Korfu'da Alışveriş

Yunanistan’ın kuzeybatısında yer alan, doğal güzellikleri, masmavi denizi ve sahip olduğu eşsiz tarihi mimarisiyle Corfu-Korfu, İyon Denizi’nde yer alan ve nüfusu 100.000’in üzerinde olan turistik bir adadır. Arnavutluk sınırına 2 km yakınlıkta olan Corfu İtalya’ya da oldukça yakındır.  Adanın başkenti ise Corfu Town’dur. Corfu’nun en eski yerleşim yeri olan Corfu Town, Venedik mimarisini yansıtan eski binaları, tavernaları, tarihi yapıları ve geleneksel hediyelik eşya mağazalarıyla Corfu’nun kalbini oluşturmaktadır. Alacağınız Corfu uçak bileti ile ülkemize yakın bir konumda olan Korfu’ya ulaşabilirsiniz.

 

Corfu’da alışveriş yapmak için farklı türde pek çok mağaza bulabilirsiniz. Daracık sokaklarında genelde deri ürünleri, el dokuması halılar, dantel ve pamuktan bluzlar, örtüler, zeytinyağı, seramik ve çeşitli hediyelik eşya ürünlerinin satıldığı mağazalara sık sık rastlayabilirsiniz.

 

 

 

 

Alışveriş yapmak için ve yemek için, Corfu Town’daki Theotoki Nikiforou Caddesi,  Gilford Caddesi ve Liston Caddesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Buralarda ünlü markalara ait ürünleri satan pek çok mağaza bulabileceğiniz gibi ara sokaklarda gezinerek geleneksel takı, kıyafet ve hediyelik eşyaların satıldığı dükkânlara sık sık rastlayabilirsiniz.

 

Acıktığınızda sahildeki restoran ve tavernalarda çeşit çeşit deniz ürünleri ve mezelerden tadarak karnınızı doyurabilirsiniz. Ayrıca sıcak havada ferahlamak için soğuk bir şeyler yemek isterseniz Papagiorgis’e giderek birbirinden lezzetli dondurmalarından yiyebilirsiniz. Adres; Nikiforou Theotoki 32, Corfu.

 

 

 

 

Alışveriş Yapabileceğiniz Mağaza Önerileri;

  • Deri ürünlerinin yaygın olarak satıldığı Corfu’da La Petit Corfu Sandals’a uğrayarak uygun fiyatlara el yapımı deri sandaletlerden alabilirsiniz. 09.00-22.00 saatleri arasında açık bulunan mağaza Corfu Town’da bulunmaktadır.
  • Corfu Town, 12 Agias Sofia’da bulunan, Sweet’N Spicy Baha Shop’a uğrayarak zeytinyağı, bal, sirke ve birbirinden farklı pek çok baharatı bir arada bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra Doğal ve organik kozmetik ürünleri, şarap, baharat gibi ürünlerden almak istiyorsanız Aloelia’ya gidebilirsiniz.
  • Corfu alışveriş konusunda eğer antika ve sanat merakınız varsa, Corfu Town, 52 Gilford’da bulunan ve saat 10.30-22.30 saatleri arasında açık olan Icon Gallery’e giderek geleneksel yunan antikalarını ve mini açık hava sanat sergisini görebilirsiniz.
  • Birbirinden farklı tarzda ve iyi kalitede çanta, kıyafet ve aksesuarı ucuza almak istiyorsanız, Corfu Town, 27 Paleologou’daki Kombos’a uğrayabilirsiniz.
  • Arlioti 7, Corfu Town’da bulunan Hartokouto’ya uğrayarak birbirinden ilginç oyuncak ve hediyelik eşya bulabilirsiniz.

 

 

 

 

Corfu’nun ara sokakalarında İtalyan tasarımcılara ait ürünler satan butik mağazalara ve dünyaca ünlü markalara ait ürünleri satan mağazalara sık sık rastlayabilirsiniz. Bunun yanında ucuz fiyatlara kaliteli ürün satan pek çok mağazaya rastlamak da mümkündür. Alışveriş yapmak için en zengin seçenekleri Eski Kale ve Yeni Kale boyunca uzanan Corfu Town’daki  Theotoki Nikiforou Caddesi’nde bulabilirsiniz. Eğer Corfu Town’da Pazar alışverişi yapmak istiyorsanız Yeni Kale’nin bulunduğu tepenin altındaki tünellere gitmelisiniz. Hediyelik eşya almak istiyorsanız şehrin turistik kesimine giderek birbirinden farklı hediyelik eşya mağazalarını dolaşabilirsiniz. Corfu alışveriş merkezleri konusunda büyük avmlere sahip değildir ancak adada gezerek, sokaklarda bulunarak birçok alışveriş mekanı bulabilirsiniz.

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Corfu Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder