Korsika'ya Ne Zaman Gidilir?

Tatil severlerin ve sürekli olarak gezen kişilerin en çok tercih ettikleri bir yer olan Korsika adası büyüleyici bir özellik ile her zaman şaşırtmaya devam ediyor. Fakat ilk defa gidecek olanlar için ise Korsika bin kilometrelik bir denize üç yüzden fazla sahile sahip bir adadır.  Akdeniz de Fransa’ya bağlıdır. Fransa’nın güney doğusun da İtalya’nın batısın da Sardinya’nın ise kuzeyin de bulunmaktadır. Dağlık bir alan olması ve iki bin yedi yüz rakımlı olan Sinto dağı ise en yüksek rakımlı olarak adadan bulunan dağdır.  Bunun yanı sıra rakımı 200 metre üzerin de olan yaklaşık 20’den fazla tepecik de bulunmaktadır.

 

 

Korsika adasının en önemli geçim kaynağı ise turizmdir. Sahillere sahip olan ve iklim olarak da Akdeniz iklimine sahip bu ada turizm ekonomisine sahiptir.  Korsika hava durumu ise Akdeniz iklimine sahip olan bir ada olduğu için yılın nerede ise her dönemin de sıcaktır. Fakat kış ayların da kesin olarak denize girilmesi veya adanın sahil kısmı pek fazla tercih edilmemektedir. Bunun sebebi ise rüzgarın aşır derece de olması ve etrafında bulunan dağlık alandan dolayı biraz daha fazla serin olmasıdır. Akdeniz iklimine sahip olduğundan dolayı yaz ayların da daha çok sıcak olabilmektedir. Fakat şunu bilmelisiniz ki nem oranı biraz fazla olacak deseniz de kesinlikle öyle bir durum söz konusu değildir. Etrafın da bulunan dağlık alan nemi düşürmektedir.

 

 

Korsika ne zaman gidilmeli sorusunun cevabı da aslın da bir turizm şehir olduğu için yaz aylarında tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Çünkü bu adanın en çok tercih edildiği aylar her zaman yaz ayları olmuştur. Genel olarak nisan ayı ile ekim ayları en çok tercih edilen başlangıç ve bitiş aylarıdır.  Korsika adasına ulaşımınızı her yol ile yapmanız mümkün olmadığı için genel de hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Türkiye’den ulaşım sağlamak için Korsika uçak bileti değil de Fransa’ya ulaşarak oradan da Korsika adasına geçiş yapmanız mümkün olacaktır. Bunun haricin de diğer Avrupa ülkelerinden de geçiş yapabilirsiniz.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Başlıklar

Diğer Şehir Rehberleri

X
Corsika Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder