Karayipler'de Alışveriş

Karayip adalarının romantik tatillerini, doğa harikalarını ve kartpostal tadındaki manzaranın tadını doyasıya çıkardıktan sonra asla bitmesini istemeyeceğiniz bir tatil olacaktır. Her ne kadar üzücü olsa da, her güzel bir şeyin sonu olduğu gibi asla bitmesini istemediğiniz Karayip adalarınızın da sonu gelecektir. Ancak bu unutulmaz tatili ölümsüz kılmak için adadan hediyelik eşyalar, kıyafetler, takılar ve bunun gibi daha birçok ürünü satın alabilir, hem kendinizi hem de sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Tropikal iklimin merkezi olan Karayip adalarında oldukça otantik ve birbirinden güzel hediyelik eşyaları bulabilirsiniz. Mükemmel tatilinize mükemmel alışverişi ekleyerek hem ruhunuzu dinlendirebilir hem de alışveriş tutkunuzu doyurabilirsiniz. Unutulmaz Karayip tatiline çıkmak için en kısa sürede Karayipler uçak bileti araştırmanıza başlamalı ve en yakın tarihte bilet satın almalısınız.

 

 

Karayiplerde alışveriş yapabileceğiniz AVM’ler, mağazalar bulunmakta bunun yanındaysa birbirinden güzel ürünlerin sergilendiği sokak satıcıları da caddelerde boy göstermektedir. Karayip Adasını yansıtan hediyelik ürünler arıyorsanız sokak satıcılarından faydalanmanız gerektiğini belirtmeliyiz. Bir bölgenin nasıl bir yer olduğunu anlamak istiyorsanız, o bölgenin sokaklarında gezmeniz gerekmektedir. Bu nedenle de Karayip Adaları’nda tatil yaptığınızı hissetmek istiyorsanız caddelerden yükselen reggae müziği eşliğinde adanın sokaklarında gönlünüzce gezmelisiniz. Sokak satıcılarından alışveriş yapabilir, hem kendinize hem de sevdiklerinize Karayip Adalarını yansıtacak ürünleri satın alabilirsiniz. Ayrıca birçok dükkândan bir veya iki şişe rom almayı unutmayın.

 

 

Karayiplerde adalara göre tatil planınızı düzenleyebilirsiniz. Ada turlarına katılabilir, Karayiplerin keşfedilmemiş bölgelerine göz atma şansına sahip olabilirsiniz. Bu kadar çok adanın bir arada olması nedeniyle de her adanın kendine özgü popüler alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Karayipler alışveriş yapabileceğiniz böğleri karışık bir biçimde anlatmak yerine adalardan yararlanarak anlatmak hem sizin için daha kolay hem de merak ettiğiniz alışveriş merkezinin hangi adada olduğu hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

 

 

Karayiplerde alışveriş keyfini doyasıya çıkarabilmek için öncelikle Grand Cayman adasından bahsetmek gerekmektedir. Bu adaya ayak bastığınız anda Tortuga Rum Company mekânına mutlaka uğramanız gerektiğini anlayacaksınız. Tortuga Rum Company mekânında birbirinden güzel ve çok çeşitli hediyelik eşyalar sizleri kendisine çekecektir. Ayrıca bu yerde bolca rum cake bulunduğunu görebileceksiniz. Tortuga Rum Company’de alışveriş yaparken rum cakelerin tadına bakabilir, hem karnınızı hem de alışveriş tutkunuzu doyurabilirsiniz. Karayip adalarının meşhur romundan da satın alabileceğiniz bu dükkân konumu itibariyle de sizin hayranlığınızı kazanacaktır. Tortuga Rum Company’nin açık adresi West Bay Road, West Bay’dır. Bu mekâna telefonla ulaşmak isterseniz +1-345-943-7663 numaralarını tuşlayabilirsiniz. Grand Cayman adasının Stingray City bölgesinde denizin keyfini çıkartırken sahilde de dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz. Bunun yanında Grand Cayman’ın iş yerlerinin, restoranların ve alışveriş yapabileceğiniz mağazaların bir nevi toplanma yeri olan Caymana Bay’a kelimenin tam anlamıyla bayılacaksınız. Neredeyse aradığını her şeyi burada bulabilirsiniz.

 

 

Alışveriş yapmak için tek bir bölge arayanların kaçırmaması gereken Caymana Bay’da kendinize ve sevdiklerinize Karayip hatırası satın alabilirsiniz. Grand Cayman’da birbirinden güzel kokulara sahip sabunları, losyonları ve bunun gibi hediyelik eşyalara bulabileceğiniz Beach Bubbles Cayman’ı da hediyelik eşya alabileceğiniz önemli noktalardan biridir. Sabunların kokuları sizleri de etkisi altına alacaktır. Ülkenize döndükten sonra bile bu sabunlar sayesinde kendinizi hala Karayip adalarında hissedeceksiniz. Beach Bubbles Cayman’ı 187 Bodden Town Road, KY1 1503 açık adresiyle bulabilirsiniz. Bu sabunlar cennetine +1 345-926-5812 telefon numarasıyla da ulaşabilmeniz mümkündür. Gittikleri yerlerde bölgenin sanat eserlerini yansıtan ürünler almayı sevenler için Grand Cayman’da muhteşem bir dükkân bulunmaktadır. Pure Art adındaki bu dükkân içerisinde el emeği ürünleriyle, birbirinden güzel sanat eserleriyle adeta sizi kendisine âşık edecektir. Pure Art’ı South Church Street | 5 Denham Thompson Way/S.Church St., George Town açık adresinde bulabilirsiniz. Pure Art’a telefonla ulaşmak isterseniz 345-949-9133 numaralarını tuşlayabilirsiniz. Karayiplerin Grand Cayman adasından takı almak isterseniz Rocky's Diamonds dükkânına mutlaka uğramalısınız. Rocky's Diamonds’ı 28 North Church Street | Lots of Parking Space Available Right next door., George Town açık adresinde bulabilirsiniz. Ayrıca +1 860-400-0018 telefon numarasından da ulaşabilmeniz mümkün.

 

 

Aşkın adası diyebileceğimiz Karayiplerin en çok ilgi çeken adası Barbados’da her türlü alışveriş tutkunuzu besleyecek birçok yer bulunmaktadır. Barbados’a mücevher ve takı sevginizi besleyebileceğiniz Bridgetown Broad Street’de her türlü zevke uygun takılara, mücevherlere ulaşabilirsiniz. Barbados’da daha ekonomik alışveriş yapmak istiyorsanız Harrisons bölgesinden yararlanabilirsiniz. Hesaplı alışverişin bir diğer noktası, adanın merkezi olan Bridgetown’da yer alan Swan Street’e uğramanızı tavsiye ederiz. Karayip Adalarının ruhunu yanınızda taşımak ve sevdiklerinize hediye etmek istiyorsanız Holetown bölgesinde yer alan New Town Square’a mutlaka uğramalısınız. Barbados’ta tüm bu hediyelik eşya dükkânları, alışveriş yapabileceğiniz dükkânlar genellikle saat 16.00’a kadar açık olmaktadır. Ayrıca Pazar günleri de birçok dükkânın kapalı olduğunu belirtmeli ve alışveriş tutkunuzu giderme isteğinizi ona göre ayarlamanızı tavsiye ederiz. Oistin's Friday Night Fish Fry’de Barbados adasında hediyelik eşya bulabileceğini önemli noktalardan biridir. Bu yeri Oistins Fish Market, Oistins adresinden bulabilir ve 246-434-8460 telefon numarasından ulaşabilirsiniz. . Oistin's Friday Night Fish Fry hediyelik eşya ararken karnınızı doyurabilir, manzaranın keyfini sonuna kadar çıkartabilirsiniz.

 

 

Karayip Adalarında alışveriş tutkunuzu besleyecek bir diğer ada San Juan Adasıdır. Bu adaya oldukça sık yolcu gemileri gelmektedir. Bu nedenle adanın liman bölümünde alışveriş yapabileceğiniz birçok mağaza bulunmaktadır. Eğer Karayip ada turlarına katıldıysanız ve San Juan Adasında kısıtlı zamanınız varsa Friday Limanı’nda alışveriş yapabilirsiniz. Eğer daha çok zamanınız bulunuyorsa adanın alışveriş noktası olan Spring Sokağı’ndan başlayan ve Argyle Caddesi’ne kadar olan bölmede dilediğiniz her türlü ürünü bulabilirsiniz. Bu adada alışveriş merkezlerinden de yararlanabilirsiniz. Adanın alışveriş merkezlerine uğramak için Condado ve Isla Verde bölgelerine gitmenizi tavsiye ederiz. Karayip Adaları ve San Juan etkilerini bulabileceğiniz hediyelik eşyalarla ürünlerin satıldığı Old San Juan’a da uğramanızı tavsiye ederiz. Bu bölgede bulunan bazı mağazalarda özel yapım Panama şapkalarından bile bulabilirsiniz.

 

 

Karayip Adalarında sokak sokak gezmekten yorulup alışveriş merkezine uğramak isteyebilirsiniz. Karayipler alışveriş merkezi konusunda aklınızda bulunması gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Karayiplerin Fransa’ya ait olan adası Fort De France, diğer adıyla Martinique adasında oldukça yerel bir görünüme sahip olan Cour Perrinon’a mutlaka uğramalısınız. Bu alışveriş merkezinde inanılmaz fiyatlarda Fransız parfümlerini satın alabilirsiniz. Ülkemize göre oldukça ucuz olan bu parfümler kokusuyla sizleri etkisi altına alacaktır. Cour Perrinon’a Rue Victor Sévère, Fort-de-France, Martinik açık adresinden ulaşabilirsiniz. Diamonds International’da sizlere harika bir alışveriş deneyimi yaşatacak yerlerdendir. Diamonds International’a L.G. Smith Boulevard 17 | Port of Call Marketplace, Oranjestad, Aruba açık adresinden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz de Diamonds International’a +297 588 0443 telefon numarasından ulaşabilmeniz mümkündür. Alışveriş yapabileceğiniz bir diğer nokta ve özellikle takı arayanlar için önemli bir alışveriş merkezi olan Crucian Gold’a listenize girmeye çoktan hak kazanmış durumdadır. Crucian Gold’da alışveriş yapmak için Virjin Adalarına uğramanız yeterlidir. Virjin Adalarına uğradıktan sonra 1112 Strand Street Ste. 2, Christiansted 00820, St. Croix açık adresinden yararlanarak bu alışveriş merkezine uğrayabilirsiniz. Ayrıca +1 340-773-5241 telefon numarasından da Curcian Gold’a ulaşmanız mümkündür.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Küba Kalkışlı Uçuşlar

X
Havana Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder