Korfu Şehir Rehberi

Günümüz modern dünyasında insanlar yaşadıkları yerlerden başka yerleri internet veya tv üzerinden gördükçe oraları ömründe en azından bir defa gezip görme ve hatta bazıları da hayranı oldukları yerde yaşamlarının geri kalanı devam ettirme arayışına girmektedirler. Bunun için de çeşitli araştırmalar da yapmaktadırlar. Dünyanın bin bir çeşit yaşam tarzı arasından beğendikleri yerleri seçerek oraları ziyaret edip küreselleşen dünyanın daha da küreselleşmesine ön ayak olmak istemektedirler. Bu tarz yerlerden biri olan Corfu bu yazımızda sizlere tanıtılmaya çalışılarak bilgi verilmeye çalışılacaktır.

 

Corfu hakkında öncelikle bilmeniz gereken husus tabii ki corfu uçak bileti ve corfu havaalanı hakkında olması gayet normaldir. Çünkü havaalanı ulaşımı olup olmadığını merak etmeniz gayet doğal. Corfu’ya ulaşım için ülkemizden direk uçuş bulunmamakla birlikte isterseniz İstanbul’dan Atina aktarmalı Corfu’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Firmalar arası ve tarihlere göre değişiklikler gösterse de 800 TL ile 1000 TL arasında uçak bileti fiyatları değişiklik göstermektedir. Tarih açısından sıkıntı yaşamayacağınız Corfu’ya ulaşım noktasında hizmet veren uçak firmaları bulunmaktadır.

 

 

 

 

Havayolu ulaşımının yanında Yunanistan ve Arnavutluk’tan da deniz yolu ile ulaşım bulunmaktadır. Sanki iyi tamam da corfu nerede dediğinizi duyar gibi oluyorum.  Corfu tarihselliğinin yanı sıra Yunanistan’ın kuzeybatısında yer alan bir ada şehri olması özelliği ile sizlere cennet gibi bir tatil mekanı olma özelliğini sunmaktadır. Yeşil ile mavinin ve huzurun buluştuğu tatil noktalarından biri olan Corfu tatil zamanlarında artış göstermekle birlikte yaklaşık yüz bin civarındadır. Yıllık ortalama hava sıcaklığının 17 derece civarında olduğu Corfu şehri 10 derece ile 27 derece arasında değişiklik gösteren hava sıcaklıkları ile sıcaktan ve nemden bunalan tatilcilere tarih kokan bir tatil imkanı sunmaktadır.

 

İyon Denizi’nde bulunan ve mükemmel iklimi ile rahat bir tatil imkanı sunan corfu para birimi olarak Yunanistan’ın para birimi olan Euro’yu kullanmaktadır. Bunların yanında corfu dili Yunanca olmakla beraber az da olsa diğer Avrupa dilleri de konuşulmaktadır. Corfu’ya en uygun gidilecek aylar ise Mayıs ve Eylül ayları dahil olmak üzere bu ayların arasındaki aylarda gidilmesi tavsiye edilir. Sıkıcı ve boğucu yaz sıcağını tercih etmiyorsanız burayı tercih etmeniz sizi memnun edecektir.

 

 

 

 

En önemli özelliği tarihsel açıdan gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerle dolu olması ve Avrupa tarihi açısından yani Avrupalılar açısından önemli bir konumdadır. Aynı zamanda İyon Üniversitesi’nin de bulunduğu ada şehrinde tarihsel olarak bakıldığında Osmanlı Devleti’ne karşı Avrupalıların yaptığı savaşlarda önemli bir üs konumunda olmuş ve bu açıdan da önem kazanmıştır. Diğer yandan Osmanlı Devleti’ne karşı yapılan savaşların yanı sıra Napolyon’a karşı yapılan savaşlarda da önemli bir deniz üssü olarak kullanılmıştır.

 

Saat dilimi açısından da ülkemizde kullanılan yaz saati uygulaması ile aynı zaman dilimini kullanan ada ülkemizden giden ziyaretçiler açısından alışılması kolay bir zaman dilimine sahiptir. Corfu’ya giriş yapabilmek için Avrupa Birliği’nin kullandığı Schengen vizesi alınması gerekmektedir. Ülkemiz vatandaşlarının sorunları ile ilgilenebilecek konsolosluk bulunmayan şehirde tüm konsolosluk işlemleri Atina’da bulunan konsolosluğumuz vasıtasıyla yürütülmektedir. Konaklama açısından rahat edeceğiniz konforlu seçeneklerden tutun daha ucuz ve işinizi görebilecek şekilde konaklama imkanları da bulunmaktadır. Bünyesinde bulundurduğu tarihsel ya da modern mimari ile inşa edilmiş onlarca farklı konaklama seçeneği ile bu açıdan sorun yaşamayacağınız bir tatil mekanıdır Corfu. Tüm bunların yanı sıra sıcakkanlı ve misafirperver yerli insanları sizlere memnuniyet verecektir. Corfu’ya giderek dünyanın değişik yerlerini keşfetmenize değecek bir yer olduğunu görebilirsiniz.

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Corfu Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder