Köln'de Nerede Kalınır?

Dünyanın en büyük sanayi ekonomilerinden biri olan ve Türklerin ikinci vatanı sayılabilecek Almanya içinde çok büyük ve kozmopolitik açıdan öneme sahip şehirlere ev sahipliği yapmaktadır. Almanya’nın yüz ölçümü bakımından dördüncü büyük kenti olan Köln ülkenin belki de en çok yara almasına karşın ayakta kalan şehirlerinden biridir. Birinci dünya savaşını ikinci dünya savaşını tarihsel savaşları imparatorlukları ve işgalleri içinde barındıran ve bunlara rağmen ayağa kalkmayı başarmış sanayileşmiş bir öğrenci şehri olarak da öne çıkmış şehirlerden biridir. Köln ülkenin ulusal anlamda birçok noktasına ev sahipliği yapan sadece tarihsel turizmin uygun olduğu ve iş seyahatleri ile öne çıkan konaklama ihtiyaçlarının bulunduğu bir şehirdir. Genel Almanya mevsim ortalaması göz önünde bulundurulduğunda ve şehrin coğrafi yapısı göz önünde bulundurulduğunda deniz güneş kumsal sayılabilecek özelliklerden değildir. Almanya da Ren nehrinin şehri ikiye bölmesi birkaç ay ısınan şehirde küçük çaplı su organizasyonlarını içinde bulundursa da bu amaçla kurulmuş herhangi bir işletme ya da otel söz konusu değildir. Köln otelleri içinde konaklama daha çok 4 ve 5 yıldızlı otellerde olsa da moteller ve pansiyonlarda oldukça popüler mekanlardır. Zira şehir içinde bulundurduğu gece kulübü ve barlar göz önünde bulundurulduğunda beş yıldızlı pahalı konaklama mekanlarına pek ihtiyaç duyulan bir nokta değildir.

 

 

Köln ucuz Türk otelleri Türk ya da başka bir ülkeye mensup olduğu fark etmeksizin hizmet veren işletmelerdendir. Köln ucuz oteller için oldukça yaygın bir ağ oluşumuna neden olmuştur. Zira genel itibari ile sanayi ve bilim kuruluşlarında çalışan Köln halkı otelleri tercih etmemesi nedeni ile öğrenciler üzerinde Köln otel fiyatları öne çıkan belirleyici unsur olarak bilinmektedir. Kısaca Köln şehrinde otel fiyatları öğrenci yoğunluğuna göre belirlenmektedir ve dönem dönem artan fiyatlar okulların kapalı olduğu dönemde olağan üstü değer kaybetmektedir demek yanlış olmayacaktır. Liberal yapısı ile son derece barışçı bir şehir olan köln önemli tarihi mekanlara ev sahipliği yapmaktadır. Bu yönü ile bakıldığında tarih turizmi için hizmet veren oteller genellikle ortak hizmetleri içlerinde bulundurmaktadırlar. Tarihsel bölgelere düzenlenen düzenli turlar için otobüs ve tur çevirmenleri standart her otelde bulunmaktadır. İngilizce Almanca bu otellerin ortak hizmet dili olarak ortaya çıkmaktadır. Otellerde yine standart olan 20 mbs ile dünyanın kişi başına en hızlı internetinin sunulduğu Almanya Köln şehri otelleri de bu hizmeti misafirleri için sunmaktadır. Ülkede hizmet veren oteller sıkı denetlenen ve temizlikleri olağan üstü boyutlarda olan kurumlardır.

 

Pullman Cologne Almanya’nın Köln şehrinde hizmet veren en eski otellerden biridir. Sahip olduğu orta çağ dış mimarisi ile ilk bakışta bir müzeyi andıran otel bahçesinde girdiğiniz anda modern alman heykeltıraşlarının yapmış olduğu olağan üstü çocuk ve melek heykelleri ile bahçesinde sizi beklemektedir. Otel rezervasyonu son derece geniş bir dil seçeneği ile hizmet veren içinde Türkçe’nin de bulunduğu son derece saygın bir kuruluştur. Otel beş yıldızlı hizmet vermekte olun olağan üstü Alman çizgileri taşıyan otel odaları ve lobi mobilyaları ile dekore edilmiştir. Odanızda girdiğiniz an karşınıza çıkan büyük tablo uzun uzun izlemenizi ve sanatın başkentine gelmiş olduğunu hissetmenizi sağlayacaktır. Odanızda bulunan LED televizyon kablolu yayınlar ve Türk kanallarını izlemeniz için uydu yayınları bulabileceğiniz geniş bir seçme olanağına sahip olmanızı sağlayacaktır. İlginç bir şekilde odanızda bulunan tabloyu beğenmezseniz resepsiyon size birkaç küçük soru sorup ardından odanıza farklı bir tablo gönderilmesini sağlayacaktır. Bu yönü ile bakıldığında dünya da eşi benzeri olmayan bir hizmet Pullman Cologne oteline sizlere sunulmaktadır. Ayrıca odanıza 24 saat içki siparişi verebildiğiniz gibi odanızda bulunan kaliteli Alman birasının tadına varabilirsiniz. Orta çağdan günümüze taşıdığı gelenekleri ile mutfaklarda da büyük önem taşıyan Alman kültürü Pullman Cologne içinde de kendine yer bulmuştur. Ayrıca Türk mutfağından esintilerde bu otel içinde hizmet veren restoran içinde yer almaktadır. Dilerseniz daha önceden Avrupa birliği standartlarına yükselttiğiniz ehliyetinizi kullanarak araç kiralayıp Köln sokaklarında gezebilirsiniz. Fakat ehliyetiniz eğer vize başvuruları sürecine Alman elçiliğine vermediğiniz bilgiler arasındaysa otel size araç kiralamayacaktır. Bu durumda yine otelin size ücretsiz verdiği bisiklet hizmeti ile Köln sokaklarında güvenle bisiklet kullanabilirsiniz. Şehirde tarihi önemlilik gösteren hemen hemen her bölge trafiğe kapalı konumdadır. Bu yüzden şehirde geniş tarihi caddelerde bisikletinizle dolaşmanız mümkün olacaktır. Otelde her şey dahil fiyatlar uygulanmaktadır. Yani kahvaltı ve diğer öğünleriniz farklılık göstermeden oda fiyatınıza dahil olarak ücretlendirilmektedir.

 

 

Adres: Helenenstr. 14, 50667 Köln, Kuzey Ren-Vestfalya, Almanya (Eski adıyla Sofitel Kongress Hotel Köln

Telefon: +492212750

 

Dünya da konaklama denince akla gelen ilk isimlerden biri şüphesiz Hilton otelleridir. Hilton otelleri dünyanın her yanında vermiş olduğu hizmetlerine Köln şehrinde de Hilton Cologne ismi ile beş yıldızlı kalite sunarak devam etmektedir. Hizmet verdiği ülkelerde en tecrübeli ve en güler yüzlü personeli çalıştırma felsefesi üzerine kurmuş olduğu ticari yaşamını oteller zinciri Köln’de de bozmamış son derece kibar eğitimli kişilerden çalışan kadrosu oluşturmuştur. Köln şehrinin en önemli gece kulübü eğlencelerini de içinde barındıran Hilton Cologne şehir için sadece bir konaklama alanı değil aynı zamanda eğlencenin merkezi olarak da hizmet vermektedir. Köln şehri manzarası göz önünde bulundurulduğunda Hilton Otel son derece başarılı bir binada hizmet vermektedir. Otelin ön 3 yüzeyi de kesinlikle alman caddelerini görebilecek şekilde tasarlanmış uyandığınızda ya da uyumadan şehrin ışıklarını izlemenize olanak tanıyacaktır. Otel odalarına sınırsız içki servisi yapan ve mini bar bulunduran son derece titiz bir çalışma prensibine sahiptir. Şehrin önemli noktalarına gitmek için araç kiralama hizmeti veren otel aynı zamanda bisiklet ve her gün birde tarih turu düzenlemektedir. Genellikle Köln iş dünyasının önemli isimlerini ağırlayan Hilton Cologne çok pahalı sayılmayacak fiyat etiketi ile hizmet vermektedir. Otel içinde yiyeceğiniz ve içeceğiniz her şey fiyata dahil olup ekstra bir ücretlendirme yapılmamaktadır. Hilton Cologne dünya mutfağının en seçkin yiyeceklerini geniş ve ferah restoranı ile müşterilerine sunarken aynı zamanda gece kulübünde Almanya’nın uluslararası arenada ses getirmiş şarkıcılarının canlı performansları da izlenebilmektedir. Büyük bir dans pistine sahip olan Hilton Cologne Alman gençliğinin de sık sık uğradığı eğlence mekanlarının başında gelmektedir. Bu otel evcil hayvanları kabul eden ve onların yiyeceklerinden ücret talep etmeyen hayvan dostu oteller içinde yer alan bir kuruluştur.

 

 

Adres: Marzellenstr. 13-17, 50668 Köln, Kuzey Ren-Vestfalya, Almanya

Telefon: + 90 8 00 882 28 61

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Köln Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder