Köln'de Alışveriş

Herhangi bir yere seyahat yapılmaya karar verildiği andan itibaren, en büyük hazırlık alınacak şeyler konusunda olmaktadır. Zira yurt içi seyahatlerde dahi bölgenin meşhur ürünleri ve yakın çevremizdekilere hediyeler almak isteğini değerlendirirken, bu isteği yurt dışı seyahatlerinde değerlendirmemek mümkün görülmemektedir. Köln uçak bileti seçeneklerinden yararlanarak Almanya’nın bu en kalabalık dördüncü şehrine gelenlerin, alışveriş konusunda sıkı bir araştırma yapacakları tahmin ediyoruz. Almanya’nın eşsiz şehrinde alınabilecek bir çok hediyelik eşyanın yanı sıra, evinize götürmek isteyeceğiniz şeyleri de bulmanız mümkün olacaktır.

 

 

Köln şehri alışveriş açısından sizlere pek çok seçeneği sunmaktadır. Alışveriş turunuza, dünyaca ünlü markalardan başlamak istiyorsanız bu markaların “Rudolfplatz” ve “the Dom” arasında yer aldığını unutmamalısınız. Dünyanın hemen her yerinde yer almakta olan ünlü mağazaların, bu şehirde bulunmakta olan şubelerinden aradığınız ürünleri bularak mutlu olabilmeniz mümkündür.

 

Şık butikler ve ev eşyası ürünleri ile antikacıları görmek istiyorsanız gidebileceğiniz birkaç seçenek bulunmaktadır. Bunlar; Mittlestrasse, Ehrenstrasse, Pfeilstrass ve Benesissttrasse olarak bilinmektedir. Bu sokaklarda gezerken hem zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak hem de birbirinden şık antika ürünlerden evinize hangisini götüreceğinize karar verebileceksiniz.

 

Köln şehrinde popüler alışveriş duraklarından bir tanesi Hohe Strasse olarak bilinmektedir. Birbirinden ünlü mağazaların yer aldığı bu caddede alışveriş merkezlerine ulaşmakta mümkün olmaktadır. Hohe Strasse’nin en çok dikkat çeken özelliğiyse pek çok Türk’ün bu bölgede restoran ve dükkan işletmekte olmasıdır. Muhakkak kendi milletinizden insanlarla karşılaşabilir ve sohbet edebilirsiniz.

 

Schildergasse, sonunda iki ünlü alışveriş merkezinin bulunduğu caddedir. Turistlerin muhakkak uğraması gereken noktalar arasında yer almaktadır. Ayrıca tasarım butiklerinin yer aldığı Brüssel Caddesi’ni de alışveriş turunuza eklemeniz gerektiğini unutmamalısınız.

 

 

Bu şehre gelenlerin alışveriş aşamasında en çok düşündükleri sorulardan bir tanesi Kölnden ne alınır olarak göz önüne çıkmaktadır. Bu şehre geldiğinizde muhakkak değerlendirmeniz gereken ve almanız gereken birkaç şeyi şöyle sıralayabiliriz;

 

  • Pazar günleri Hohenzollern Köprüsü altında kurulan pazardan; mum, biblo gibi ev aksesuarları
  • Dünyanın ilk parfümü sayılan kolonyayı bulan Farina ailesinin Koku Müzesinden, mis kokulu parfümler
  • Eviniz için eğlenceli ürünler almak için Dinamo
  • Richard Wagnerstrasse’de yer alan Nunk Music’den eski plaklar

 

Köln şehrinde alışverişe karar verildiği andan itibaren yapılabilecek şeylerden genel olarak bahsetmenin ardından, muhakkak uğranması gereken noktalar ve alışveriş merkezlerinden bahsederek sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

 

Lego Store: Alışveriş duraklarını anlatmaya ilk olarak çocuklu ailelerin merakla inceleyeceği Lego Store’dan başlamak gerekecektir. Köln çarşısının ortasında yer alan ve oldukça büyük bir dükkan olan bu yerde, yaş gruplarına göre ayrılmış reyonlar arasında yüzlerce çeşit lego bulunmaktadır. Orta kısımda çocukların özgürce oynayabileceği bir alanında bulunduğu bu dükkan, dikkat çeken alışveriş noktalarından bir tanesidir.

 

 

Adres : Hohe Strasse 52- 58, 50667 Köln, Almanya

Telefon : 0221/420 75 63

 

 

Globetrotter: Globetrotter, Köln alışveriş merkezleri arasında fiyat açısından bir miktar pahalı seçenekleri sunmasına rağmen en çok tercih edilen yerler arasında yer almaktadır. Soğuk bir mimari özelliğin yansıtıldığı bu mekan, alışveriş tutkunlarının vakitlerinin çoğunu harcayabilecekleri bir yer olarak bilinmektedir. Kalabalık bir alışveriş merkezi olan Globetrotter, eksi 20 derece civarında bir oda hizmeti sunması nedeniyle dikkat çeken bir alışveriş merkezidir. Aldığınız ürünleri burada deneyerek, soğuklar için ne kadar elverişli olduğunu incelemek eğlenceli olabilecektir.

Yapının tam ortasında bulunmakta olan yapay göl, kano gibi istekleri karşılamak konusunda insanlara hizmet vermektedir. Bu alışveriş merkezini ziyaret edecekseniz, su sporları hakkında pek çok seçeneği uygulayabileceğiniz bir yerde olduğunuzu bilmenizi tavsiye ederiz.

 

 

Adres : Richmodstr. 10, 50667 Köln, Almanya

Telefon : +49 221 277 28 80

 

 

Köln Arcaden: Köln’de bulunmakta olan en güzel alışveriş merkezlerinden bir tanesi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Birbirinden güzel kaliteli markaların ürünlerinin uygun fiyat aralıklarıyla sunulduğu bu mekan, dikkatinizi muhakkak çekecektir. Yakın zamanda açılmış olan Köln Arcaden, şehir merkezine oldukça yakın olması nedeniyle rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bir alışveriş merkezidir.

 

Ayakkabıdan giyim ürünlerine, ev eşyalarından oyuncaklara kadar ürünlerin yer aldığı, ve diğer yerlerle kıyaslandığında oldukça uygun fiyatların göz önüne geldiği Arcaden; muhakkak görülmesi gereken yerler listenizde yer almalıdır.

Adres : Kalker Hautptstrasse 55, 51103 Köln, Almanya

Telefon : +49 221 992030 260

 

 

Kölner Weinkeller: Almanya’ya gelindiğinde içki alarak ülkelerine dönmek isteyenlerin sayısının oldukça fazla olduğu bilinmektedir. Hem Almanya genelinde hem de diğer ülkelerdeki en ünlü şarapların bulunduğu, Kölner Weinkeller şarap mahzeni; içki konusunda alım yapmak isteyenlerin muhakkak görmesi gereken yerler arasındadır.

 

Her zevke uygun şarap seçeneklerinin değerlendirilebileceği bu mahzende, şarap tadımı yapmanın yanı sıra alım da yapma ihtimaliniz bulunmaktadır. Birbirinden özel ve daha önce hiçbir yerde karşılaşmadığınız özel koleksiyonlardaki şarapların tadına bakmak eşsiz bir deneyim olabilecektir. Genel anlamda fiyatların şarapların niteliğine göre uygun olduğu bu mekanda çalışanların samimi tavrı, satış aşamasında huzursuzluk hissetmenizi engelleyecektir.

 

 

Adres : Stolberger Strasse 92, 50933 Köln, Almanya

Telefon : +49 221 139 72 80

 

 

Robert Ley Outlet Köln: Köln şehrinde alışveriş yaparken, her yerde olduğu gibi burada da outlet seçenekleri değerlendirmek istemeniz oldukça doğal karşılanacaktır. Moda şirketi olarak bilinmekte olan Robert Ley, buranın temelini atmıştır. Köln outlet merkezleri arasında en çok tercih edilen mekanlardan bir tanesi olan bu yapıda, mutfak eşyalarındaki modadan ayakkabı ve giyim eşyalarındaki modaya kadar pek çok ürüne ulaşmak mümkün olmaktadır.

Köln Robert Ley Outlet- Godorf ; oldukça geniş bir satış alanına sahiptir. Mekanın aydınlık ve modern bir tarzda olması, vakit geçirirken sıkılma ihtimalinizi ortadan kaldırmaktadır. Birbirinden güzel moda ve sanat markalarının outlet ürünlerinin sunulduğu bu mekanda yüzde 70 e varan fiyat indirimleri olmaktadır.Bunların yanı sıra, üst kategori ürünlerinde bulunmakta olduğu bu alışveriş merkezinde; bahsedilen üst kategori ürünleri normal satış fiyatları üzerinden temin etmek mümkün olmaktadır.

Adres : Otto Hahn Strasse 21, 50997 Köln, Almanya

Ziyaret edilebilecek saatler : Pazartesi ve Cumartesi günleri aralığında ; 10.00 – 20.00

 

 

Kolonaki Lifestyle Store: Yenilikçi alışveriş mekanları arasında sayılmakta olan Kolonaki Lifestyle; butiklerin, kuaförlerin ve kahve içerek dinlenmek isteyenler için Ekspresso Barların bulunmakta olduğu bir yerdir. Almanya’nın Köln şehrine gelenlerin, saç kesimini buradaki iki kuaförden randevu alarak yaptırması tavsiye edilmektedir. Saçlarınıza harika dokunuşlar yaptırabileceğiniz mekanın üst katında ise alışveriş isteğinizi karşılayacak kadar butik gezebilirsiniz.

 

 

Adres : Spichernstrasse 6, 50672 Köln, Almanya

Telefon : +49 221 292 322 60

 

 

GlasMoog – Galerie der Kunsthochschule für Medien Köln: Köln de alışveriş için yapacağınız gezintiler sırasında ,  Medya Sanatları KHM Sanat Akademisine uğramanızı tavsiye edebiliriz. Tamamen camdan oluşmakta olan bir mimarinin yansıtıldığı yapıda, heyecan verici resim ve fotoğraf sergileri bulunmaktadır.

Medya Sanatları öğrencilerinin hazırlamakta olduğu ürünlerin satışa sunulduğu bu mekanda, hoşunuza giden ürünlerin alımını yaparak öğrencilere katkı sağlama ihtimaliniz bulunmaktadır. Yeni sanatçılara şevk olabilmesi açısından muhakkak görülmesi gereken bir yerdir.

 

 

Adres : Filzengraben 2, 59676 Köln, Almanya

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Başlıklar

X
Köln Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder