Kanarya Adaları'na Ne Zaman Gidilir?

Kanarya adaları İspanya' ya bağlıdır. Bu ülkede ise 3 farklı iklim hakimdir ve bu iklim diğer alanları da etkisi altına almaktadır.  Güneyinde Akdeniz iklimi, ortada kıtasal iklim, kuzeybatısında ise Okyanusal iklim etkisi vardır. Ülkenin en yüksekte kalmış olan tepelerinde ise Alphin karakterinin etkisinde kalmış iklim tipi görülmektedir. Kanarya adalarında ise subtropikal yarı kurak iklim hüküm sürmektedir.

 

Kanarya adaları iklimi göz önümde bulundurulduğunda en güzel tatil yapacağınız zaman ilkbahar ve sonbahar olarak göze çarpmaktadır. Özellikle sadece adaları değil de ülke turu yapılacaksa en iyi zaman Sonbahar mevsimidir. Bu iklimde masmavi gökyüzü ve güneşli anlar yüzünü göstermektedir. Kışın ise kuzey ve güneyde yer alan dağlar kayak için oldukça harikadır.

 

Önceki yıllarda adalarda hava durumu şu şekilde değişim göstermektedir. Deniz suyu sıcaklığı önceli yıllarda şu şekilde seyretmiştir. Ocak ayı 20 derece, Şubat 19, Mart 19, Nisan 19, Mayıs 20, Haziran 22, Temmuz 22, Ağustos 23, Eylül 24, Ekim 23, Kasım 22 ve Aralık ayı ise 21 derece değişim göstermektedir. Kanarya adaları aslında her mevsimin ayrı bir güzellikte yaşandığı bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

 

 

Kanarya adaları hava durumu yukarıda belirttiğimiz şekilde seyretmektedir. Yarı kurak ve subtropikal etkisi altında kalan ada mevsimin vermiş olduğu etki ile çok çeşitli meyvelerin ada içerisinde oluşmasına olanak tanır. İklimin etkisi ile yıllık sıcaklık ortalaması 20 derecenin üzerinde yer almaktadır. Yağış rejimi ise düzensizdir. Kışın da kuraklık etkisi vardır. Adalar her mevsimi bambaşka güzellikler ile ziyaretçilerine yansıtmaktadır. Her ayda sıcaklık ortalaması hemen hemen aynı seyretmekle birlikte soğuklar burada pek görülmemektedir. Adalara tatile gelmek istiyorsanız eğer hemen şimdiden biletinizi ayırtın ve en güzel aylarda Kanarya adalarının keyfine hemen varın. Tertemiz doğası ve harika iklimi ile sizleri oldukça memnun bırakacak bir yer Kanarya adası. Şimdiden herkese en güzel hatıralar bırakacakları tatiller diliyoruz. Adalarda tatil bambaşka bir güzellikte seyreder.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Başlıklar

Diğer Şehir Rehberleri

Diğer İspanya Kalkışlı Uçuşlar

X
Kanarya Adaları Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder