İzmir Gece Hayatı

Farklı şehirleri deneyimlemekte olan insanların, şehrin gece hayatını yaşamak istedikleri bilinmektedir. Daha önce bilinmeyen bir  yere gelindiğinde, şehri sindirebilmek için her detayı sonuna kadar yaşamak gerekmektedir. Bu sebeple yeni ortamlar tanımanın yanı sıra, bir şehrin gecesinde de neler yaşandığını görmek oldukça doğal bir istektir. İzmir’e seyahat eden yerli ve yabancı turistlerin, gece hayatının tadına varmak için pek çok seçeneği bulunmaktadır.

Hem şehirde bulunmakta olan gece kulüpleri hem de sahil kesimlerinde yer almakta olan beach club’ları ile dikkat çekmekte olan İzmir, gece hayatında bir merkez gibidir. Alsancak, Kordon Boyu ve Konak semtleri, gecenin tadını çıkarmak isteyenlerin göz önüne almaları gereken yerlerdir.

İzmir gece hayatı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için, birkaç mekan hakkında bilgi vererek yardımcı olmaya çalışacağız;

 

Öküz Bar: Bu bar farklı konseptleri bünyesinde barındırmakta olan bir eğlence merkezidir. Yeme içme imkanlarının da sunulmakta olduğu bu mekanda, ünlü DJ performanslarıyla eğlenmenin ve dans etmenin tadına varmak mümkündür. Karşıyaka’da bulunmakta olan bu bar yakın zaman da Alaçatı’da da bir şube açmıştır. 2012 yılından beri hizmet vermekte olan bu barda arkadaşlarınız ya da sevgilinizle güzel vakit geçirebilirsiniz.

Adres: Yalı Cad. 316/A, 35580 Karşıyaka/İzmir
Telefon: (0232) 364 5556

 

Tac Mahal: İzmir’de gecenin tadına varmak isteyenlerin farklı bulacakları mekanlardan bir tanesidir. Sadece gece kulübü olarak hizmet vermektedir. Mekanın deniz kenarında yer alması ve farklı bir ambiyansa sahip olması sebebiyle rağbet gördüğü bilinmektedir. Dans etmeyi hayatın odak noktası haline getirmiş olanlar için, güzel bir gecenin adresi olarak kabul edilmektedir.Unutulmaması gereken husus ise sadece yaz aylarında açık olmasıdır.

Adres: 1649 Sokak No: 17 ( Turan) 35000 Bayraklı/ İzmir
Tel: 0530 828 60 60

 

Marche Cabaret: İzmir gece kulüpleri arasında farklı seçenekler bulmak isteyenlerin burayı değerlendirmelerini tavsiye etmekteyiz. Alışılmışın dışında bir ortama sahip olmasının sebebi, kabare hayatını canlandıran bir yer olmasıdır. Renkli bir ambiyansı olan mekanın içerisinde çeşitli gösteriler sunulmaktadır. Hazırlanmış olan birbirinden etkileyici ve aynı zamanda eğlenceli olan gösterileri izlemek, güzel bir gecenin temeli olacaktır. Ayrıca canlı olarak sergilenmekte olan gösterilerin sunumunun ardından, dans etmek isteyenler için mekan daha da hareketlenmektedir.

Adres: 1471 Sokak 22 ( Alsancak), Konak/ İzmir

Tel: 0232 463 88 00

 

 

KafePi Bornova: Bornova’da bulunmakta olan eski bir köşkün güzel bir restorana dönüşmüş halidir.  Rahat ve eğlenceli zaman geçirmek isteyenlerin ilk adresi olarak göz önüne gelmektedir. Eşsiz mimarisi ve nefes almaya yardımcı olan bahçesi ile özellikle gençlerin uğrak noktasıdır. KafePi , yaz ve kış ayları için üç farklı bölüm şeklinde tasarlanmıştır. Bu bölümler;  ferah bahçesi, tarihi köşkü ve hareketli kış bahçesidir. Mekanın açılışı sabah 08.00 olarak bilinmektedir. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği hizmetleri sunmakta olan mekanın gece 04.00 kadar misafirlerini ağırlamakta olduğu bilinmektedir.

Burada vakit geçirmek isteyenlerin, KafePi Bornova’nın misafirlerine özel olarak 03.00 – 03.14 arasında bir ürün alana diğer ürün bedava uygulamasını bilmeleri gerekmektedir.
Adres: Erzene, 80. Sokak No: 23 35040 Bornova/ İzmir
Tel: 0531 520 02 62

 

Volume Alsancak: İzmir gece kulübü seçenekleri arasında en çok dikkat çeken mekanlardan bir tanesidir. Birçok konsere ev sahipliği yapması ile bilinmektedir. İzmir’in Alsancak ilçesinde bulunmakta olan mekanın kapasitesi ise 350 kişidir. Geçmişten bugüne hem yerli İzmir’de yaşayan hem de şehir dışından gelen müzisyen ve grupların performansına ev sahipliği yapmıştır. Ünlü şarkıcı ve müzik gruplarının da sahne almakta olduğu mekan, nezih bir yapıda olmasıyla da dikkat çekmektedir. Hala daha varlığını sürdürmekte olan bu mekanda, eğlenmenin tadına varmak mümkün olmaktadır.       

Adres: 1482 Sokak No: 18 Alsancak/ İzmir
Tel: 0532 606 27 60

 

 

İzmir Arena: Bu mekan öncelikle büyük bir alana yayılması ile bilinmektedir. 16.000 metre kare açık alan ve 2.200 metre kare kapalı alana sahip olan İzmir Arena, kültür ve sanat faaliyetlerinin adresi olarak bilinmektedir. Yerli ve yabancı grupların sahne aldığı bu mekanda aynı zamanda düğün ve nikah gibi organizasyonlarda yapılmaktadır. Fakat yapılmakta olan bu organizasyonlar daha çok elit kesime hitap etmektedir. Verdiği kaliteli hizmetler sonucunda 2011 yılında Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ‘En iyi Yeme- İçme ve Eğlence Mekanı’ ödülü ile taçlandırılmıştır.

Adres: Turan, 1649. Sokak No: 107, 35540 Bayraklı/ İzmir
Tel: 0232 382 23 82

 

 

Hayal Kahvesi: Çeşme Marina da bulunmakta olan Hayal Kahvesi, İzmir Çeşme’ye gelenlerin uğraması gereken mekanlar arasındadır. Hem romantik hem de huzur dolu bir mekan olması sebebiyle tercih edilen mekanda, zamanın nasıl geçtiğini anlamak mümkün değildir. Yaz ayları boyunca bir çok ünlü ismin konser vermekte olması da, gitmeyi düşünenlerin göz önünde bulundurması gereken bir konudur. Oldukça büyük olan mekanın ful kapasite çalışmasından dolayı, servis yavaşlığıyla karşılaşmak söz konusu olabilecektir.

Adres: Çeşme Marina 1026. Sokak No:8 Çeşme/ İzmir
Tel: 0232 712 81 02

 

İzmir’e seyahat amacıyla gelenlerin gece hayatının tadını çıkarırken, en çok tavsiye edilen noktalara uğramak istedikleri bilinmektedir. İzmir gecesi insanların bu şehre aşık olmasını sağlayacak kadar eşsiz güzellikleri içerisinde barındırmaktadır.

Bu şehre gelenlerin fasıl mekanlarından ya da meyhanelerden herhangi birine uğramadan dönmeleri pişmanlık yaratacaktır. İzmir’de bu mekânlarında tatmak isteyenler için birer örnek vererek yardımcı olmaya çalışacağız;

 

 

Keyff İskele Fasıl İzmir Restaurant: İzmir, Ege Bölgesi’nde bulunması sebebi ile bölgede sıklıkla rastlanan mezeleriyle ünlenmiştir. Bu mezeleri tatmak isteyenlerin yanında birkaç kadeh rakı içmeleri tavsiye edilmektedir. Rakı ve birbirinden güzel mezelerle hazırlanan sofraların fasıl ortamında sunulması ise insanların gönlünü fethetmektedir.

 

Keyff İskele, Türk Sanat Müziği’nin insanlarının kulaklarının pasını silen eşsiz tınısı eşliğinde bir fasıl ortamı sunmaktadır. İzmir Körfezi manzarasına karşı vakit geçirmek isteyenlerin bu mekana uğramaları tavsiye edilmektedir. Eski Karşıyaka Vapur İskelesi üzerinde hizmet vermekte olan mekan, müşteri memnuniyetinin esas alındığı bir yerdir.

Adres: Karşıyaka Vapur İskelesi Üzeri, Karşıyaka/ İzmir
Tel: 0232 364 08 88

 

 

Şımarık Meyhane: Bu mekan 3 katlı bir yapı olarak hizmet vermektedir. Teras katında açılır- kapanır bir mekanizma olmasından dolayı hem yaz aylarında hem de kış aylarında manzaranın tadını çıkarmak mümkün olmaktadır. Türkiye’nin güzide şehirlerinden olan İzmir meyhane seçenekleri açısından insanların karşısına birçok seçenek sunmakta olsa da, en çok tercih edilen mekan burası olmaktadır. Canlı fasılların bulunduğu mekanda birbirinden lezzetli mezelerin tadına varmak oldukça keyif vericidir. Ayrıca ana yemek olarak sunulan seçeneklerinde insanların hoşuna gideceği muhakkaktır.

Pazar günleri de hizmet sunmaya devam eden Şımarık Meyhane’ye gelmeden önce rezervasyon yaptırılması tavsiye edilmektedir. Aksi taktirde, boş yer bulamama sorunu yaşanması muhtemeldir.
Adres: Cumbalı Sokak No:13 Alsancak/ İzmir
Tel: 0232 463 30 63

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
İzmir Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder