İbiza'da Nerede Kalınır?

İbiza’da kalabileceğiniz birbirinden güzel birçok konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Adada konaklama ihtiyacınızı giderebileceğiniz üç yeri göz önünde bulundurmalısınız. Bunlar İbiza Town, Santa Euralia des Rui ve Sant Antonio Portmany olarak geçmektedir. İbiza tatili nizi yaşarken bu üç bölgede konaklamayı düşünmeniz sizlere büyük avantaj sağlayacaktır.

Öncelikle İbiza Town bölgesinde kalabilmeniz sonucunda sahip olabileceğiniz avantajları belirtelim. İbiza Town birçok açıdan şehrin önemli noktalarından biridir. Bu nedenle otel tercihlerinde bulunurken İbiza Town’u göz önünde bulundurmanız sizlere büyük avantaj sağlayacaktır. Ayrıca ibiza hayatının merkezinde yer almak ve İbiza hayatının içerisinde yer almak istiyorsanız bu yeri tercih etmeniz için bir başka nedendir. Gece hayatının aktif olduğu bölgelerde kalmak istiyorsanız San Antonio’nun batı yakasını tercih edebiliriz. Ancak belirtmekte yarar var, bu bölgenin gece hayatı dillerle destandır. Bu nedenle gece konaklama seçeneklerinizi bu bölgeden yana kullanmadan önce iyice emin olmanız gerekmektedir.

 

 

 

İbiza’da kalmanız gereken oteller listesini şu şekilde sıralayabiliriz. En iyi konaklama yerlerinden biri olarak nitelendirilen Hotel Haciende Na Xamena tercihleriniz arasında yer alması gereken yerlerden biridir. Merkeze yirmi dakika uzaklıkta bulunur. Dağların arasında bir koyda bulunan Hotel Haciende Na Xamena, sizlere büyük avantajlar sağlayacaktır. Bulunduğu bölgedeki koyun tadını çıkartabilirsiniz. Otelin oda manzarası çoğunlukla bu koyun manzarası eşliğinde olmaktadır. İbiza otelleri arasında en iyiler arasında bulunan bir diğer otel Ibiza Corso’dur. Konumu itibariyle sizlere büyük bir avantaj sağlayacak bir diğer otel olma özelliğiyle de ilgi çeken otellerdendir. Marinaya, restoranlara ve alışveriş noktalarına olan yakınlığı sayesinde sizlere büyük bir kolaylık sağlayacaktır. En iyi oteller listesinde yer alan bir diğer otel Ibiza Gran Hotel’dir. Çağdaş, modern ve minimalist bir yapıya sahip olan otel sizleri de etkisi altına alacaktır. Sanat Oteli konseptini benimseyen bu otel eğlencenin yanında sanatı da eklemeyi başarmıştır. Modern sanat eserlerini otelin dört bir yanında görebilirsiniz. Listede yer alan bir diğer otel Atzaro’dur. Atzaro uzun zamandan beri aynı aile tarafından işletilmektedir. Mimari yapısı itibariyle İbiza’nın hızlı hayatı arasında dingin bir ortam bulma imkânı sunan bu otel yapısı itibariyle sizleri etkileyecektir. Atzaro, eski bir çiftlik evinin otele çevrilmesi, portakal bahçeleriyle sizlere harika bir konaklama hizmeti sunacaktır. The Giri Residence, İbiza otel konusunda en iyilerinden biridir. Tatilde bile ev havasını yakalamak isteyenler için mutlaka göz atılması gereken otellerin başında gelen The Giri Residence, dekorasyonda ve mimaride taşın büyük bir yeri olduğunu görmekteyiz. Bu otellerin birçoğunun sunduğu spa hizmetleriyle de İbiza gece hayatının yorgunluğunu atabilirsiniz.

İbiza hotel arayışında uygun fiyat konusunu birinci öncelik olarak ele alanlar için de birçok otel seçenekleri bulunmaktadır. Bunlardan biri Hotal Costa’dır. 25 ile 50 Euro arasında değişen fiyatlarla İbiza konaklama seçeneklerini oldukça uygun fiyata karşılayabileceksiniz. Hostal Ibıza, sizlere uygun konaklama imkânı sunan bir diğer oteldir. 30 ile 100 Euro arasında değişen fiyat seçenekleri sayesinde İbiza eğlence hayatına ve tatiline daha fazla bütçe ayarlamanızı sağlayacaktır. Hostal Maritimo’da sizlere uygun fiyat seçenekleri sunan bir diğer oteldir. 35 Euro’yla 65 Euro arasında değişen bir fiyat aralığı bulunmaktadır.

İbiza tatilini, butik otel anlayışıyla perçinlemek isteyenler için birbirinden güzel ve ilgi çekici butik otel seçenekleri bulunmaktadır. şık, lüks ve sofistike butik otellerin merkezi olan İbiza’da zevkinize uygun olan bir butik otel bulabilirsiniz. Santa Eularia bölgesinde bulunan Les Terrasses, bu tarz otellere verilebilecek en güzel örneklerden biridir. Bu otel, İbiza’nın kalabalık ve enerji yüklü havasından uzak, oldukça şık ve sofistike havası sayesinde sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Santa Agnes de Corona bölgesinde bulunan Es Cucons, romantik bir konaklama seçeneği isteyenler için birebirdir. 17. yüzyıldan kalma bir malikânenin otele çevrilmesiyle oluşturulmuş bu mekân, deniz kenarında yer almaktadır. San Miguel bölgesinde bulunan Hacienda Na Xamena, manzarası ve hizmet anlayışı sayesinde gelen misafirleri tarafından oldukça çok beğenilmiş butik otellerden biridir. Hotel Ocean Drive’da butik otel sevenlerin konaklama listesine girmesi gereken mekânlardan biridir. Hotel Ocean Drive, İbiza adası plajları arasında ünlü isimlerden biri olan Talamanca plajına yürüme mesafesi kadar yakındır. Ayrıca Hotel Ocean Drive, İbiza’nın tarihi merkezine de oldukça yakındır. Sant Antonio’yla Eivissa arasında bulunan Pikes, dünyaca ünlü müzisyenleri ve oyuncuları ağırlamıştır. Ayrıca İbiza’nın ünlenmesi bakımından oldukça büyük bir öneme de sahiptir. Eivissa bölgesinde bulunan Hotel Mirador de Dalt Villa’ya mutlaka bir göz atın. İbiza’nın tarihi mekânında yer almaktadır.

 

 

 

İbiza nerede kalınır, sorunuzun cevabını apart otellerden yana kullanıyorsanız, sizler için uygun seçenekler bulunmaktadır. Ryans Ibiza Apartments, El Puerto Apartamentos, Apartamentos de lujo Ibiza, 32A, Mar y Playa I, haus – Ibiza ve daha birçok apart otel sizlere büyük avantaj sağlayacaktır. İbiza’da apart otel mantığıyla birçok günlük olarak kiralanabilen daireler de bulunmaktadır.

Tüm bu kalabalığın dışında doğayla iç içe bir konaklama imkânı yaşamak istiyorsanız, kalabileceğiniz birbirinden güzel otel seçenekleri mevcuttur. İbiza’nın San Juan bölgesinde bulunan Can Babu sizlere doğayla iç içe bir tatil imkânı sunmaktadır. Doğayla iç içe ve harika gün batımı eşliğinde Can Babu’da konaklayabilirsiniz.  Gertrudis bölgesinde yer alan Cas Gasi, doğanın bize kazandırdığı yeşilliğin keyfini en güzel bir biçimde çıkartabilme imkânı sağlıyor. Cas Gasi otelinde, kendinizi dış dünyadan koparabilecek ve cennete düşmüş hissi yaşayacaksınız. İbiza’nın yoğun ortamında bunun gibi bir otel seçeneği büyük bir avantaj sağlamaktadır.  Santa Eulalia des Riu bölgesinde yer alan Can Curreu, İbiza’nın Sant Miguel bölgesinde yer alan Can Pardal, Hotel Las Brisas de Ibiza sizlere doğayla iç içe bir tatil imkânı sağlayacaktır. İbiza’nın Santa Eulalia bölgesinde bulunan Can Domo oteli de bu otel tercihlerinin arasında bulunması gereken mekânlardan biridir.

Tatil konusunda lüksü sevenler ve otel seçeneklerinden bağımsız olarak İbiza’nın muhteşem villalarında kalmak isteyenler için birbirinden lüks ve şık villalar bulunmaktadır. Santa Gertrudis bölgesinde bulunan Can Tiki etnik ve modern dokunuşların birleştiği mimari yapısıyla sizleri büyüleyecektir. Eivissa’yla San Juan arasında bulunan Villa Roca minimalist dekorasyonu sevenler için ilk sırada yer alması gereken konaklama seçeneklerindendir. Es Xarco bölgesinde yer alan Tres Lunas, taş ile doğanın birleştiği nadide konaklama seçeneklerinden biridir. Cala Vedella bölgesinde yer alan Villa Jondal sizleri ağırlamak için bekliyor. Es Cubbells bölgesinde bulunan Villa Es Vedra’da tercihlerinizin arasında olması gereken villa konaklama yerlerinde biridir. Villa Alexia, Sant Antonio bölgesinde bulunan Can Agnes ve Can Bikini villa otellerini de seçenekler arasında mutlaka yer almalıdır. Bu villalar haftalık olarak kiralayabilirsiniz.

 

 

 

Partileriyle ünlü olan İbiza’da parti otelleri de bulunmaktadır. İbiza tatilini eğlence merkezli olarak geçirmek isteyenlerdenseniz bu listeye bakmanızı tavsiye ederiz.  Eivissa bölgesinde bulunan İbiza Granhotel parti otellerine verilebilecek en güzel otellerden biridir. Destino Hotel, Hotel La Torre del Canonigo, Hotel Aguas de Ibiza, El Hotel Pacha ve Es Vive’de parti otelleri arayanlar için göz atmanız gereken yerlerdendir.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer İspanya Kalkışlı Uçuşlar

X
Ibiza Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder