Kanarya Adaları Şehir Rehberi

Öncelikle Kanarya adaları nerede? Sorusuna yanıt bulalım. Kanarya adaları Kuzey Atlantik Okyanusunda yer alır ve Afrika kuzeybatı sahillerini de içine kapsayan bir takımada olarak karşımıza çıkar. Bu adalar Fas İspanyol sınırının 113 km batısında yer alır ve 480 km uzunluğa sahiptir. Burası yedi büyük ve altı küçük adadan oluşmaktadır.  Bu adaya çok eski yıllarda Romalılar Insular Canaries yani köpeklerim adası ismini vermişlerdir. Sonrasında ise kanaryaların çok olması bakımından adaya Kanarya adaları denilmiştir.

 

Kanarya adalarında yazlar kurak geçmektedir ve adaya yarı tropikal iklim etkisi altına almıştır. Nüfus geneli Katolik olup, sonrasında adaya göç eden Hindu ve Müslümanlarda adada yaşamaktadır.  Ada ds yemek kültürü oldukça gelişmiştir. İspanyollara ait enfes yemekleri ada üzerinde tatmanız mümkündür. Hiç bir yerde tatmadığınız farklı okyanus balıkları, meyve suyu barları ve şarap evleri ile ağzınızın tadına uyum sağlayabilecek. Haşlanmış patates kabuğu soyulmadan soslanarak yenilmeye hazır hale getirilir ve bu adaya özgü patates herkes tarafından oldukça fazlaca sevilmektedir. Adanın plajı oldukça uzundur. Plajı ve sahili ile ada da harika zamanlar geçirmeniz mümkün. Ada da gezerken her yerde tarih kokan mekanlara ve taşlarla döşenmiş yollara rastlamanız mümkündür. Burada sörf yapabilir gece eğlence mekanlarında sonuna kadar eğlencenin tadına varabilirsiniz.

 

 

 

Kanarya adaları havaalanı İspanya ' da yolcu iniş ve binişleri açısından en kalabalık 5. Havalimanı olma özelliğine sahiptir. Havalimani Las Palmas ismi ile anılır. Resmi adı ise Gando havalimanı olarak karşımıza çıkar. Ada da havalimanı olması da sizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

 

Kanarya adaları uçak bileti satın almak için farklı firmalar aracılığı ile uçuşlarınızı gerçekleştirmeniz mümkündür. Havaalanı ada içerisinde yer aldığından kolay bir şekilde inişlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Ada da bütçenize uygun konaklama yapacağınız yerler de mevcuttur. Ada da konaklama yaptıktan sonra vakit kaybetmeden ada turuna çıkabilirsiniz. Tarihi müzeler, dar sokaklar ve cıvıl cıvıl eğlence mekanları ile adeta kendine aşık eder Kanarya adaları. Romantik bir balayı geçirecek çiftler için oldukça güzel anılar bırakacağı bir yer olabilir bu muhteşem yer. Ya da huzuru ve eğlenceyi bir arada yakalamak isteyenler için da burası harika bir yer olarak düşünülebilir. Sanat merkezi ve müzeleri ile de tarih kokan mekanları da bünyesinde barındırmaktadır bu muhteşem yer. Adanın ortasında yer alan parkta oturarak etraftaki güzelliklerin tadını da çıkarmanız mümkündür. Park oldukça hoş ve bakımlıdır ve adanın ortasına da güzellik katmaktadır. Muhteşem bir tatil düşünüyorsanız ya da balayı için enfes bir yer arıyorsanız Kanarya adaları sizler için biçilmiş birer kaftandır. Uçak firmalarından erken rezervasyon yaptırarak, harika anılar biriktireceğiniz bir tatile hazır olabilirsiniz. Ada da her türlü aktiviteyi yaparak, adaya özgü leziz yemeklerin de tadına bakabilirsiniz. İspanyolların müthiş yemek kültürünü burada keşfedebilirsiniz. Kanarya adaları herkesin eğlenceli vakit geçireceği ve güzel anıları yaşayarak memleketlerine geri dönecekleri tatil fırsatını vermektedir. Adaya geldiğinizde Teide yanardağı, Timanfaya Ulusal Parkını kesinlikle ziyaret etmenizi öneririz. Ada içerisinde yürüyerek küçük turlar atarak adayı keşfe çıkmanız mümkündür. Kanarya adaları ile tatilin keyfini sonuna kadar en üst noktalarda yaşama keyfine varın.

 

 

 

Şehirle ilgili genel bilgiler

Ülke : İspanya

Nüfus : 2,098,593

Resmi dil: İspanyolca

Para birimi : Euro

İklim: yarı tropikal iklim

Saat farkı : 1 saat

Telefon kodu : + 34

Ortalama kaç günde gezilir:  3 gün

Sırakadaki Şehir Rehberi

Kanarya Adaları Alt Başlıklar

Diğer Şehir Rehberleri

Diğer İspanya Kalkışlı Uçuşlar

X
Kanarya Adaları Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder