Korsika Gece Hayatı

Eğer rotanız Avrupa gösteriyorsa ve Korsika uçak bileti konusunu da halledip vize almayı başarmışsanız. Artık tek sorununuz Korsika gece hayatı için doğru mekanları öğrenmek olacak. Korsika adasının genel yapısına bakmak yapılması gereken en doğru hareket olacaktır. Zira bir ada şehri olan Korsika farklı eğlenceleri farklı bölgelerde bulundurmakta olup Fransız toprakları olsa da İtalyan usulü eğlencelere olanak tanıyan Avrupa’nın değişik yerleşim yerlerinden biridir. Korsika disko olanakları ve Korsika gece kulüpleri adanın her bölümünde hizmet vermektedir. Korsika barları aslında 5 yıldızlı eğlencenin adresi olarak da bilinmektedir. Zira bu mekanları daha çok gençlerin tercih etmesi ve daha çok hareketin dansın olması genellikle turistlerin bu bölgelere akın etmesini sağlamıştır. Napolyon’un doğduğu şehir her zaman sıra dışı eğlenceleri de içinde barındırmaktadır. Bu eğlenceler her ne kadar Avrupa Birliği ve Fransa hükümeti tarafından sıkça denetlense de yine de büyük gece kulüpleri ve diskolarında zaman zaman eğlencenin dozunun aşıldığı ve kavgalarında ortaya çıkabildiği noktalar. Ada da yerel halkın turizmden pek bir beklentisi yok zaten Fransız endüstrisi ada içerisinde yer almakta ve ada sakinleri turizme olsa da olur olmasa da olur gözü ile bakıyor. Bu sebeple turistlere karşı özel bir ilgi alaka gösterildiğini söylemek çok doğru olmayacaktır. Tarihi bakımdan birçok önemli olaya tanıklık eden Ajaccio bölgesinin başkenti Korsika gece hayatı eğlencelerine sahip olduğu eşsiz ve temiz plajlarında başlıyor. Eğlenceye havanın kararması ile başlayan ada sakinleri genellikle plajlara yakın olarak konumlanmış mekanlara akın etmeye başlıyor. Burada her türlü eğlence mekanı mevcut. Ultra lüks eğlencelerden daha hesaplı bütçelere kadar bütün gelir düzeyine sahip turistler için bir eğlence mekanı bulunabiliyor.

 

 

Akdeniz içinde yer alması Korsika eğlence hayatını ülkemizde Yunanistan da olduğu gibi yemekler ile eş zamanlı gerçekleştirilen eğlencelerin hakim olmasına yol açmış. Yani Korsika gece hayatında dans pistleri ve dansçı kızlar gibi aktiviteler daha kısıtlı olarak göze çarpıyor. 4 yada 8 kişilik masalardan oluşan oturma düzenine sahip gece kulüplerinde canlı müzik ya da elektro müzik yapan Dj’ler eşliğinde eğlence söz konusu. Ayrıca denize sahili olan şehirlerin vazgeçilmezi olan balıkçı meyhaneleri de Korsika gece hayatının yardımcı mekanları olarak biliniyor. Bu mekanlarda daha çok balayı çiftleri ya da aşıkların gittiği baş başa kalıp klasik ve Fransız yerel müziklerinin dinlenebildiği noktalar olarak biliniyor. Romantizmin doruklarda yaşandığı mekanlar zaman zaman denizin sesini duyabileceğiniz sakinlik ve huzuru sizlere vaat edebiliyor. Korsika ayrılmış olduğu bölgeleri eğlence ve gece hayatında da öne çıkarıyor. Özellikle rıhtım bölgesi olarak anılan bölge de bulunan barlar bu konuda en önde gelen noktalar olarak biliniyor. Daha canlı ve hareketli müziğin söz konusu olduğu daha çok dans performanslarını içinde barındıran bu barlar ülkemizin barları ile kıyaslandığında birkaç adım daha önde oldukları söylenebilir. Bu mekanların önemli özelliği ise yerel halkın akın ettiği türden yerler olması. Eğer daha çok turistler ile aynı mekanları paylaşmak istiyorsanız Porto Vecchio bölgesi bu tür olanakları içinde barındırıyor. Biraz daha pahalı olması yanı sıra sadece turistlerin uğrak noktası olarak biliniyor. Ayrıca Avrupa birliği kuralları çerçevesinde 03:00 da kapanması gereken mekanlar bu nokta da kuralların dışında tutuluyor ve 06:00 kadar eğlencelere devam edebiliyor. Korsika’nın en ünlü mekanlarına yani gece hayatının kalbi sayılan noktalara göz attığımızda ;

 

 

Karşımıza çıkan ilk nokta Le Lamparo oluyor. Bu mekan içinde Yunanistan ya da klasik Akdeniz eğlencelerini barındıran yapısı ile tanınıyor. Mekanda eğlencenin oturarak masalarda ve masa etrafında oluşması için aralıklı ve geniş masaların hazırlanmış olması dikkat çekiyor. Hem Akdeniz tatlarını deneyip hem de kulüpte sahne alan şarkıcıların canlı performanslarına eşlik edebilir masanızın yanında dans edebileceğiniz bir alanı kullanabilirsiniz. Mekan içinde her türlü müziğe yer veriyor. Parçaların canlı okunması zaman zaman ülkemizden de aşina olduğumuz istek parçaların solistlere iletilmesini de mümkün kılmış durumda. Müzik bu mekanda en sık değişen konuların başında. Bir an bir elektro müzik ile zirve yapan adrenaliniz romantik bir Fransız şarkısı ile tamamen durup uzaklara dalmanıza ve düşünmenize sebep olabiliyor. Korsika eğlence anlayışının en güzel örneklerini içinde barındıran mekan kesinlikle tartışmaların ve istenmeyen olayların ortaya çıkmasına müsaade etmiyor. Gerek personelinin güler yüzü gerek güvenlik ekiplerinin öz verili çalışmaları bu tür olayların başlamasına müsaade etmiyor.  Mekan 23:00 da  başladığı hizmete sabah 05:00’a değin sürdürmekte.

 

Adres: Diamant 1 Boulevard Pascal Rossini, 20000 Ajaccio, Fransa

Telefon Numarası: +33 4 95 51 47 05

 

 

 

Korsika da gece kulübü eğlence arayışındaysanız gitmeniz gereken mekan kesinlikle Jello T-Lounge. Bu noktayı özel yapan çok küçük masaların etrafında oluşan ayakta eğlence anlayışı. Masanızın üzerinde içkinizi bırakıp mekan içinde oluşan lazer ve ışık gösterileri ile doyasıya eğlenebileceğiniz mekanda inanılması güç bir eğlence ve hareketlilik ortaya çıkıyor. Korsika’nın en aktif mekanlarından olan Jello T-Lounge daha çok gençlerin tercih ettiği bir nokta. Ayrıca turistlerinde akınına uğrayan bu mekan çok yüksek bir fiyat anlayışı sunmuyor. Korsika’nın en çok tercih edilen mekanları arasında olan gece kulübü rezervasyon usulü çalışmakta. Mekana gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırabilirsiniz gün içinde kafe olarak hizmet veren mekan saat 22:00’dan sonra çehresini bir anda değiştiriyor. Gün içinde telefon ile ya da mekana giderek yaptırabileceğiniz rezervasyon olanağına sahip.  22:00 da gece kulübü olarak başlayan hizmet sabah 06:00’a kadar devam etmekte. 06:00 ile 07:00 arasında küçük bir düzenleme için kapılarını kapatan mekan bu saatten sonra kafe görünümüne geri dönüyor. Dünyanın en popüler içkileri yanı sıra en kaliteli Fransız şaraplarını da bulabileceğiniz bu gece kulübü içinde küçük aperatif yiyecekleri de bulunduruyor. Bu yönü ile eğlencenize yemek arası vermeden devam edebiliyorsunuz.

 

Adres: 8 Boulevard Pascal Rossini, Ajaccio, Korsika,Fransa

Telefon Numarası: 33495500857

 

 

Sokağa taşan mekan sığmayan eğlencenin temsilcisi Korsika adasında L’Empire des Vins oluyor. Gece kulübü tam olarak vaat ettiklerini yerine getiren mekanların başında geliyor. İçeride başlayan eğlence ilerleyen saatlerde caddenin boşalması ile tam anlamı ile caddeye taşıyor. Turistlerin en uğrak mekanı olan gece kulübü 22:00 da başladığı eğlenceye saat 01:00 da sokağa yansıtılan ses ve servisler ile tam anlamı ile caddeyi eğlence mekanına çeviriyor. Fransız polisinin de özel güvenlik önlemi alarak eğlence severleri koruduğu zaman zaman eğlenceye dahil olduğu L’Empire des Vins Korsika gece hayatının en renkli mekanlarından biri olması yanı sıra dünya da benzeri olmayan açık hava gece kulübünü temsil ediyor. Mekan her türlü Akdeniz aperatif yiyeceğini içinde barındırdığı gibi ayrıca en kaliteli ve eski tarihli Fransız şaraplarını yerel birçok içkiyi servis ediyor. Fransızlar için büyük önem taşıyan müziklerin çalındığı mekanda Fransız pop müzikleri ile canlı müzik yapan guruplar eğlenceye eklenen diğer önemli ayrıntılar.

                              

Adres: 8 Boulevard Pascal Rossini, Ajaccio, Korsika,Fransa

Telefon Numarası: 33495500857

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Başlıklar

Diğer Şehir Rehberleri

X
Corsika Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder