Kaliningrad’da Gezilecek Yerler

Kaliningrad’da Gezilecek Yerler

Eğer Kaliningrad’a seyahat düzenlemek isterseniz, bu şirin şehirde en fazla kültür anlamında doyumu yakalayacaksınız. Elbette bir kıyı kenti olmasından dolayı deniz manzaralı doğal yerleri de mevcut. İşte tüm seyahat severler ve Kaliningrad’ı merak edenler için derlediğimiz Kaliningrad’da gezilecek yerler listesi…

 

Kehribar Müzesi

 

Kaliningrad kehribarları ile ünlü bir şehirdir. 1979 yılında açılarak Rusya’nın ilk Kehribar Müzesi olma özelliği taşıyan müze 19. Yüzyıl zamanında yapılmış olan bir kale içerisinde yer alıyor. Neo – Gotik tarzda inşâ edilen kalenin içi kadar dışı da oldukça göz alıcı.

Genel anlamda iki bölümden oluşan müzenin ilk kısmında kehribar ile ilgili bilimsel açıklamaların sunulduğu bölüm yer alıyor. İkinci bölümünde ise kehribarın Rusya’nın tarihine ve kültürüne yansımasına dair olaylar anlatılıyor.

Müzede sadece kehribar ile ilgili bilgiler verilmiyor; yetişkin ve çocukların katılımıyla birçok ünlü kişilerin konferans vermesine de olanak sağlıyor.

Müze Ekim ve Nisan ayları arasında hizmet vermektedir. Açılış saati 10:00 , kapanış saati ise 18:00’dir. Mayıs ve Eylül aylarında müze her gün açık olup kapanış saati 19:00’dur.

 

Alman Yeraltı Sığınağı Müzesi (Bunker Müzesi)

2. Dünya Savaşı sonrasında Kaliningrad’da açılan ilk müze olma özelliği taşıyan Alman Yeraltı Sığınağı Müzesi, yine 2. Dünya savaşı sırasında Almanların savaş  üssü olarak kullanıldı. Günümüzde müzede 2. Dünya Savaşı’ndan kalma, silah, sığınma yerleri ve çeşitli eşyalar sergileniyor.

Sığınak tek katlı, 21 odalı ve 7 metre derinliğe inşâ edilmiş konumda.

 

Immanuel Kant’ın Mezarı

Dünyaca meşhur, Alman filozof Immanuel Kant’ın mezarı da yine Kaliningrad’da görülmesi gereken yerlerden. Mezar ve Kant müzesi, her sene filozofun hayranlarınca ziyaret ediliyor.

 

Bu saydığımız yerlerin dışında Kaliningrad’da gezilecek yerleri ise şöyle listeyeleyebiliriz :

● Königsberg Surları

● Sovyetler’in Evi

● Kutsal Aile Kilisesi

● Kaliningrad Hayvanat Bahçesi

● Kutsal Haç Katedrali

● Altes Haus

● Kaliningrad Botanik Bahçesi

● Eski Alman Mahallesi

● Deniz Müzesi

Siz de sevdiklerinizle bu şirin şehri keşfe çıkmak isterseniz  Kaliningrad uçak biletiniz bir tık kadar uzağınızda.

İyi tatiller dileriz!

Sırakadaki Şehir Rehberi
X
Kaliningrad Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder