Karadağ'da Alışveriş

Karadağ coğrafi konumunun, ılıman ikliminin, yenilecek ve içilecek ürünlerinin fazlalığını ve çeşitliğinin, hoş bir tatil mekanı olmasının yansıra, alışveriş için de oldukça uygun bir adrestir. Buraya seyahat ettiğiniz zaman mutlaka pek çok alışveriş mekanını gezmek ve doyasıya alışveriş yapmak isteyeceksiniz. O halde gitmeden önce meşhur alışveriş yerlerini bilmenizde ve buna göre ziyaret etmenizde fayda vardır. Dilediğiniz her an vizesiz bir biçimde 90 gün kalma süresi münasebetiyle Karadağ’a geçiş yapmanız mümkündür. 90 günlük bir tatil de mutlaka Karadağ’ın tarihini öğrenebilmek açısından, gezilecek ve görülmesi gereken yerlerini görmeniz açısından, yenilecek ve içilecek meşhur yemek ve içkilerini tadabilmeniz açısından ve en önemlisi de doyasıya alışveriş yapabilmeniz açısından oldukça yeterli bir süredir. Buraya tatil amaçlı da gitseniz farklı bir amaç için de gitseniz mutlaka dönüşünüzde sizi bekleyenler için Karadağ hediyelik eşya alımları yapmanız gerekecektir. Burada yer alan en meşhur alışveriş merkezleri, sizlere bu eşyalardan sınırsız bir biçimde sunacaktır. Kotor kentinde yer alan ve kedilerin barındığı Cats of Kotor Art and Handicraft Gallery alışveriş merkezinden kedi figürlü pek çok eşya almanız mümkündür. Kedi müzesi olarak bilinse de aslıda kedilerle ilgili eşya ve aksesuarların yer aldığı bir alışveriş merkezidir. Bu müze olan alışveriş merkezine giriş ücretleri çocuklar için 0.50 Euro ve yetişkinler için 1 Euro olarak belirtilmektedir.

 

Yine Kotor şehrinde bulunan Shopping Center Kamelija ise hoş bir outlettir. Tüm Karadağ outlet mekanları içerisinde en çok tercih edilenlerden birisidir. Hoş ve küçük bir alışveriş merkezi olarak da bilinmektedir. Bu alışveriş merkezine gittiğiniz takdirde içerisinde yer alan tüm kafe ve lokantalarda yiyecek ve içecekler çok uygun fiyata satılmaktadır. Bir kafede bir bardak birayı 2 Euro’ya içmeniz mümkündür. Şehrin tam merkezinde yer aldığı için de ulaşımı da oldukça basittir. İhtiyacınız olan her anda rahatlıkla gidebileceğiniz bir mekandır. Budva kentinde yer alan Flea Market ise diğer bir alışveriş merkezidir. Şehrin merkezinden biraz uzakta yer almasına ve eski şehir kısımlarında yer almasına rağmen çokca ziyaret edilen bir mekandır. Flea Market en çok porselen eşya ve tarihi bozuk paraların bulunduğu bir yerdir. Bu kente uğradığınızda mutlaka ziyaret etmeniz gereken ve sermaik ya da porselenlerinden almanız gereken bir yerdir. Ufak tefek süs eşyaları, pek çok farklı hediyelik eşyalar ve daha farklı tasarımlara sahip olan eski eşyaları da bulmanız mümkün. Genel olarak sevimli ve güzel eşyaların yer aldığı bir mekandır. Yine Budva kentinde yer alan ve pek çok müşterisi olan diğer meşhur merkez ise Tq Plaza’dır. Adından da anlaşıldığı üzere büyük bir plaza yani alışveriş merkezidir. Karadağ’da alışveriş merkezleri arasında mutlaka uğranması gereken bir alışveriş merkezidir. Enerjik, modern ve olağanüstü bir görünüme sahiptir. Çok fazla kafe ve restaurant içermektedir. Mağazaları da gayet makul fiyatlarla yerlerini almaktadır.

 

 

 

Koton kentinde yer alan bir diğer alışveriş merkezi ise Gallery Nives’dir. Bir galeri olarak işlevsellik gösterse de alışveriş de yapabileceğiniz sayılı mekanlar arasında yer almaktadır. İyiliğin, güzelliğin ve eğlencenin işlendiği seramik figürlerin satışı yapılmaktadır. Çok faza takı mağazası yer almaktadır. Karadağ’da alışveriş merkezi denilince akla ilk gelen mağazalar zaten takı mağazalarıdır. Değişik taş ve boncukların kullanımına yer verilerek elde edilen takılardan almadan geri dönemeyeceksiniz. Bu alışveriş merkezi içerisinde de kaliteli dükkanlar, farklı tasarım ürünler ve yoğunluklu olarak seramik parçalar mevcuttur. Oldukça fazla seçim olanakları ve uygun fiyatları da vardır. Yine Kotor kentinde yer alan bir diğer alışveriş merkezi ise Skoljke Boke’dir. Küçük bir tabelaya sahiptir. Burada genellikle köylü pazarları kurulmakta ve yiyecek, içecek alışverişleri yapılmaktadır. Çiftlik restaurant olarak da bilinen bu mekandan genellikle et ve deniz ürünlerini satın almanız mümkündür. Buradan temin edeceğiniz bir kilo midye yaklaşık olarak 3 euroya tekabül etmektedir. Bu alışveriş merkezinde bir de evcil hayvanlarınız için almanız gereken ürünlerin dükkanları yer almaktadır. Çok klasik olarak adlandırılan bir diğer alışveriş merkezi ise Delta City Shopping Mall’dır. Tüm alışveriş ihtiyaçlarınızı karşılayabilen, ihtiyacınız olan herşeyin kolaylıkla yer aldığı sayılı alışveriş merkezlerinden birisidir. Düzenli olarak kontrol ettiğinizde ya da sosyal medya aracılığı ile birtakım yorumlara rastladığınızda çok fazla tercih edilen bir mekan olduğunu görebileceksiniz.

 

Karadağ’ın başkenti Podgorica’da yer alan en büyük alışveriş merkezlerinden bir diğeri ise Bazar’dır. Bazar, tüm alanlara hitap eden alışverişlerinizi yapabilmeniz için oldukça ideal bir mekandır. 3 kattan oluşan Bazar ile çiçekler, hediyelik eşyalar, yiyecek ve içecek, giysiler, kitaplar, sağlıkla ilgili ürünler ve çocuklarınız için binlerce oyuncak bulmanız mümkündür. Bazar alışveriş merkezi genellikle daha rahat gezilebilmesi açısından hafta sonları ziyarete açılmaktadır. Giriş ücreti alınmayan bu alışveriş merkezinden tüm alışverişlerinizi en uygun fiyatlarla tamamlamanız mümkün.  Karadağ’ın meşhur yiyecek ve içeceklerini temin edebileceğiniz alışveriş merkezi ise Honey & Wine Farm Jablan’dır. Çok sıcak ve samimi bir ortama sahip olan bu mekan, yoğunluklu olarak sıcak şarap ve bal satışlarına ev sahipliği yapmaktadır. Ülkenize dönerken, hediyelik eşya olarak meşhur şarap ve ballarından götürmek istediğinizde mutlaka uğramanız gereken bir adrestir. Bunların yanı sıra, şarap ve bal ile tüketilen meşhur fındık, fıstık ve diğer kuruyemişleri de satın almanız mümkün olacaktır. Hepsini paket şeklinde alabilir ya da ayrı ayrı dükkanlardan temin edebilirsiniz. Böylece bu küçük ülkenin ekonomisine de katkı sağlamış olacaksınız. Budva kentinde çok sık ziyaret edilip, alışveriş yapılan bir diğer mekan ise Scarlet’tir. Oldukça meşhur bir havası vardır. Genellikle mğcevher ve altınların satışlarının yapıldığı Scarlet, küçük ancak tam bir hazine değerindedir.

 

 

 

Cvjecara Neven olarak bilinen meşhur alışveriş merkezi de yine başkent Podgorica’da yerini almaktadır. Sık sık ziyaret edilen ve tüm alışveriş ihtiyaçlarını karşılayabilen sayılı merkezlerden birisidir. Karadağ’a keşfe çıktığınız zaman mutlaka kendinize soracağınız sorulardan biri de Karadağ ne alınır olacaktır. Sayısız alışveriş merkezleri, outletleri ve pek çok butiği ile alabileceğiniz onlarca eşya mevcuttur. Küçük bir ülke olmasına rağmen, ekonomisi canlıdır ve buradan temin edeceğiniz tüm eşya ve ürünler oldukça uygun fiyatlarla satılmaktadır. Kedilere ev sahipliği yapan Kotor kentinden kedi figürlerinin yer aldığı eşyalar ve aksesuarlar alabilirsiniz. Alışveriş merkezlerinden günlük kullanıma uygun giyim kuşam ürünlerine çok fazla uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Deniz ürünleri ve mahsulleri çok fazla yer aldığı için, bunları sizlere anımsatacak olan süs eşyalarını alabilirsiniz. Seramiğe ve porselene oldukça önem veren bu ülkeden pek çok porselen mutfak ürünü ya da seramik süs eşyaları da almanız mümkündür. Çok kısa ya da çok uzun bir süreç geçirseniz de altın ve mücevher alışverişlerinizi de buradan rahatlıkla yapmanız mümkündür. Dövizin uygun yatırıldığı bu küçük ülkede, hem ekonomiye can vermek adına hem de kendinizi memnun edebilmek adına altın, gümüş ve mücevher alımlarınıza da yer verebilirsiniz. 

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Karadağ Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder