Kharkiv'de Alışveriş

Soğuk iklimin gözde ülkelerinden biri olan Ukrayna’nın en büyük ikinci şehri olan Kharkov; lezzetli yemekleri, tarihi eserleri ve ferah mimarisiyle, kış turizminin önde gelen şehirlerinden biri olarak, dünya genelindeki yerini belirlemiş ve korumaya devam eden bir şehirdir. Tüm bu nedenlerden ve daha birçok nedenden dolayı Kharkov uçak bileti almak ve seyahat etmek için en uygun şehirlerde bir tanesi olarak, dünya genelinde gezilmesi ve görülmesi gereken yerler listesine de adını yazdırmıştır.

Mükemmel ve soğuk bir tatilden sonra Kharkov’dan geri dönüş yapmadan önce, Kharhov’un kendine özgü ürünlerini, hediyelik eşyalarını ve daha pek çok yöresel ürününü alarak yanınızda birkaç hatıra götürmeniz, Kharkov gezinizin belki de en heyecanlı ve en güzel anlarını size yaşatabilir.

 

 

Kharkov alışveriş yapmak için Ukrayna’nın en uygun kentlerinden bir tanesidir ve bu kentte alışveriş yapılabilecek pek çok hediyelik eşya dükkanı, çarşı, ve pazar yeri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Kharkov alışveriş merkezleri açısından da oldukça zengin bir kenttir. Ayrıca Kharkov outlet alışveriş merkezlerinin de çok sayıda bulunduğu bir kent olarak bilinmektedir. Kharkov kentinin alışveriş yapılabilecek alanlar açısından zenginliği, ürünlerin satış fiyatlarında geçerli değildir çünkü kent genelinde hemen her ürün oldukça ucuz fiyatlardan satışa sunulmaktadır. Özellikle Kharkov kentinde yer alan Barabashovo, Ukrayna’nın ve Doğu Avrupa’nın en büyük giyim ve sanayi pazarı ünvanıyla perakende satışlarını oldukça ucuz fiyatlara yapmaktadır.

 

 

Kharkov’da alınabilecek eşyalar arasında Ukrayna’ya özgü yöresel kıyafetler, ulusal kıyafetler, Yuri Gagarin baskılı tişörtler, ev yapımı votkalar, takılar ve takı setleri, Ukrayna’yı ve Kharkov’u anlatan hediyelik eşyalar, Kharkov profiline dair irili ufaklı hediyelik eşyalar yer almaktadır. Ayrıca Rusya kültürünün bir parçası olan ahşap matruşka bebekler de Kharkov’da satın alabileceğiniz ürünler arasında yer almaktadır. Ortasından açıldığında her bebekten bir yeni bebek çıkartan ve beğenilmeyen bir kadına ithafen ortaya çıkan matruşka bebeklerin fiyatları, içlerinden çıkan bebek sayısına göre değişmektedir. Bu ürünlerin dışında kişisel alışverişlerinizi de yapabileceğiniz birçok dünya markasına ait mağazayı da bulabilmeniz mümkündür.

 

 

Kharkov’da alışveriş yapılabilecek en uygun alanlardan bir tanesi Ploşça Svobodi yani Özgürlük Meydanı’dır. Özgürlük Meydanı’nın çevresinde yer alan butikler, hediyelik eşya dükkanları ve yerel dükkanlardan Kharkov’un yerel eşyalarını bulabilir ve satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra alışveriş merkezleri açısından zengin olan Kharkov’da en çok tercih edilen alışveriş merkezleri arasında; Karavan Mall, Mamindom, Dafi Shopping Center, Symbol Plaza ve Palladium Shopping Mall gibi büyük ve eğlenceli alışveriş merkezleri yer almaktadır. Bu alışveriş merkezlerinde kıyafetten takıya, mobilyadan elektroniğe kadar her çeşit ürünün satışı yapılmaktadır.

Kharkov kentinin en önemli alışveriş merkezleri, hediyelik eşya dükkânları ve çarşıları arasında en öne çıkanlar arasında yer alanlar;

 

 

1)Dafi Shopping Center

İçerisinde pek çok dünya markasına ait mağazanın bulunduğu Dafi Shopping Center, kafe ve restoranları, geniş kapasiteli otoparkı ve pek çok hizmetiyle Kharkov halkının tercih ettiği alışveriş merkezleri arasında yer almaktadır. Orta dereceli bir alışveriş merkezi olan Dafi Shopping Center’da aradığınız birçok yerel ve dünya genelindeki ürünü bulabilirsiniz.

Dafi Shopping Center Adres: Heroyiv Pratsi St. 9, Kharkiv 63101, Ukrayna

Dafi Shopping Center Telefon: +38-057-728-19-59

 

 

 

 

2)French Boulevard Mall

French Boulevard Mall, Kharkov halkının en çok tercih ettiği alışveriş merkezleri arasında yer almaktadır. Dünya markalarına ait mağazaları, yerel mağazaları, hediyelik eşya dükkanları, otopark, sinema salonu, kafe ve restoranları ile müşterilerinin beğenisini kazanan French Boulevard Mall’de buz pateni de bulunmaktadır.

French Boulevard Mall Adres: Akademika Pavlova St. 44B, Kharkiv, Ukrayna

 

 

3)Frantsuzskiy Bulvar

Frantsuzskiy Bulvar, yine Kharkov halkı tarafından oldukça fazla tercih edilen ve ziyaret edilen bir alışveriş merkezidir. Turistlerin de en gözde mekanlarından olan Frantsuzskiy Bulvar’da birçok dünya markasına ait mağaza, Ukrayna ve Kharkov’un yöresel ürünlerinin bulunduğu yerel mağazalar, hediyelik eşya mağazaları, otopark ve sinema salonu, Ukrayna mutfağının hakim olduğu kafe ve restoranlar ve daha birçok hizmet bulunmaktadır.

Frantsuzskiy Bulvar Adres: Akademika Pavlova 44B, Kharkiv 61161, Ukrayna

Frantsuzskiy Bulvar Telefon: +38-57-7602601

 

 

 

 

4)Ave Plaza

Dört katlı binasıyla modern ve şık bir görüntüye sahip olan Ave Plaza’nın iç dekorasyonu da oldukça ferah ve şık bir görüntü sunmaktadır. Estetik açıdan oldukça iyi bir mimariye sahip olan Ave Plaza, kentin merkezi konumunda, ana cadde üzerinde yer almasıyla birçok müşterinin uğrak adresidir. İçerisinde bulunan birçok dünya markasına ait mağazası, yerel mağazaları, sinema salonu ve otoparkı bulunan Ave Plaza’nın 4.katı ise yemek bölümü olarak ayrılmıştır ve özellikle Ukrayna mutfağı olmak üzere birçok lezzetin bulunabileceği çeşitli kafe ve restoranlara sahiptir.

Ave Plaza Adres: Sumska St. 10, Kharkiv 61000, Ukrayna

Ave Plaza Telefon: 0442245404

 

 

5)Karavan Megastore

Karavan Megastore, sunduğu birçok hizmetle müşterilerinin değerli vakitlerini iyi değerlendirmesini sağlayan bir alışveriş merkezi olarak hizmet vermektedir. Birçok kişi tarafından oldukça fazla beğenilen Karavan Megastore; marka mağazalar, yerel mağazalar, hediyelik eşya dükkanları, mobilya ve beyaz eşya mağazaları, market alanı, sinema salonu ve otopark gibi hizmetlerinin dışında pek çok farklı hizmeti de sunmaktadır. Bu hizmetlerden bir tanesi de buz pateni pistidir. Müşterilerinin hem eğlenmesini, hem de alışveriş yapmasını aynı anda gerçekleştiren Karavan Megastore, tüm bu hizmetler sayesinde Kharkov halkının sıklıkla tercih ettiği alışveriş merkezleri arasında yer almaktadır.

Karavan Megastore Adres: Heroiv Pratsi Street 7, Kharkiv 61000, Ukrayna

Karavan Megastore Telefon: 577602163

 

 

 

6)Tsentralny Rynok

Tsentralny Rynok, taze sebze ve meyveler, ithal ürünler ve taze şarküteri gibi birçok yerli ve ithal gıda ürünlerinin bulunduğu bir pazar yeridir. Gıda sektörüne ait ürünler dışında da birçok ürünün bulunduğu Tsentralny Rynok, Kharkov’da en fazla tercih edilen ve büyük bir alana kurulu olan bir pazar yeri olarak Kharkov halkına ve turistlere kapılarını açmaktadır. Aradığınız birçok ürünü burada bulabilir ve ucuz fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Tsentralny Rynok Adres: Engelsa Street 33, Kharkiv 63101, Ukrayna

 

 

7)Palladium

Kharkov’da bulunabilecek en lüks alışveriş merkezlerinden biri olan Palladium, sahip olduğu birçok markaya ait mağazalar, yerel mağazalar, geniş kapasiteli otopark, dünya mutfakları ve Ukrayna mutfağının bulunabildiği kafe ve restoranlar, lüks sinema salonları ve daha birçok hizmetiyle tam bir alışveriş kompleksi olarak hizmet vermektedir.

Palladium Adres: Kostyuinskiy Lane 2, Kharkiv 61003, Ukrayna

Palladium Telefon: +38-57-7316035

 

 

 

 

8)Maestro Gallery

Moda ve sanat galerisi olan Maestro Gallery, şık avizeleri ve kristal eşyalı iç dekoruyla birçok sanat eserinin bulunduğu bir mekandır. Buradan çeşitli sanat eserlerini ziyaret edebilir ve satın alabilirsiniz.

Maestro Gallery Adres: 25 Sumskaya Street, Kharkiv 61051, Ukrayna

 

9)Avec Fine Arts Gallery

Yine bir sanat galerisi olan Avec Fine Arts Gallery’de birçok farklı nitelik ve güzellikte tablo, biblo, el yapımı eşyalar satılmaktadır. Avec Fine Arts Gallery’yi ziyaret ederek buradaki birçok ürünü gözden geçirebilir ve satın alabilirsiniz.

Avec Fine Arts Gallery Adres: 72 Sumska Street, Kharkiv 61002, Ukrayna

Avec Fine Arts Gallery Telefon: 57-759-98-24

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Şehir Rehberleri

X
Kharkiv Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder