Kapadokya’da Gezilecek Yerler

Kapadokya’da Gezilecek Yerler

Kapadokya doğal güzellikleri ile gezilip görülecek yerleri daha çok kültürel yerler etrafında toplanmıştır. Vadiler, peribacaları ve daha birçok tarihi yeri görmek için Kapadokya uçak bileti ucakbileti.com’da sizleri bekliyor.

Roma ve Bizanslarla beraber birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kapadokya’da birçok ibadet yeri de bulunmaktadır. Gezilecek yerler listenizi oluşturmadan önce, Kapadokya’da gezilecek yerler listemize bakmayı unutmayın.

 

Paşabağı (Rahipler) Vadisi

Paşabağı Vadisi’nde Bizans döneminde diğer insanlardan izole bir hayat yaşamayı benimsemiş olan insanların yaşadığı bir vadi. Peri bacalarının içerisinde Aziz Simeon adındaki bir zat adına yapılmış şapel bulunuyor. Söylenene göre Aziz Simeon halkın kendisini mucize yaratan kişi olarak görmesinden dolayı, ilgiden uzaklaşmak için bu vadiye taşınmış.

 

Kızılçukur Vadisi

Bu vadi ise Kapadokya’da günbatımını izlemek için muhteşem bir yer. Bölge, kilise yönünden oldukça zengin. Vadide yürüyüşlerinizi dilerseniz rehber yardımıyla dilerseniz de bireysel olarak yapabilirsiniz. Şehir merkezinden vadiye ATV ler ile geldiyseniz girişte ücret ödemiyorsunuz. Bireysel gelişlerinizde ise giriş ücreti 3 TL olarak belirlenmiş.

 

Aşk Vadisi

Adını evlilik tekliflerinin en çok yapılma nedeninden dolayı Aşk Vadisi olarak adlandırılan yere ATV ler ile veya bireysel olarak gelebilirsiniz. Vadinin toplam yürüme mesafesi 4.5 – 5 kilometre kadar. Araçla vadi içine girmek ise mümkün değil.

 

Göreme Açık Hava Müzesi

Haftanın her günü 08:00 - 17:00 arası açık olan müzeye giriş ücreti 30 TL olarak belirlenmiş. Dilerseniz Müze kart ile de giriş yapabilirsiniz. Fakat Karanlık Kiliseyi ziyaret edebilmek için ekstra 8 TL ödemeniz gerekiyor. Müzede görebileceğiniz yerler ise şu şekilde ; Yılanlı, Çarıklı, Tokalı, Elmalı, Karanlık kiliseleri ile birlikte Aziz Basil, Aziz Barbara ve Aziz Katerina Şapelleri. Müzenin bazı yerleri çökme tehlikesi ile karşı karşıya olduğu için bu yerlerden bağımsız olarak birçok yer daha mevcut. Tüm alanı ise 2 saat gibi bir sürede gezebilirsiniz.

 

Uçhisar Kalesi

Uçhisar kalesi tüm Göreme manzarasını görmek için oldukça ideal bir yer. Tüm vadi ve tüm peribacalarını görebileceğiniz kaleye giderken fotoğraf makinanızı yanınızda götürmeyi unutmayın. Kaleye giriş öğrenciler için 3 TL, tam ise 6 TL olarak belirlenmiş.

 

Güvercinlik Vadisi

Güvercinlik Vadisi birçok doğa aktivitesi için oldukça popüler bir mekân. Yoga, trekking, vadi bisikleti ve koşusu için güzel bir zemini olan vadiye girişin tek yolu ise yürümek. ATV’ler veya arabalarla vadiye giriş yapmak mümkün değil.

Keyifli bir tatil geçirmeniz dileğiyle.

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Kapadokya Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder