İbiza'ya Ne Zaman Gidilir?

İbiza, Akdeniz ikliminin görüldüğü güzel bir adadır. Bu nedenle sıcaklık ortalaması yıl boyunca sizleri tatmin edecek derecededir. Ancak İbiza tatilinizin hakkını vermek istiyorsanız sizlere tavsiyemiz Haziran ayıyla Eylül ayı arasında gitmeniz olacaktır. İbiza’da birçok etkinlik bu aylar arasında gerçekleştirilmektedir. Turist merkezli bir ada olmasından kaynaklı turistlerin ağırlıklı olarak geldiği yaz aylarına ayarlanmış olan bu etkinlikler sizlere unutulmaz bir tatil yaşatacaktır.

 

 

 

İbiza hava durumu, yaz aylarında 25 derece sıcaklık ortalamaya sahiptir. Bu sıcaklık derecesi kış aylarında 10 dereceye düşmektedir. Bu dereceleri bakarak İbiza’nın sıcaklık dereceleri her mevsim cazip geldiğiniz söyleyebiliriz. İbiza’nın en sıcak olduğu ay Ağustos ayıdır. Ağustos ayında İbiza’da sıcaklık 30 dereceye kadar çıkmaktadır. İbiza’nın en soğuk olduğu aysa Ocak ayıdır. Ocak ayının ortalama sıcaklık derecesiyse 15 derece civarlarında olmaktadır. Eğer İbiza’nın renkli görüntülerinden ziyade tatil yapmak ve kafa dinlemek için gitmek istiyorsanız her mevsim sizlere uygun gelecektir. İbiza sahilleri, turist yoğunluğunun olduğu yaz aylarında birçok turisti ağırlamaktadır. Bu yoğunluk içerisinde hızlı bir hayata sahip olan İbiza’da, yaz mevsiminde giderseniz tatilinizin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Hareketli bir yaşantıyı seviyor, hızlı olmak hayat felsefesiniz ve kafa dağıtmak istiyorsanız yaz aylarında İbiza’ya giderek isteklerinizi yerine getirebilir ve hızlı yaşamanın nasıl bir şey olduğunu yerinde görerek yeniden oluşturabilirsiniz. Akdeniz ikliminin vermiş olduğu rahatlık, sıcak insan ve dinlenme isteği İbiza’nın her bir noktasında sizleri bulacaktır.

 

 

 

İbiza ne zaman gidilir, sorunuzun cevabı tatil anlayışınıza ve isteğine göre değişebilir. Etkinlikleri kovalamak ve yerel halkın sevdiği etkinliklere gitmekten hoşlanıyorsanız bu etkinlik tarihlerini öğrenerek İbiza gezinizi oluşturabilirsiniz. İbiza’nın yaz aylarında hareketli olması sizlerin gözünü korkutmasın. Ada içerisinde birçok etkinlik sayesinde her zevke ve her tarza uygun olarak tatil geçirmeniz mümkündür. İbiza’ya gidilecek en uygun zamanı siz belirleyebilirsiniz. Bunun için önce ne istediğinizden emin olun ve buna göre İbiza tatilinizi gerçekleştirin. İbiza’da sıkılacak zamanı bile bulamayabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında bu durum daha da fazla ortaya çıkmaktadır. Ancak çoğunluğa uyup İbiza’nın ünlenmiş hayatının hakkını vermek istiyorsanız yaz ayları sizler için mükemmel bir tarih olacaktır.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer İspanya Kalkışlı Uçuşlar

X
Ibiza Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder