İbiza Gece Hayatı

İbiza, sahillerinin olduğu kadar gece hayatıyla da ünlenmiş tatil beldelerinden biridir. İbiza gece hayatı nda tüm sınırlarınızı ortadan kaldıracak ve sınırsız eğlencenin kapılarını aralayacaksınız. İbiza dünyaya nam salmış sınırsız eğlence sağlayan partileri ve kulüpleriyle yurt dışı tatilinizi unutulmaz geçirmenizi sağlayacaktır. Sizlerde tüm dünya tarafından bilinen İbiza partileri ne katılabilir ve tüm sınırlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.

İbiza geceleri, birçok renkli görüntülere gebedir. İbiza’da eğlence yirmi dört saat boyunca devam eder. Son sürat hızla hiç yorulmadan ve hiç dinlenmeden eğlenmek istiyorsanız İbiza’ya mutlaka gitmelisiniz. İbiza eğlenceleri barlara, kulüplerde, teras barlarda, gece aktivitelerinde ve DJ’ lerle büyük bir hızla sürmektedir. İbiza da gece hayatı bunlarla sınırlı kalmayıp muhteşem görsel şovları desteklenerek sizlere unutamayacağınız gece hayatı yaşatacaktır. İbiza’nın gece hayatı konusunda en aktif olan bölgeleri başkent Ibiza kent merkezi, San Antonio ve Sant Josep olarak bilinmektedir.

 

 

 

İbiza’nın eğlence konusunda başı çeken kulüpleri iki ana bölgede toplanmıştır. Eğlence konusunda önemli olan bu iki bölgeden biri Calle de la Virgen Caddesi, diğeriyse San Antonio'daki Privilege, Pachá, Amnesia ve Es Paradis'dir. İbiza’nın kent merkezinin eski liman semtinde bulunan barlar, butikler ve restoranlara uğramanızı tavsiye ederiz. Bu bölgede bulunan en ünlü mekânlardan biri PACHA’dır. PACHA adanın ilk kulübü olması sayesinde de ayrı bir öneme sahiptir. Bu mekân 1973 yılında kurulmuştur. Birçok özelliği sayesinde adanın ve Dünya genelinin bir numaralı gece kulübü olmayı başarmıştır. PACHA’da 3500 kişilik bir kapasite mevcuttur. İbiza’da birçok mekânın girişi ücretlidir. PACHA’da girişi ücretli olan mekânlardan biridir. Giriş ücreti otuz Euro’dur. Ayrıca para konusunda bir sıkıntınız yoksa mekânın VIP bölümünden de yararlanabilirsiniz. PACHA’da beş ayrı oda bulunmaktadır. Birbirinden ayrı bu beş farklı odada farklı tarzlarda müzik çalmaktadır. Her tarza uygun bir odayı bünyesinde barındıran PACHA’da sabaha kadar eğlence anlayışınızı yeniden yaşayacaksınız. Her gün farklı bir etkinlik anlayışına sahip bu mekândan sıkılmanız mümkün olmayacaktır. Bu bölgede bulabileceğiniz bir başka mekân Sa Trinxa Beach Bar’dır. Beach eğlencenizi değiştireceğiniz bu mekân sayesinde, doyumsuz eğlencenin kapılarını aralayacaksınız. Lio, Portinatx, Mar I Pins Ibiza, The Original Rock Bar Ibiza, Space Bar İbiza, Tira Palla, Roxy's cocktail bar, Bar 22, Bar Monalisa Ibiza, Tango Bar gibi mekânları bu bölgenin eğlenceli barlarına örnek olarak gösterebiliriz.

İbiza’nın eğlence konusunda önde gelen bölgesi San Antonio’daki eğlenceleri kaçırmamalısınız. Bu bölgede bulunan ve tüm dünya tarafından bilinen Amnesia’da mutlaka bir gece geçirmelisiniz. Barın isminin kelime anlamı hafıza kaybı olduğunu belirterek ne demek istediğimizi anlatmış oluruz. Amnesia gece kulübü anlayışınızı sıfırlayacak ve yeniden inşa edecektir. Amnesia’da saatin kaç olduğu merak etmeyecek ve bilemeyeceksiniz. Sınırsız eğlence kapılarının açıldığı bu mekânda sabaha kadar eğlencenin aslında ne demek olduğunu göreceksiniz. Amnesia’da go-go dansçı kızlar, ünlü dj gösterileri ve yerinizde duramadan dans etme isteğinize karşı gelemeyeceksiniz. Bu mekânda ünlü djlerin gösterilerine, ünlü simalarla karşılaşmanız mümkündür. 1500 kişilik kapasitesi sayesinde açık hava eğlencenizi doyasıya yaşayacaksınız. San Antonio’da ünlü olan bir diğer mekân EDEN’dir. EDEn’de sabaha kadar dans edip eğlencenin hiç bitmemesini isteyeceksiniz. ES PARADÍS, sizlere cennetin kapılarını açacak mekânlardan biridir.  İbiza’nın San Antonio bölgesinde bulunur. Yine aynı bölgese PRIVILEGE gece mekânının farklı konseptleriyle kendinizden geçeceksiniz.

İbiza’nın Sant Josep bölgesinde, adanın diğer mekânları aratmayacak nitelikteki eğlence mekânlarına uğramayı da ihmal etmeyin. Bölgenin en çok bilinen ve namı dünya geneline yayılmış birçok gece kulübü bulunmaktadır. Bunlardan ilki SPACE’dir. SPACE’in kendine has kültürü ve eğlence anlayışı bulunmaktadır. SPACE 1989 yılından beri misafirlerini ağırlamaya ve eğlence konusunda elinden gelenin fazlasını yapmaya devam ediyor. Eğer SPACE’e giderseniz kapıda sizlere lolipop verirlerse ya da içeride lolipop yiyen insanları görürseniz şaşırmayın. SPACE’E has olan bu özelliktir. Sizde ortama ayak uydurup lolipopunuzla eğlence diyarına adımınızı atın. Ayrıca bu mekân havalimanına olan yakınlığıyla da bilindiğini söylemeden geçemeyiz. Yine aynı bölgede bulunan USHUIA’da listeye eklemeliyiz. USHUİA 2011 yılı gibi yakın bir tarihte açılmış mekânlardan biridir. Ancak yaptığı sıkı partilerle ve eğlenceleriyle adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. İbiza gibi eğlence alanında oldukça başarılı örnekleri bünyesinde bulunduran bir adada yeni açılmış olunmasına rağmen yıldızının parladığı bu mekâna mutlaka uğramalısınız.

 

 

 

İbiza’da bir gecenizi ayırmanızı tavsiye ettiğimiz bir diğer mekân DC10’dur. Bu mekân 1999 yılında açılmış ve eğlence dünyasının can damarlarından biri olmaya da devam etmektedir. DC10 mekânının sloganı sizlere benzersiz bir deneyim sağlayacak cümlesidir. Bunun için var olduğunu söyleyen kulüp her gece ful çekerek bu sloganını gerçekleştirdiğiniz söyleyebiliriz. DC10 birçok özelliği sayesinde kendisini diğer mekânlardan ayırmaktadır. Bunlardan biri de hiçbir zaman reklam ya da tanıtım yapmamış olmasıdır. Ancak buna rağmen müşteri bulma konusunda sıkıntı yaşamamıştır. İyi olan her daim satar, düşüncesiyle hareket eden DC10, bu söylemin hakkını sonuna kadar vermektedir. Ayrıca giriş de ücretlidir.  İbiza’nın bir diğer en ünlü mekânı Cafe del Mar’dır. DC10’un sınırsız eğlence konseptinin aksine chill out müzik eşliğinde sakin manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Bunun yanında İbiza’nın en çok bilinen bir diğer mekânı olan Jockey Club’a da mutlaka uğrayın.

Tüm bu eğlence mekânlarının yanında İbiza gece hayatında yazılı olmayan kurallar vardır. Her mekânın kendine has bir özelliği, kendine has bir konsepti ve her gün değişen etkinlikleri bulunmaktadır. Bu etkinlikleri gitmek istediğiniz mekânın internet sitesine girerek öğrenebilir ve gece eğlencesine atılmadan önce mekân kararını erkenden verebilirsiniz. Erken demişken, saat on ikiden önce mekâna gitmeyin. Sabah kadar eğlence sözü verilen mekânda gece on ikiden önce bir şey bulamayabilirsiniz. Mekânlara giriş ücreti otuzla altmış Euro arasında değişmektedir. Buna göre paranızı ayarlayın yoksa ya kapıda kalırsınız ya da içeride eğlenceniz yarım kalabilir. Ayrıca gittiğiniz mekânlarda boşuna deli gibi garson aramayın. Çünkü mekânların VIP bölümü dışında garson bulundurmamaktadır. Bu nedenle içkinizi bara gidip almalısınız. Buna ek olarak içki fiyatlarının nispeten ucuz olduğunu belirtip kredi kartıyla da ödeme yapabileceğinizi söylemeliyiz.

Eğlence mekânların VIP bölümünden yararlanmak istiyorsanız önceden rezervasyon yaparak yerinizi ayırmanızı tavsiye ederiz. Kapıda VIP rezervasyonu yaptırmaya çalışırsanız hem yer bulamazsınız hem de olduğundan daha fazla para ödemiş olursunuz. Ayrıca mekânlar VIP bölümü dışında oturabileceğiniz alan bulunmamaktadır. Bu da VIP’lere özel ayrıcalıklardan biridir. Her mekânın kendisine has bir eğlence anlayışının olduğunu belirtmiştik. Bu nedenle birçok mekânı gezerek eğlencenizin tadını çıkarabilirsiniz. Ancak gecenin ilerleyen saatlerinde tek bir yerde sabit kalmanızı tavsiye ederiz. Çünkü sabahın ilk saatlerine kadar sürecek olan eğlencenizi mekânları dolaşmak yerine tek bir yerde geçirmek isteyeceksiniz. Bu nedenle size uygun olduğunu düşündüğünüz bir mekânda gecenin ilerleyen saatlerinde sabit kalıp sabaha kadar dans edebilirsiniz. Özgürlükler şehiri olarak nam salmış bir yerde sabaha kadar eğlenmek farklı bir deneyim olacaktır. İbiza eğlencesi, bir adım ötenizde sizleri bekliyor.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer İspanya Kalkışlı Uçuşlar

X
Ibiza Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder