İstanbul'da Gece Hayatı

İstanbul denilince akla gelecek birçok şey vardır. Turistik yerleri, Boğaz manzarası, Taksim Meydanı, her bir köşesinde farklı tatlarla karşılaşacağınız lezzet durakları ve dillere destan gece hayatıİstanbul’la ilgili akla gelen şeylerden biri de şüphesiz renkli gece hayatı oluyor. Müzik zevkinden içilen içkilerin çeşitliliğine kadar birçok şey gidilecek mekanları belirliyor.
İstanbul'un hızlı yaşantısında gece hayatı da önemli bir yer tutuyor.
İstanbul'da eğlence ve gece hayatı sınırsızdır. Sabahlara kadar süren eğlencenin her çeşidini İstanbul'da bulmak mümkün. İstanbul gece hayatı denildiğinde Taksim, İstiklal Caddesi ve Tünel hattı İstanbul gecelerinin en önemli mekanlarını barındırmaktadır. İstiklal Caddesinde bar ve cafelerden restoranlara, canlı müzik barlarından diskolara, meyhanelerden tavernalara her türlü mekanı bulmak mümkün.
 
Sosyetenin müdavim olduğu deniz kenarı bar ve restoranlar Ortaköy-Bebek arasında; taverna ve meyhaneler ise Etiler'de bulunmakta. Turistlere yönelik Türk geceleri ile geleneksel Türk meyhaneleri için Aksaray-Beyazıt bölgesi, meyhane ve tavernalar için Sulukule, Kumkapı, İstiklal Caddesi ve Kadıköy revaçta semtler.
 
 
 
 
 
 
 

PROPAGANDA
Propaganda, Avrupa başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından kendi müziklerinde birer öncü olarak kabul edilen DJ´lerin aylık performanslarının yanı sıra, hafta içleri kurulan canlı sahnesiyle caz, soul ve indie başta olmak üzere şehrin yükselişteki müzisyenleri için alternatif bir performans alanına dönüşüyor.
Yaz sezonunda Alaçatı’da takılan Propaganda, kış sezonunda lezzetli yemekleri ve eğlenceli etkinlikleri ile anayurdu İstanbul’da oluyor

MÜREKKEP – CURCUNA
Özellikle Cuma ve Cumartesi günü hareketli olan mekan, hafta içleri de partiler, etkinlikler düzenlemeye başladı. Alt katta mürekkep, terasta ise Curcuna var. Genellikle gelenler üniversite öğrencisi, müzikler de hem Türkçe hem de yabancı pop çalıyor. Hafta sonlarının uğrak mekanı.
 
 
 
 
 
 

CUE İSTİKLAL
Galatasaray Lisesi’nin sokağında bulunan mekan 5. katta bulunduğundan süper bir Haliç manzarasına sahip. Dünyaca ünlü pek çok DJ’in konuk olduğu mekanın müzik kalitesi, ses sistemi, kokteylleri ve çalışanları süper.

ZILLY PERA
Şu sıralar Pera’nın gözdesi. Yer altında olması, tıklım tıkış olması mekanı ve eğlencesini asla olumsuz etkilemiyor. Nedense Türkçe müzik tercihleri daha bir güzel. Özellikle salı partilerinin namı duyulmaya başladı.

NUPERA – NUTERAS
NuPera binasının 6. katındaki terasında yer alan mekan 2001 yılında beri restoran, bar ve kulüp olarak hizmet veriyor.
 
 
 
 
 
 

KLOSTER 
İngiliz Konsolosluğu’nun orda Ghetto’nun yerine açılan mekan. İşletmesi KafePi’de. Dj performansları ve partileriyle İstanbul gece hayatına yeni bir soluk getiriyor.

360 İSTANBUL
Her gece farklı performans şovları ile akşam yemeklerinizi eğlenceli de geçirmeyi hedefleyen 360, eşsiz İstanbul manzarasıyla da dikkat çekiyor. 360 İstanbul’un yemekleri de hafta sonu partileri de çok ünlü.

34 ALBÜM
34 Albüm eşsiz boğaz manzarası ve 400 kişilik kapasitesi ile haftanın her gecesi sabahın ilk ışıklarına kadar açık olan, Türkiye’de adını duyurmuş, eğlence sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren Nice Entertainment Group tarafından işletilmektedir.
 
Albüm’de dekorasyon özellikle konfor odaklı düşünülmüş ve uygulanmıştır. Pastel renklerin seçildiği mekanda misafirler eşsiz boğaz manzarası eşliğinde keyifli saatler geçirebilirler.
 
Müzik ve eğlence koordinatörlüğünü DJ Zafer Erişen yürütmektedir. 12 ay boyunca haftanın her günü açık olan Albüm’de geçmişten günümüze Türkçe müziğin sevilen parçaları çalınıyor. Pazar Gecceleri müdavimi olunan Arabesk gecceleri bu sene de tüm müdavimlerini bekliyor.
 
23:00 itibari ile kapılarını açan Albüm sabah saatlerinin ilk ışıklarına kadar (04:00) Türkçe müziğin eşsiz parçaları ile keyifli saatler sunuyor.
 
 
 
 
 
 
 

ARABESQUE
Boğazın muhteşem manzarasıyla bütünleşmiş adeta. Girişten itibaren Arabesk mimarinin tüm özellikleri, pop art sanatı ile harmanlanmış olarak karşılıyor sizi. Bir Arap marketi şeklinde düzenlenmiş ve undan şekere, detarjandan bakliyata kadar bütün ürünler, gerçekten Arap marketlerinden getirilmiş.
 
Girişte bir duvarda John Wayne’den, Marlyn Monreo’ya, Sophia Loren’e kadar Anis’in tanıştığı pek çok ünlünün fesli, peçeli, pop art tarzında dev portreleri göze çarpıyor. Beyrut’un en ünlü grafiti sanatçısı Yahya Muhakkin, mekanın tüm duvarlarını kendine özgü çılgınlıkları ile süslemiş.
 
Show ve müzik de Beyrut’a parmak ısırtacak cinsten. Müzik direktörlüğünü jet sosyetenin ünlü DJ’i Alexis Nohra’nın yaptığı mekanda, Beyrut müzikhollerinde performans sergileyen Arap müziğinin hitlerini seslendiren pop oryantal sanatçılarını, Orta Doğunun en ünlü şarkıcılarını dinlemek mümkün. 
 
 
 
 
 
 
 

CAHİDE CABARET
Bir fenomen haline gelen Cahide Cabaret kendine özgü tarzı ve hizmet anlayışı ile müşterilerini büyülemeye devam ediyor. Yenilenen dekoru ve leziz yemekleri ile Cahide Cabaret geleneksel restorantlarda bulunan hiç birşeyi taşımıyor. Alaturka, cazz müzik severlerin ruhuna dokunmakta olan Cahide Cabaret görülesi mekanlardan.

ANJELİQUE
İstanbul'un en ünlü restoranı ve gece kulübü Anjelique, açıldığı günden beri eğlencenin vazgeçilmez adresi. İstanbul gecelerinin en ünlü isimleri, 2001'den beri Anjelique'in muhteşem atmosferinde, eşsiz boğaz manzarasının tadını çıkarıyor. Ortaköy'de 3 katlı bir yalıda bulunan Anjelique'te, her katta farklı tarzda müzik çalarken, dünyaca ünlü DJ'lerin performanslarıyla partiler sabaha kadar devam ediyor.

REİNA
Ünü ülke sınırlarını aşan Reina, eğlence merkezi olmasının ötesinde yabancı devlet başkanlarının dünya meselelerini konuştuğu, iş adamlarının yüz milyarlarca dolarlık anlaşmalara imza attığı, dünya starlarının yemek yediği ve eğlendiği önemli bir turizm noktasına dönüşmüştür. Karşısında tarihi binalar ile şekillenen İstanbul silueti ve gökyüzüne uzanan ihtişamlı köprüsü ile Reina’da, Asya Kıtası'na karşı Avrupa'da içki yudumlamak keyifli bir ayrıcalıktır.

 

 

 

 


SORTİE NIGHT CLUB
Boğaz’ın bütün güzelliklerini arz-ı endam ettiği Kuruçeşme’de kurulu olan Sortie, ilk günden beri iyi yemek, iyi müzik ve iyi eğlence anlayışı ile 4 mevsim çalışmalarına devam ediyor. Fransızca ‘Çıkış’ anlamına gelen Sortie, günlük yaşamın yoğun temposundan keyifle çıkabileceğiniz bir ortam.

ULUS 29
Eğlenceli geceler, Cuma ve Cumartesi akşamları, Club 29'da yaşanıyor. Club 29, uluslararası misafirleri ve müdavimi haline gelmiş ünlüleriyle, dünyanın en ünlü ve en moda gece kulüplerinden biri. Misafirleriyle, hizmet kalitesine güvendiği ve rahatça eğlenebileceğini bildiği isimlerin tercih ettiği bir mekan olan Ulus 29 Club, özel geceleri ile ayrıca çok ilgi görüyor. 

AL JAMAL
AL JAMAL TERAS, Ortadoğu’nun mistik ortamını farklı dekorasyonu ile yaşatıyor. Yeşilliklerin arasında bir vaha kadar büyüleyici, 1001 Gece Masallarında anlatılan görkemli saraylar kadar davetkar ve gizemli olan AL JAMAL TERAS, herkesi kendi masalını yaşamaya davet ediyor. Türkçe, Arapça, İngilizce ve Fransızca şarkıların Arap ezgilerinden esinlenen nağmeleri ise bu masala eşlik ediyor. Dansözlerin yaşattığı çok özel şovlar ise eğlenceye bin bir renk katıyor.

 

 

 

 


NARDİS JAZZ CLUB
Nardis gerçek anlamda bir jazz kulübü, çok fazla tür gözetmeksizin jazz eksenli yaratıcı müziğe yer verilen, müzik ve müzisyenin öne çıktığı her performansın bir konser ortamında, ancak kulüp rahatlığında doya doya yaşandığı bir mekan.

JOLLY JOKER İSTANBUL
Jolly Joker İstanbul, diğer adıyla Balans. Beyoğlu Balo Sokak'ta toplam 1000 metrekare kapalı alana yayılan 800 kişilik kapasitesiyle Beyoğlu'nun; altyapı, teknik, akustik, hacim ve servis anlamında en donanımlı performans merkezi durumunda. Üstün ses, ışık ve "old pub design" dekoruyla Jolly Joker İstanbul, 3 yılda toplam 700 adet performans sergilemiş ve toplam 220.400 misafir ağırlamıştır. Eğlenceyi doruklara taşımak isteyenlerdenseniz, Jolly Joker tam size göre!
 
Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Türkiye Kalkışlı Uçuşlar

X
İstanbul Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder