Korfu'ya Ne Zaman Gidilir?

Yunanistan’ın gezilecek en güzel yerlerinden biri olan Corfu şehrine gitmeden önce hava tahmin raporlarına göz atmakta fayda vardır. Corfu hava durumu hakkında detaylı bilgileri aşağıda sizler için derledik.

 

Ocak, Şubat ve Mart aylarında ortalama gündüz sıcaklık 14 °C – 18 °C, gece ortalama sıcaklık 6°C - 9 °C‘dir. Sağanak yağışlı ve gök gürültülüdür.

Nisan ayında sıcaklıklar yavaş yavaş artamaya başlamaktadır. En düşük sıcaklık ortalama 11 °C, - 13 °C en yüksek sıcaklık ise 20 °C – 22 °C’dir. Ayın belirli günleri gök gürültülü ve sağanak yağışlıdır.

Mayıs ayında da en düşük sıcaklık 14 °C – 16 °C, en yüksek sıcaklık ortalama ise 26 °C – 29 °C’dir.  

Haziran ayında da en düşük sıcaklık 18 °C - 20 °C, en yüksek sıcaklık 28 °C – 31 °C’dir. Gök gürültüsü birlikte sağanak yağmurludur.

 

 

 

 

Temmuz ayına baktığımızda da en düşük sıcaklık 22 °C – 24 °C, en yüksek sıcaklık ise 35 °C – 36 °C’dir. Günün en yüksek sıcaklığını ise 40 °C’dir.

Ağustos ayı en düşük sıcaklığı 23 °C – 24 °C, en yüksek sıcaklık ortalaması 35°C – 36 °C’dir Ayın belirli günlerinde gök gürültülü ve sağanak yağmurlu geçmektedir.

Eylül ayına baktığımızda en düşük sıcaklık 20 °C -21 °C, en yüksek sıcaklık 31 °C -32 °C’dir. Gök gürültülü ve sağanak yağışlıdır.

Ekim ayı en düşük sıcaklık ortalaması 14 °C -13 °C, en yüksek sıcaklık ortalaması 23 °C -22 °C’dir. Gök gürültülü ve sağanak yağışlıdır.

Kasım ayı en düşük sıcaklık ortalaması 11 °C, en yüksek sıcaklık ortalaması 19 °C’dir. Gök gürültüsüyle karışık sağanak yağışlı

 

 

 

 

Aralık ayı en düşük sıcaklık ortalaması 6 °C – 7 °C, en yükse sıcaklık ortalaması 17 °C - 18°C’dir. Sağanak yağışlı ve gök gürültülüdür.

2015 yılının aylara göre hava tahmin raporlarına göre 2016 yılını karşılaştırdığımızda çok farklılık göstermemektedir.  

 

Sonuç olarak, yaz aylarında günlük ortalama 28 °C ile 35 °C arasında bir sıcaklık vardır. Korfu Adası’na kışın oldukça yağış aldığı için, Corfu ne zaman gidilmeli diye merak edenler Mayıs-Eylül arası yaz sezonu dönemini tercih edebilirler.

 

Korfu iklimi Akdeniz iklimidir. Yaz aylarında sıcak kış aylarında ılıman iklimi sayesinde güneşli bir havaya sahiptir. Corfu uçak bileti alımınızı önceden yapıp daha düşük bir masrafla bu harika adada olma şansını yakalayabilirsiniz.

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Corfu Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder