunuzu Hotel Cala Di Greco da yaptırmak. Çünkü otel hem olağan üstü mimari hem sunduğu manzarası ile inanılması güç bir tatil deneyimi yaşamanızı sağlayacak. Otel Korsika şehrinin değim yerindeyse VİB hizmet veren noktaları ile boy ölçüşebilir. Fiyat olarak daha makul olmasına karşın Türkiye’de bulunan otellerle kıyaslandığında bir adım önce olacak potansiyele sahip olan bu otel içinde gece kulübünden aqua parka kadar vaktin sürekli dolu ve eğlenceli olması için tasarlanmış. Oda içinde bulunan standart hizmetler televizyon internet ve mini bar son derece kalite ile süslenmiş durumda. Hotel Cala Di Greco sadece kendi müşterilerine değil dışarıdan gelen konuklara da açık bir gece kulübünü içinde barındırıyor. Eğer tatile tek gitmişseniz burada yeni insanlarla kaynaşıp yeni maceralara adım atmanız mümkün. Fakat tatile çocuğunuzla gitmişseniz yine otel yönetimi çocuklarınızla uyku saatleri dışında aralıksız ilgilenen bir aktivite gurubu ile çocuklarınızın canının sıkılmasını önlerken sizin de tatil dönemi boyunca gönlünüzce eğlenmenizi sağlıyor.

 

 

Adres: Bancarello 20169 Korsika Fransa

Telefon: 00339753574  

 

 

Korsika içinde oldukça geniş bir konaklama olanağı tanıyor. Tüm bunlara ek olarak pansiyonlar ve moteller bulunsa da genellikle bu noktalarda hizmet büyük otellerle boy ölçüşemez durumda. Genellikle öğrencilerin konuk olduğu küçük işletmeler Korsika konaklama hayatının üyesi olsa da istediğiniz beş yıldızlı bir tatilse size bunları sunamayacak noktalarda kurulmuş durumdalar. 

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Başlıklar

Diğer Şehir Rehberleri

X
Corsika Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder