Köln'e Ne Zaman Gidilir?

Almanya’ nın 4. Büyük kenti olan Köln, turisti fazlasıyla çeken bir yapıya sahiptir. Özellikle ülkemizden çok sayıda tatilci Almanya, özellikle de Köln şehrine gitmeyi tercih eder. Türkiye’ de Köln Bölgesine göç etmiş birçok vatandaş bulunmaktadır. Çoğu Türk aile bireylerini ziyaret amacı ile de Almanya’yı tercih ederler. Almanya Okyanusal iklime sahip olması sebebi ile genel olarak yağmurludur. Fakat Almanya’nın birçok şehrine oranla Köln şehri biraz daha ılıman bir havaya sahiptir. Bu nedenle de tercih sebebi olabilmektedir. Köln Ne Zaman Gidilmeli sorusu Almanya’ yı ziyaret etmek isteyen her insanın sorduğu ilk soru olacaktır? Bu kişilere ilk söylemeniz gereken tabii ki Almanya’ nın sahip olduğu Okyanusal iklimin etkileri olmalıdır. Yağmurlu havaları sevmeyen bireylerin tatil yeri olarak Almanya’yı seçmeleri çok da tavsiye edilmemektedir. Yine de Köln şehri diğer Almanya şehirlerine göre çok daha sıcak bir iklime sahiptir. Almanya’ nın başka bölgelerine de gitseniz, gezmek amaçlı sadece havası için bile Köln şehrini seçebilirsiniz. Trenle başka şehirlerden bu şehre seyahat edebilirsiniz.

 

 

 

Genel olarak ılıman bir havaya hakim olan Köln şehrinin sıcaklığı yıla vurulduğu zaman 2 ile 26 derece arasında değişiklik göstermektedir. Yağmurun çoğunlukla yağdığı Almanya’ nın Köln şehrinde kar yağışı da görmeniz mümkündür. Kış aylarında az da olsa kar yağışı görülmektedir. Yaz aylarında ise klasik Almanya severlerin de bildiği üzere yağmur fazlaca yağmaktadır. Nisan ayında hava sıcaklıkları Köln şehrinde artmaya başlamaktadır. Köln şehrinde Nisan ayındaki bu artış ile birlikte hava sıcaklıkları yaklaşık 15 dereceyi göstermektedir. Temmuz ve Ağustos aylarında sıcaklık en yüksek dereceleri ile kendini gösterir. En yüksek derecelerde yaklaşık 22 – 26 derece arasında değişmektedir. Köln Ne Zaman Gidilmeli sorusunun cevabı da bu çerçeve de Nisan ile Eylül ayları arasında değiştirmektedir. Fakat Almanya Köln şehrine gidecek olan vatandaşların unutmaması gereken bir şey vardır. O da Almanya’ nın ne zaman yağmur yağacağı belli olmamasıdır. Bu nedenle yanınızda yağmurluk ya da şemsiye bulundurmayı unutmamanız gerekmektedir.

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Köln Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder