Korsika'da Alışveriş

200’den fazla plajı, berrak suları ve bembeyaz kumsalları ile Akdeniz’in en büyük adalarından biri olan Korsika Adası, Fransa’ya bağlı olmasıyla da bir kat daha çekici bir ada olarak, her yıl binlerce Korsika uçak bileti satışına katkı sağlıyor ve ziyaretçilerini en iyi şekilde ağırlıyor. Mükemmel bir ada olan Korsika Adası, rüya gibi bir tatilin de aynı zamanda en çok tercih edilen adreslerinden biri olarak listelerde yerini alıyor. Suyu, kumsalları, yöresel lezzetleri ve iç ısıtan güneşi ile adeta bir cennet parçası olan Korsika Adası’nda rüya gibi bir tatilin yanı sıra satın alarak yanınızda götüreceğiniz bir çok eşya bulunuyor. Cennetten bir parça koparmışçasına sizi mutlu edecek olan bu alışveriş ürünleri, adanın hemen her yerinde bulunan butik mağazalar, hediyelik eşya mağazaları, galeriler ve yerel dükkanlarda alıcılarını bekliyor. Her açıdan cennet parçası olan Korsika alışveriş yönünden de bir cennet parçası olarak ziyaretçilerini bekliyor. Korsika Adası’na ve Fransa’ya ait pek çok yöresel ürünü bulabileceğiniz bu mağazalarda bulunan ürünler, Fransa merkezinde satılan ürünlerle aynı olmasına rağmen daha pahalıya satılıyor ve bu konuda Korsika Adası’nın nadir bir güzelliğe sahip olan bir ada olmasının payı büyük..

 

 

Korsikadan ne alınır sorusunun cevabı olarak; Korsika Adası’ndan satın alınabilecek eşyalar arasında yöresel ve dünya markalarından kıyafetler, kozmetik ürünleri, Fransa ve Korsika Adası’nın kültürel profilini yansıtan irili ufaklı hediyelik eşyalar, takılar ve takı setleri, gıda ürünleri, Fransa ile birlikte anılan şarap ve daha birçok ürün yer almaktadır. İtalya ve Fransa’ya dair birçok esintinin bulunduğu Korsika Adası’nda ayrıca, yerel boyama sanatları, el sanatları, seramik, dericilik ve ahşap oymacılığı gibi zanaatlar da yapıldığı için pek çok el yapımı eşyayı, seramik ürünlerini, oyma ahşap ürünlerini ve yerel boyamalı ürünleri de satın alabilirsiniz. Bunların yanı sıra Korsika Adası’nda satın alabileceğiniz diğer ürünler arasında Korsika peyniri ve şarküteri ürünleri de yer almaktadır.

 

 

Korsika Adası’nda gıda alışverişleri ada merkezinde ve Ajaccio bölgesinde bulunan süpermarketlerden yapılmaktadır. Korsika Adası’nın genelinde alışverişin kalbi Ajaccio bölgesinde atmakta ve özellikle yöresel ürünler bu bölgede satılmaktadır. Ajaccio bölgesinde bulunan Monoprix’ten de birçok alana ait ürünün alışverişini yapabilirsiniz. Ajaccio bölgesi dışında alışveriş yapılacak yerlerden bir tanesi de MAison de L’Amonde Corse’dir. Ada kültürüne dair ürünler için en çok tercih edilen mekanlardan bir tanesi olan MAison de L’Amonde Corse dışında Opium’u da tercih edebilirsiniz. Burada da yöresel ürünlerin satışı yapılmaktadır. Korsika Adası’na dair yöresel ürünleri bulabileceğiniz bir diğer işletme de, 5 Rue Clemenceau adresinde yer alan Annie Traiteur’dur. Büyük marketlerin, küçük marketlere göre daha ucuz olduğu Korsika Adası’nda, Mezzavia ve çevre yolunca yer alan alışveriş caddeleri de, diğer alışveriş merkezleri arasında yer almaktadır.

 

 

Korsika Adası’nda alışveriş yapabileceğiniz hediyelik eşya dükkanları, butik mağazalar ve çarşılar arasında yer alanlar işletmelerden öne çıkanlar;

U Cintu, Korsika Adası’na ait aradığınız ne varsa hepsini de aynı anda bulabileceğiniz adreslerden bir tanesidir. Şarküteri ürünleri, Korsika peyniri, hediyelik eşya ürünleri, yöresel ürünler ve daha pek çok ürünün mevcut olduğu butik işletme olan U Cintu’ya giderek Korsika Adası’yla ilgili birçok şeyi orta dereceli fiyatlarla satın alabilirsiniz.

U Cintu Adres: 1 Les Marines de Porticcio, Porticcio, Korsika Adası, Fransa

U Cintu Telefon: 09-67-50-20-06

 

 

 

 

Produits Corses A Casetta, Korsika Adası’nın merkezi bir konumunda yer alıyor ve hem yemek yemenize, hem de alışveriş yapmanıza imkan tanıyor. Özellikle şarküteri ürünleri ve şarapları bulabileceğiniz Produits Corses A Casetta’da güler yüzlü personellerden zarif bir hizmet aldıktan sonra çantanıza birkaç Korsika peyniri ve birkaç şişe şarap alarak eğlencenize devam edebilmeniz mümkün.

Produits Corses A Casetta Adres: Avenue du 1er Consul, Ajaccio, Korsika Adası, Fransa

Produits Corses A Casetta Telefon: 33495217712

 

 

 

Annie Traiteur, ucuz fiyatlardan satış yapmamasına ve oldukça pahalı olmasına rağmen birçok turistin bakmadan ve birkaç ürün satın almadan geçemeyeceği yerler arasında bulunuyor. Özellikle mutfak tutkunlarının göz atması gereken mükemmel bir dükkan olan Annie Traiteur’da birçok farklı sebze ve meyve, şarküteri ürünleri, Korsika peyniri, hediyelik eşyalar, takılar ve takı setleri, irili ufaklı çok sayıda farklı ve Korsika Adası’nın kültürel profiline dair eşya, tablolar ve Fransa şarapları gibi birçok farklı nitelikte ürünün satışı yapılıyor.

 

 

Annie Traiteur Adres: 5 Rue Clemenceau, Calvi, Korsika Adası, Fransa

Annie Tratieur Telefon: +33-4-95-65-49-67

 

 

 

Korsika hediyelik eşya açısından birçok işletmeye sahip olmasının yanı sıra gıda sektörü için de birçok işletmeye sahip bir ada ve bu işletmelerden bir tanesi de Marche Couvert. Geniş bir pazar yeri olan Marche Couvert de tıpkı Annie Tratieur gibi birçok farklı nitelikteki ürünün satışını yapıyor. Marche Couvert’ta bulabileceğiniz ürünler arasında taze deniz ürünleri, taze sebze ve meyveler, hamur işleri, sosis, Korsika peyniri ve diğer peynirler, zeytinyağı, bal, şarap, çeşitli baharatlar ve çok sayıda farklı şarküteri ürünleri bulunuyor. Üstü kapalı bir alanda kurulu olan Marche Couvert, ucuz fiyattan ürün satışı yapmamasına rağmen oldukça turistik bir mekan olarak hem ada halkı, hem de turistler tarafından yoğun ilgi görüyor.

 

Marche Couvert Adres: Place Pascal Paoli, Rousse, Korsika Adası, Fransa

 

 

 

Egzotik lezzetlerin, zeytinyağları, şaraplar ve daha birçok yöresel lezzetin satıldığı Fragnu, oldukça ferah bir köy atmosferinin içinde hizmet veriyor. Şık ve sade bir alışveriş işletmesi olmasının dışında mükemmel bir gezi alanı da olan Fragnu, özellikle yöresel ve rafine ürünlerden vazgeçemeyenlerin adresi oluyor.

 

Fragnu Adres: Lunghignano, Montegrosso, Korsika Adası, Fransa

 

 

 

Art & Terroir: Tahta raflarını inanılmaz ve göz alıcı nitelikteki beyaz ve kırmızı şarapların süslediği, ara raflara da hasır sepetler, tablolar, biblolar ve daha birçok irili ufaklı ürünün yerleştirildiği bir işletme olan Art & Terroir, özellikle şaraplar konusunda müşterilerini hayal kırıklığına uğratmayan bir mekan olarak, birçok kişinin tercih ettiği alışveriş mekanları arasında yer alıyor.

Art & Terroir Adres: Residence Sagona-Plage, Sagona, Korsika Adası, Fransa

Art & Terroir Telefon: 33632849718

 

 

 

Volubilis: Dericilik, boyamacılık, seramik ahşap oymacılığına dair aradığınız birçok ürünü Volubilis’te bulabilirsiniz. İlginç ve şık tasarımlara imza atan Volubilis’te yöresel ve tasarım ürünlerinin satışı yapılıyor. Farklı boyutlarda çerçeveler, tablolar, abajur ve lambalar, farklı boyutlarda hasır sepetler, çanta modelleri, işlemeli yastık ve örtü modelleri ve daha birçok farklı tasarımın bulunduğu Volubilis, özellikle ev dekorasyonuna önem veren kişilerin uğrak noktası olarak biliniyor. Volubilis, sabah saat 9 ve akşam saat 11 arasında hizmet veriyor.

Volubilis Adres: 1 Rue Saint Dominique, Bonafacio, Korsika Adası, Fransa

Volubilis Telefon: 049573096

 

Bu işletmeler dışında Korsika Adası’ndan alışveriş yapabileceğiniz diğer işletmeler arasında; U Chiurlinu, Boutique La Plage, Chez Zia Ro, Domaine Montemagni, A l'anticu Photographie ve La Cave du Cardinal yer alıyor.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Başlıklar

Diğer Şehir Rehberleri

X
Corsika Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder