İstanbul'daki Alışveriş Merkezleri

Avrupa’nın en çok alışveriş merkezi bulunan şehri olan İstanbul’da, gün geçtikçe yeni bir avm’nin daha inşaatına başlanıyor. Büyük bir çılgınlıkla yükselen alışveriş merkezleri sayesinde, İstanbullular için birçok seçenek ortaya çıkmaya başladı. İnsanlar daha çok oturduğu eve yakın olan avmleri ve toplu ulaşım güzergahlarına yakın olan popüler avmleri tercih ediyor.

 


Forum İstanbul
2009 yılında Bayrampaşa ilçesinde kurulan Forum İstanbul, büyüklüğü ile dikkat çeken alışveriş merkezlerinden biridir. İçerisinde köpekbalıklarının da yer aldığı Turkuazoo adlı dev bir akvaryum ve kış aylarında buz pateni yapabileceğiniz bir alan bulunan avm, ziyaretçilerine eğlenceli saatler vaadediyor. Yorum İstanbul adı altında çok sayıda daire bulunduran alan, hem alışveriş hem de yaşam merkezi olma özelliğine sahip. Forum İstanbul’a Atatürk  Havalimanı-Aksaray metrosu ile çok kolay ulaşılabileceği gibi, Cevatpaşa otobüsleri ile de gidebilirsiniz.

 

 

 


Olivium
2000 yılında Zeytinburnu’nda açılan Olivium, İstanbul’daki ilk outlet alışveriş merkezidir. Outlet olması nedeniyle ünlü markaların kaliteli ürünlerini uygun fiyatlara bulabileceğiniz mekan, zamanla Zeytinburnu’nda gidilebilecek en iyi mekanlardan biri haline gelmiştir. Olivium’a ulaşım için Bağcılar-Kabataş tramvay hattı ve Zeytinburnu otobüsleri kullanılabilir.

 


Palladium
2008 yılında Ataşehir’de kurulan Palladium, “Sonsuz Yaşam Küresi” sloganı ile hemen hemen her alanda hizmet vermektedir. İlçenin gelişiminde oldukça büyük bir katkısı olan avm, içerisinde son derece kaliteli yemek yerleri ve mağazaları barındırıyor. Ücretsiz müşteri servisleri ile Üsküdar, Çekmeköy gibi merkezlerden gidilebilir.

 

 

 


Marmara Forum
2011 yılında Bakırköy’de hizmete giren Marmara Forum, büyüklüğü ile ünlü alışveriş merkezlerinden biri. Bünyesinde birçok kaliteli mağaza ve restoranı barındıran avm, My Forum özelliği ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Bu hizmetin özelliği, istediğiniz etkinlikler için size bir alan tahsis edilmesi ve bu alanı dilediğiniz şekilde kullanabilmeniz. Tabi ki, üye olmanız halinde bu hizmetten faydalanabiliyorsunuz. Bakırköy’de yer alan avm’ye ulaşım için metrobüs veya metronun Zeytinburnu durağını kullanabilirsiniz.

 


Mall of İstanbul
İstanbul’un merkezi bölgelerine uzak olmasına rağmen büyüklüğüyle İstanbul’un en büyük alışveriş merkezi olma tahtına oturan Mall Of İstanbul, İkitelli bölgesinde bulunuyor. Yüzlerce mağazaya ev sahipliği yapan avm, kültür-sanat faaliyetlerinin bölgeye taşınması konusunda da büyük görev üstlenmiş durumda. Kanal İstanbul projesiyle birlikte yakın gelecekte İstanbul nüfusunun o bölgelere kayacağı düşünülürse, Mall Of İstanbul yeni İstanbul’un kralı olabilir. Projeye M3 Kirazlı-Olimpiyat Stadyumu-Başakşehir Metrokent Metrosu’nun “İkitelli Sanayi” istasyonu üzerinden uzun bir yürüyüş gerçekleştirerek ulaşabilirsiniz.

 

 

 


Cevahir
İstanbul’un en eski gözdesi Cevahir Alışveriş Merkezi, ilk günkü popülaritesini katlayarak arttırmaya devam ediyor. Mecidiyeköy’de şehrin en çok ziyaret edilen alışveriş merkezlerinden biri olan Cevahir her kesimden insana hitap ediyor. M2 Yenikapı-Hacıosman Metrosu’nun “Şişli-Mecidiyeköy” istasyonu üzerinden ulaşabildiğiniz gibi, Metrobüs’ün Mecidiyeköy istasyonunda inerek de ulaşabilirsiniz. Ayrıca İstanbul’un 4 bir yanından kalkan Mecidiyeköy otobüsleri de Cevahir’e ulaşmanız için bir diğer önemli alternatif.

 


Marmara Park
İstanbul’un nüfusunun batıya doğru kaymasından istifade yepyeni bir yaşam alanına dönüşen Beylikdüzü, Tatilya arazisi üzerine kurulan yeni devasa alışveriş merkeziyle birlikte artık bütün bölgenin ihtiyaçlarını karşılıyor. E-5 karayolunun paralelinde uzanan Marmara Park Alışveriş Merkezi, sadece Beylikdüzü’nden değil, İstanbul’un çoğu bölgesinden de ziyaretçi ağırlıyor. Marmara Park’a en iyi ulaşım alternatifi elbette Metrobüs.

 

 

 


Özdilekpark İstanbul
İstanbul’un gökdelenler ve büyük iş merkezleri caddesi olan Büyükdere Caddesi üzerindeki geniş bir araziye kurulan Özdilekpark İstanbul, Levent bölgesindeki her kesimden insana hitap edecek alışveriş merkezi ihtiyacını tamamen karşılamış durumda. Dikey bir yapıya sahip olan alışveriş merkezi, açıldığı günden beri ciddi ziyaretçi rakamlarına ulaşmış durumda. Alışveriş merkezine en rahat ulaşım M2 Yenikapı-Hacıosman Metrosu’nun ve M6 Levent-Boğaziçi Üniversitesi metrosunun “Levent” istasyonu üzerinden sağlanıyor. Ayrıca Levent üzerinden geçen bütün otobüs hatlarıyla da ulaşmanız mümkün.

 


Akasya Acıbadem
Anadolu Yakasının en değerli arazilerinden birinin üzerine kurulan Akasya Alışveriş Merkezi, yakanın daha çok yüksek zümreye hitap eden en lüks yaşam merkezlerinden biri haline geldi. Rezidans projelerini de bünyesinde barındıran cazibe merkezine ulaşım M4 Kadıköy-Kartal Metrosu’nun “Ünalan” istasyonu ve Metrobüs’ün “Uzunçayır” istasyonu üzerinden sağlanıyor.

 

 

 


Via Port
2008 yılında Pendik’te hizmete açılan Via Port, Türkiye’nin en büyük outlet alışveriş merkezidir ve klasik avm konseptinin yanı sıra, yeşil alanları ve göletiyle ziyaretçilerine doğayla iç içe bir alan sunmaktadır. İçerisinde lüks bir otel, fuar ve kongre merkezi bulunan Via Port, bu açıdan aynı zamanda bir yaşam merkezi olma özelliğini de taşımakta. Ulaşım açısından bakacak olursak; Bostancı ve Tuzla gibi merkezlerden servisi bulunan alışveriş merkezine ayrıca Sultanbeyli otobüsleri ile de ulaşılabilir.

 


Kanyon
2006 yılında açılan Kanyon avm Levent’te bulunmaktadır. Alışveriş merkezinin en önemli özelliği adından da anlaşılacağı üzere yapı olarak kanyona benzemesidir. Üzeri yarı açık olan bu avm, alışveriş merkezlerinin havasız ve boğucu olmasından rahatsız olanlar için oldukça güzel bir seçenek. Klasik avm anlayışına yeni bir boyut kazandıran Kanyon; içerisinde oldukça ünlü markaları barındırmasının yanı sıra birçok caz gösterisine de ev sahipliği yapmaktadır. İçerisinde ofis ve konut da yer alan alışveriş merkezine ulaşım için Sarıyer yönüne giden otobüsler veya Taksim-Hacıosman metro hattı tercih edilebilir.

 

 

 


Aqua Florya
2012 yılında Florya’da açılan alışveriş merkezi, oldukça büyük tematik bir akvaryumu içerisinde barındırmaktadır. Ayrıca deniz manzaralı yemek yerleri de ziyaretçiler için ayrı bir keyif kaynağıdır. Amfi tiyatrosu da bulunan avm,doğal ürünlerin satıldığı Florya Pazarı adlı mekanı ile her kesime hitap etmektedir. Ulaşım açısından pek de kolay bir yerde bulunmayan Aqua Florya’ya kendi arabanızla gitmeniz en kolay yol olsa da; Bakırköy ve Ataköy’den kalkan servisleri de kullanabilirsiniz.

 


İstinye Park
2007 yılında beri hizmet veren İstinye Park, açıldığı günden beri adından sıkça söz ettirmektedir. Hugo Boss ve Armani gibi birçok ünlü markanın yer alması nedeniyle tanıdık simaların uğrak yeri haline gelen avm; aynı zamanda orta kesime yönelik mağazalarıyla çoğunluğa hitap eden bir yapıya sahip. Hem açık hem de kapalı alanları mevcut olan İstinye Park’a ulaşım için; öğlen saatlerinde Maslak tarafındaki plazalardan kalkan servisler kullanılabileceği gibi, Sarıyer ve Bahçeköy yönüne giden otobüsler de tercih edilebilir.
 
Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
İstanbul Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder