İbiza'da Ne Yenir Ne İçilir?

İbiza, İspanya bölgesinde bulunmanın avantajı sayesinde birçok lezzeti bünyesinde barındırmanın gururunu yaşamaktadır. İspanya mutfağının birçok lezzetini bünyesinde barındırmakla birlikte, İbiza mutfağında Katalan kültürünün birçok özelliği de görülmektedir. İbiza mutfağında Akdeniz esintilerini bulabileceksiniz.

İbiza yemek kültüründe, taze sebzeler ve ada bölgesi olmasından kaynaklı deniz ürünleri oldukça fazla tükettikleri görülmektedir. İbiza’ya özgü olan ve mutlaka denemeniz gereken Flao ve Ensaimada’yı lezzetlerdir. Ensaimada bir tür pasta çeşidi diyebiliriz. Ensaimada lezzetini adaya gelen birçok ziyaretçi ve yerli halkın beğenerek tükettiği lezzetlerden biridir. Bunun yanında Flao tatlı bir börek çeşididir. Flao, krem peynirle yumurtadan yapılır ve naneyle taçlandırılarak servis edilir. Yine aynı derece gelen turistler ve yerli halk tarafından oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir.  Bu iki lezzet İbiza ne yenir, sorunun en leziz cevaplarıdır.

 

 

 

İbiza’da yemek kültürü bizim kültürümüzden biraz farklıdır. İbiza’da kaldığınız zaman sizler de fark edeceksiniz ki güne çift kahvaltı yaparak başlamak harika bir deneyim olacaktır. İbiza halkı ve İspanya halkının çoğunluğu sabahın yediyle sekiz sularında ilk kahvaltılarını yaparlar. Daha sonra saat onla on bir saatleri arasında ikinci kahvaltılarını ederler. İki kahvaltı anlayışına sahip İbiza kültürünün bu özelliği ilk başlarda garip gelse de daha sonradan ne kadar lezzetli bir kültürel özellik olduğunu fark edeceksiniz. Kahvaltılarınızı İbiza’nın her bir noktasında bulunan Tapas barlarında yapabilirsiniz. İbiza tatilinizin en az bir gününde kültürün bu özelliğini yaşayarak deneyimleyin.

İbiza’yla ülkemiz arasındaki yeme kültüründeki farklılıklar yalnızca kahvaltı saatleri ve sayısıyla bitmemektedir. Akşam yemekleri saatleri ve süresi ülkemize göre oldukça farklıdır. İbiza’da akşam yemeği saati saat dokuz ya da on sularında başlar ve gece bire kadar devam eder. Akdeniz bölgesinde bulunan yerleşkelerde gözlemlenen o Akdeniz rahatlığının İbiza’da da olduğunu gözlemliyoruz. Akşam yemeğini acele yapmak yerine, yayarak ve muhabbet ederek geçirmek oldukça eğlenceli geçebiliyor. Sizlerde eğer imkânınız varsa İbiza yerel halkıyla birlikte uzun zamanlara yayılan bu akşam yemeklerinde bulunun ve Akdeniz rahatlığını hissetmeye çalışın.

İbiza’da ünlü olan restoranlar bulunmaktadır. Bu restoranlarda şahane lezzetlere sahip yemekleri tüketebilirsiniz. Bu restoranlara yakından baktığımız zaman deniz ürünlerinin bolca kullanıldığını görmekteyiz. Ancak deniz ürünlerini tüketmeyi sevmiyorsanız ya da deniz ürünleri yemekten sıkıldıysanız adanın iç taraflarına doğru hareket etmenizi tavsiye ederiz. Adanın iç kısımlarında et ürünleri kullanan birçok restoran bulunmaktadır. Sizlerin damak zevkinize uygun olan restorandı bulabilirsiniz.

 

 

 

İbiza’da meşhur olan ve bir kere bile olsa denemenizi tavsiye ettiğimiz deniz mahsullü ürünleri bulunmaktadır. Bu yemeklere bullit de peix, Ibiza paellası, patatesli, yumurtalı ve pastis’li vatozla yapılan la burrida de ratjada ve bir nevi güveç olan guisat de peix lezzetleri verebiliriz. Tüm bu lezzetlerin yanında içerisi isteğinize göre sebzeli, et ürünleri ya da balık kullanarak doldurabileceğiniz hamur işi yemeklerinden biri olan Cocarrois’u mutlaka denemelisiniz. Yumuşak peynir, tarçınla lezzetine lezzet katılmış Formatjade’yi de mutlaka denemelisiniz.

Tüm bu lezzetleri deneyimleyebileceğiniz, dünya lezzetlerinin en iyi örneklerini tadabileceğiniz ve gurmelere özgü yemekleriyle sizleri oldukça memnun edecek lezzetleri bünyesinde barındıran birçok restoran bulunmaktadır. İbiza’nın dünyaya nam salmış, lezzetleriyle ünlenmiş İbiza restoran larından birine uğrayabilir ve harika bir akşam yemeği eşliğinde İbiza tatilinizi taçlandırabilirsiniz.

Savannah Beach Club Restaurant, İbiza’nın San Antonio bölgesinde bulunan ve en iyi restorandı olarak nitelendirilen yerlerinden biridir. Mutfağında Akdeniz ve Dünya kültürünün en güzel örneklerini bulabilirsiniz. +34 971 348 031 telefon numarasıyla rezervasyon yapabilir, bu lezzetlere kapıda beklemeden ulaşabilirsiniz.  Savannah Beach Club Restaurant’ın tam adresi C/ General Balançat, 07820 San Antonio, Ibiza’dır.

İbiza’nın San Lorenç’la Sant Joan bölgesinde bulunan Aura Restaurant Ibiza’da mutlaka denemeniz gereken lezzetlere sahip restoranlardan biridir. Lezzetleri arasında Akdeniz, Fas ve Orta Doğu mutfağını etkileri görülmektedir. +34 971 32 53 56 telefon numarasıyla rezervasyon yapabilirsiniz. Aura Restaurant’ın tam adresi Carretera Eivissa-sant Joan, KM 13.5, 07812 Sant Joan de Labritja, Ibiza’dır.

 

 

 

İbiza’nın Santa Eularia bölgesinde bulunan Amante Beach Club & Restaurant, bölgenin en iyi restoranlarından biridir. Akdeniz, İspanyol ve İtalyan mutfağının en güzel örneklerini burada tadabilirsiniz. +34 971 19 61 76 telefon numarasıyla rezervasyon yapabilirsiniz. Amante Beach Club & Restaurant’ın tam adresi Sol Den Serra, C/Fuera SN, 07849 Santa Eularia olarak verebiliriz.

İbiza’nın San Rafael bölgesinde bulunan El Ayoun Restaurant’ta Akdeniz, Fransız, Fas ve Sushi lezzetlerinin en güzel örneklerini bulabilirsiniz. +34 971 19 83 35 telefon numarasını arayarak rezervasyon yapabilirsiniz. El Ayoun Restaurant’a gitmek için Calle Isidor Macabich 6, San Rafael merkez, Ibiza adresini kullanabilirsiniz.

Yine aynı bölgede bulunan L'Elephant Restaurant, İtalyan mutfağının en güzel örneklerini bulabileceğiniz mekânlardan biridir. +34 971 19 80 56 telefon numarasıyla rezervasyon yapabilirsiniz. L'Elephant Restaurant’ın açık adresi Plaza Iglesia, San Rafael, Ibiza’dır.

İbiza’nın merkezinde, birçok alanda olduğu gibi restoran konusunda da en iyi örnekleri bulabileceğiniz mekânlar bulunmaktadır. Ibiza merkezde bulunan Pacha Restaurant mutfağında Akdeniz ve Sushi lezzetlerinin en güzel örneklerini görebilirsiniz, tadabilirsiniz. Bu lezzetlere ulaşmak için +34 971 310 959 numarayı arayabilirsiniz. Avda 8. de Agosto, S/N, Pacha Discoteca, Ibiza adresinde de Pacha Restaurant’ı bulabilirsiniz. Cafe Sidney Bar Restaurant, aynı yerde bulunup Dünya ve Akdeniz mutfağının birçok lezzetinin örneklerini bulabilirsiniz. +34 971 192 243 numaraları tuşlayarak rezervasyon yapabilir, Puerto Marina Botafoc, Local 316, Ibiza, adresine giderek de ulaşabilirsiniz.

İbiza’nın Playa d'en Bossa, Sant Josep bölgesinde bulunan Shardan Restaurant’a uğramayı da ihmal etmeyin. Bu mekânda Akdeniz ve İtalyan mutfağının en güzel örneklerinden yemeklere tadabilirsiniz. +34 971 19 83 35 numarasını arayarak veya Calle de los Argelagues, 18, Playa d'en Bossa, 07817, Sant Josep, Ibiza adresinden ulaşabilirsiniz.

İbiza’nın San Antonio bölgesinde bulunan Tijuana Tex-Mex Restaurant’ı da gidilecek mekânların listesine eklemeyi unutmayın. Meksika mutfağının en güzel örneklerini burada tüketebilirsiniz. Ramon y Cajal, 23 - San Antonio Abad, Ibiza adresini kullanarak bu mekâna ulaşabilirsiniz. +34 971 34 24 73 numaralı telefonu arayarak rezervasyon yapabilirsiniz.

İbiza’nın Sant Josep bölgesinde bulunan Sunset Ashram Restaurant, Akdeniz ve Hint mutfağının lezzetlerini bulabilirsiniz. +34 661 347 222 telefon numarasıyla rezervasyon yapabilir. Ctra. San Agusti, San Josep, Ibiza adresiyle yerini bulabilirsiniz.

 

 

 

Tüm bu lezzetlerin yanında İbiza’da restoran zevkinize uygun olan mekânları bulabilirsiniz. İbiza restoran yelpazesi bakımından geniş bir kitleye sahip olmasının avantajını yaşamaktadır. Gurme restoran, yerel restoran, popüler restoran, en güzel gün batımlarını izleme şansını yakalayabileceğiniz restoranlar bulabilirsiniz. Bunların yanında İbiza’nın hippi akımının etkisinde bulunduğunu hatırlatmakla birlikte sade, salaş ve otantik restoranlar, öğle yemeğiniz için en güzel mekânlara sahip restoranlar bulabilirsiniz. İbiza’da zevkinize ve damak lezzetinize göre en uygun restoranı bulmakta hiç zorlanmayacaksınız. Tüm bu mekânlar İbiza ne yenir ve İbiza ne içilir sorularınıza verilebilecek en kaliteli, en lezzetli cevaplar niteliğine sahiptir.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer İspanya Kalkışlı Uçuşlar

X
Ibiza Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder