Karadağ'a Ne Zaman Gidilir?

Ülkemize oldukça yakın bir konumda yer alan ve ucuz tatil imkanlarıyla bilinen Karadağ cennet görünümleri ile, doğal güzellikleri ile ve insanlarının sıcaklığı ve samimiyeti ile oldukça muazzam şekillerde tercih edilmektedir. Bir Balkan ülkesi olan Karadağ gerek bulunduğu konum itibari ile gerekse bir tatil cenneti olması ile her zaman tercih edebileceğiniz nitelikler taşımaktadır. Nüfusu 621.800 kişi barındırmaktadır. Bu geniş nüfusa rağmen karadağ turizm her daim kendini canlı tutmaya ve hız kesmeden hizmet vermeye devam etmektedir. Karadağ denizin ve dağların etkisi ile çeşitlilik gösterebilen bir iklime sahiptir. Ancak genel olarak bakıldığı zaman yoğunluklu olarak Akdeniz iklimini içerisinde barındırmaktadır. Bu nedenle yazları genellikle sıcak ve kurak geçerken kışları soğuk ve yağışlı geçmektedir.

35 ile 40 dereceye yükselen sıcaklıklar en sıcak ayı Temmuz olarak nitelendirmektedir. En soğuk ayı ise Ocak olarak bilinen Karadağ, bu ayda sahil kıyılarında dahi sıcaklığı 5 derece olarak ölçülmektedir. Denizden yaklaşık 670 metre yükseklikte kurulu olan bölgede yağışların yıllık %60’ı kış aylarında yeryüzüne düşmektedir. Tüm yıl gözlenebilen yağışlar civardaki komşu ülkelerine oranla çok daha fazladır. Bu nedenle hangi ayda tatil için gitmek isterseniz isteyin karadağ hava durumu tahmininde bulunmak çok zor olmayacaktır. Yaz sezonlarında gitmek istediğinizde rahatlıkla deniz keyfi yaşayabilir, kış sezonlarında gitmek istediğinizde de kayak türü kış sporlarıyla ilgilenebilirsiniz.

 

 

 

Bulunduğu coğrafi konum itibariyle çok kolay bir biçimde ulaşım sağlayabileceğiniz bir mekandır. Karadağ havaalanı konumu sayesinde de rahatlıkla ulaşım sağlayabilecek bir nitelik elde edebilirsiniz. Pek çok havayolu şirketinin güvenli bir şekilde giriş yapmasını sağlayan havaalanı sayesinde sizlere hiçbir problem teşkil etmez. Karadağ uçuş listelerini ve gidiş geliş tarihlerini kontrol ettikten sonra, uçak bileti kontrollerini de yaptıktan sonra artık gidiş için hazır hale gelmiş olacaksınız. Bizim ülkemizden aldığı uçuşlarla ve diğer pek çok ülkeye sağlamış olduğu uçuş rotaları ile farklı ülkelere de buradan geçiş sağlama imkanını sizlere sunar. Yakın konumu her durum için elverişli olarak kullanılmaktadır. 

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Karadağ Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder