Karayipler'de Neler Yapılır?

Karayipler sıcak tatil yapmayı sevenler için Dünya üzerinde bulunan bir nimet niteliğindedir. Karayip adaları denilince akla gelen ve mutlaka yapılması gereken birçok şey bulunmaktadır. Görülmesi gereken, yapılması gereken şeyler konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan bu tatil bölgesinde tek bir anınızda bile sıkılmayacaksınız. Tatil konusunda denizin, güneşin ve altın rengi plajların keyfini çıkarmak istiyorsanız en kısa sürede Karayipler uçak bileti rezervasyonlarına ve fiyatlarına bakmalı, kendinize Karayipler uçak bileti almalısınız.

 

 

Karayiplere geldiğiniz zaman mutlaka yapmanız gereken şeyler listenizin en başında yağmur ormanlarını ziyaret etmek olacaktır. El Yunque yağmur ormanlarının doğal güzelliği eşliğinde büyülenecek ve en az Karayip sahilleri kadar ormanlarıyla da sizleri etkisi altına alacağını göreceksiniz. Adrenalin sevenler için Karayiplerde Off-road ve ATV kullanma seçenekleri bulunmaktadır. Bu etkinlikleri yaparak heyecan duygunuzu doyurmak istiyorsanız, Karayiplerde gerekli turlara katılabilirsiniz. ATV kullanarak ve off-roadla heyecan duygunuzu doyuramadıysanız zip line seçeneği yardımınıza koşacaktır. Bir halattan yardım alarak Karayiplerin muhteşem ormanlarını ve eşsiz manzarası eşliğinde büyülenebilirsiniz. Ormanlardan çıkıp sahilin ve turkuaz mavisi denizin keyfini çıkarmak istiyorsanız Karayip teknelerinde bir gününüzü ayırabilirsiniz. Bu teknelere girdiğiniz zaman denizin tadını çıkaracağınız gibi yerel halkın yemekleri ve içkileriyle de keyfinize keyif katacaksınız. Kanolar yardımıyla adaların doğal güzelliklerini keşfedebilir ve sahilde, denizin içinde at binerek cennet tatilinizi daha da renklendirebilirsiniz.  Bu kadar güzel denizlere sahip bir yerde, karada olduğu kadar denizin altında da keyifli dakikalar yaşamak isteyebilirsiniz. Karayipler turu yaptığınız zaman deniz altı dalışlarının mümkün olduğunu öğrenmek, Karayip denizlerinin altındaki güzellikleri yakından görmek sizleri de etkileyecektir. Şnorkelli dalış yaparak denizin derinliklerinin sırlarını keşfedin.

 

 

Karayip adaları doğal güzelleriyle sizleri büyüleyecek ve tatil cenneti olarak geçen bu adadan asla geri dönmek istemeyeceksiniz. Karayip adalarına geldiğiniz zaman reggae müziğiyle kendinizden geçecek ve dans etmeden duramayacaksınız. Dans ve müziğin yanında dünyaca ünlü kokteylleri tatillinizi unutulmaz kılacaktır. Karayip’in bu güzelliklerini bine yakın adada yaşayabileceksiniz. Bu kadar adanın bir arada bulunmasıyla Karayip’lere gitme nedenlerinize bağlı olarak görmeniz gereken adalar arasında farklılıklar olmaktadır. Her ne amaçla Karayip’lere gitmiş olursanız olun orada Karayip Adaları turları etkinliklerinden yararlanabilir ve tatilinizi daha da güzel geçirebilirsiniz. Karayip de yapılacaklar listenizde ada ziyaretlerine de bolca yer vermelisiniz.

 

 

Karayip Adaları’na romantik nedenlerle gidenler, balayı tatili yapmak isteyenler veya ilişkilerini bu tatille taçlandırmak isteyenler için ilk sırada yer alan adası Barbados’dur. Barbados adası Karayip adaları arasında en büyük olan adadır. Karayip turizmi bakımından oldukça öneme sahip olan bu adanın ziyaretçi bakımından da oldukça ilgi çekmektedir. Ancak Karayiplerin incisi olan bu adaya her yıl sınırlı sayıda ziyaretçi kabul edilmektedir. Barbados adasında doğayla baş başa kalabileceğiniz lüks otellerinizde cennetten bir köşede kalıyormuş hissine sahip olacaksınız. Barbados adasında aklınıza gelebilecek her türlü su sporlarını yapabilirsiniz. Plajda voleybol oynayabilirsiniz. Plajlarda pembe kumsalın keyfini çıkartabilirsiniz. Evet, yanlış okumadınız. Dünyanın hiçbir yerinde bulamayacağınız Barbados’un pembe plajlarında doğanın güzelliklerini çıkartabilir ve cennetin içinde bir tatil geçirmenin keyfini çıkartabilirsiniz. Barbados adasının güney ve kuzey plajlarının keyfini çıkartabilirsiniz. Barbados’ta romantik tatilinizin arasına sörf yaparak heyecanlı dakikalar katabilirsiniz. Barbados’ta sörf yapmak için kuzey ve doğu sahillerine tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu sahillerde rüzgârın ve dalgaların en güzelini yakalayabilir, sörfün keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz.

 

 

Romantik tatilin, balayının ve küçük kaçamakların en doğru adresi olan Barbados’ta bölgede gerçekleştirilen festivaller zamanına denk getirirseniz eğlencenizi ve romantizminizi zaten yükseklerde olan seviyesini daha da yükseltmiş olursunuz. Barbados Adasında her mevsime ve her döneme uygun olan festivaller ve etkinlikler yapılmaktadır. Barbados Adasında Mayıs ayında gerçekleşen Barbados Gospelfest Festivali, Barbados’un Bridgetown bölgesinde gerçekleşmektedir. Adada Ocak ayında müzik sevenler için Barbados Jazz Festivali, All Areas bölgesinde gerçekleşmektedir. Haziran ayında Bridgetown Film Festivali’yle sanatseverleri kendisine çekmektedir. Ekim ayında gerçekleşen Caribbean Rum and Beer Festivali’nde Karayip gezinizi daha da eğlenceli hale getirecektir. Bu festival Bridgetown bölgesinde gerçekleşmektedir. Aynı bölgede Temmuz ayında Crop Over Festivali’yle Nisan ayında World Clup Cricket Final Festivali sizleri bekliyor olacak. Dünyaca ünlü Rihanna’nın Barbadoslu olduğu gerçeği sizleri de şaşırtacaktır.

 

 

Karayip adalarının bir başka önemli Britanya Virgin Adaları’nın en büyük üçüncü adası olan Virgin Gorda’dır. Britanya Virgin Adaları denizinin rengiyle, sahilleriyle ve doğal güzellikleriyle sizleri hemen etkisi altına alacaktır. Virgin Gorda’da bu güzelliklerin tamamını bünyesinde en güzel bir biçimde bulunduran adadır. Bu adada doğa manzarasının ne demek olduğunu öğreneceksiniz. Bu adaya geldiğiniz zaman dinlenmek ne demektir onu öğreneceksiniz. Sessiz sahilleriyle, koylarıyla sizleri kendisine hayran bıraktıracak bu adanın en önemli özelliğiyse Baths bölgesidir. Bu bölgeyi bu kadar popüler yapan şeyse bölgede göreceğiniz devasa granit kaya bloklarının oluşturduğu tuzlu su havuzlarının muhteşem görüntüsüdür.

 

 

Karayip Adalarında görmeniz gereken adalardan biri de Guadeloupe adasıdır. Bu ada birçok turisti kendisine çekmektedir. Bunun nedeniyse ilk başta adanın görünümünün kelebek şeklinde olmasıdır. Bu adada Karayiplerin doğal güzellikleri sizleri etkilerken harika şelaleleriyle kendinizden geçeceksiniz. Karayip’in doğal güzelliklerinin eşlik ettiği tatil seçeneklerinin arasında Bahamalar ’da yer almaktadır. Bahamalar ‘da bulunan su altı mağaralarında yüzmenin keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Alvernia Dağı’nın kartpostal tadında olan eşsiz manzarasının sizi büyülemesine izin vereceksiniz. Karayiplerin ünlü pembe sahillerinden birini bünyesinde barındıran Harbour Adası’nda plaj zevkinizi yeni baştan yazacaksınız. Bahamalar’dan sonra Aruba’nın eşsiz manzarasında kendinizi kaybedebilirsiniz. Aruba’nın yumuşacık kumları, sizleri sahil dışına gitmenizi engelleyecektir. Bu adada dünyanın en güzel sahillerinden ikisini bulabilirsiniz Kartal Sahili’yle Andicuri Sahili’nin siyah çakıl taşlarını bir kere görmeniz bile oraya âşık olmanıza yetecektir. Aruba ‘nın ana caddesinde yapacağınız küçük bir gezinti, buradan ayrılmak istememenize sebep olacaktır. Karayiplerde yapılacaklar listesinde Turks ve Caicos adalarını ziyaret etmeyi de ekleyebilirsiniz. Grand Turks Adası’nda modern havayı yakalayabilir ve doğayla modernleşmenin birleşmesinin tadını çıkartabilirsiniz. Antigua adasının kıvrımlı limanı da sizleri oldukça etkileyecek yerler arasında girmektedir. Doğanın cömert güzelliğinin yanında restore edilmiş eski bir donanma istasyonu olan İngiliz Limanı’da Karayip de yapılacaklar listesinde görmeniz gereken yerler arasında haklı yerini almaktadır.

 

 

Karayiplerin her bir noktası doğanın muhteşemliğini yansıtmaktadır. Ancak bazı bölgelerin gizemli havası bu muhteşemliği daha da arttırmaktadır. Karayiplerin sahillerinin ve tatil beldelerinin yanında, el değmemiş doğal güzelliklerinin tadını çıkartmak isteyenler için popüler olmayan; ancak tam da bu nedenle doğal güzelliğini tamamen korumuş ve bilinmezliğin cazibesi eşliğinde büyülenebileceğiniz adalar bulunmaktadır. Bu adalar arasından en öne çıkanlardan biri de Saba adasıdır. Saba adasında renkli mercanlar, hem deniz seviyesinde hem de deniz seviyesinin üzerinde bulabileceğiniz resim tadında manzaralar ve sevecen insanları sayesinde bu adaya iyi ki gelmişim, diyeceksiniz. Corn Adaları ve Nikaragua bölgesi de doğal güzelliklerinin en üst seviyede olduğu Karayip bölgelerinden biridir. Bu adanın hiçbir bölgesinde araba yoktur ve kullanılmamaktadır. Arabanın rahatsız gürültüsünden uzaklaşıp doğanın içine tamamen girebilmek isteyenler için birebir olan bu adada el değmemiş bir cennet niteliğindedir.

 

 

Bu adada denizaltı dalış yapabilme imkânınız bulunmakta ve bu sayede adanın kara güzelliklerinin olduğu kadar su altı güzelliklerini de keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz. Doğanın yıkıcı etkilerine maruz kalmış; ancak bunu en güzel bir biçimde sergilemeye başarmış Montserrat, Leeward Adaları sizleri de etkisi altına almaya hazır. Bu adayı bu kadar farklı kılan şeyse volkanik patlamalar sonucu adanın bir kısmının küllerle kaplanmış olmasıdır. Ancak adanın diğer bir kısmıysa doğanın yeşil güzelliklerini korkusuzca sergilemektedir. Yıkım ve doğanın muhteşem birleşimini sergileyen bu ada sizleri de oldukça etkileyecektir. Bu adada Katy Tepesi yürüyüşlerine katılabilirsiniz. Ayrıca kano etkinlikleriyle denizden adanın keyfini çıkartabilirsiniz. 

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Küba Kalkışlı Uçuşlar

X
Havana Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder