İbiza'da Alışveriş

İbiza gece kulüpler, kumsalları ve eğlence hayatının yanında alışveriş konusunda da en iyi tatil beldelerinden biri olduğunu kanıtlar nitelikte birçok özelliğe sahiptir. Oldukça otantik, el işi ürünleri bolca bulabileceğiniz İbiza’nın her bir bölgesinde alışveriş yapabileceğiniz birçok alan olduğunu göreceksiniz. Sahillerde şapka, gözlük satan tezgâhtarlardan tutun da sokaklarda aksesuar dükkânlarına kadar her türlü ihtiyaca ve isteğe yönelik ürünler bulmak mümkün. İbiza alışveriş konusunda dünyanın en ünlü tatil beldelerinden biri olduğunu belli edecek cinsten kültürel etkilerin bol olduğu ürünleri bulabilmeniz oldukça kolaydır.

Sevdiklerinize ve kendinize İbiza hatırası almak isterseniz, bu konuda hiç zorlanmayacaksınız. Yerel ürünlerin bol olduğu, adaya özgü olan seramik, giyim, bölgeye özgü İbiza hediyelik eşyalar, el yapımı espadriller gibi birçok ürünü İbiza’nın her bir tarafında bulabilirsiniz. İbiza’da en çok tercih edilen hediyelik eşya ürünleri arasında antika ürünler, çanak çömlek, yerel el sanatları ürünleri, cam sanatı ürünleri, inci ürünler, seramik ürünler, deri ceket ve terlik yer almaktadır. Tüm bu ürünlere İbiza’nın aynı derecede ünlenmiş olan pazarlarında bulabilirsiniz.

 

 

İbiza ne alınır, sorusuna cevap niteliğinde olan Eivissa,  Santa Eularia ve San Antonio bölgeleridir. Eivissa, adanın merkezi olup alışveriş konusunda da adanın merkezi olmuş durumdadır. Bunun yanında ünlü tatil beldelerinden olan Santa Eularia ve San Antonio bölgelerinde de alışveriş çılgınlığınızı doyasıya yaşayacaksınız.

İbiza İspanya’da alışveriş yapmak istiyorsanız öncelikle tüm dünya tarafından bilinen yerel pazarlara mutlaka uğramalısınız. İbiza’nın yerel pazarları bir sürü el işi ürünleri, otantik eşyalar ile sizi sizden alacaktır. İbiza’da kurulan pazarların arasından en çok bilinen iki adet Pazar bulunmaktadır. Bunlardan biri her Cumartesi günü Santa Eularia bölgesinde kurulan Las Dalias Pazarı’dır. Bir diğeri ise her Çarşamba günü kurulan Punta Arabi isimli Hippi Pazarı’dır. Las Dalias Pazarı kendinize ya da başkalarına alabileceğiniz birçok incik boncuk ürünler, yerel halk tarafından yapılmış ayakkabı, terlik ve çizme gibi ürünler bulunmaktadır. Bu pazarı yıl boyunca her Cumartesi günü saat 10.00 ile 19.00 suları arasında bulabilirsiniz. Bu pazarın gece açık bölümü de bulunur. Gece saatlerinde saat 19.00 ile 01.00 saatleri arasında açık bulabilirsiniz. Buna ek olarak Haziran’la Eylül ayları arasında Pazartesi günü, Temmuz ve Ağustos’ta ayrıca Salı günleri açılmaktadır. Punta Arabi isimli Hippi Pazarı’nda birçok el yapımı ürünlerin yanında mücevher, kitap ve taş ürünleri gibi birçok seçenek bulmak mümkündür. Bu pazar Nisan’la Ekim ayları arasında her Çarşamba günü saat 10.00 ile 19.00 saatleri arasında açıl bulabilirsiniz. İbiza’da kurulan diğer hippi pazarlar da bulunmaktadır. Bunlar Ibiza Limanı’nda bulunan Mayıs’la Ekim ayları arasında kurulan ve her gün saat 18.00 ile 01.30 saatleri arası açık olan, Figueretes’de aynı aylarda 19.00 ile 23.59 saatleri arasında açık olan Hippi Marketleri’dir. İbiza’da bulabileceğiniz bir diğer Hippi Market S'Alamera, Santa Eularia bölgesinde bulunan her yıl Mayıs’la Ekim ayları arasında faaliyet gösteren Pazar ve Çarşamba günleri hariç, haftanın beş günü açık olandır. 10.00 ile 19.00 saatleri arasında aktiftir.

 

 

 

İbiza’nın Hippi Marketlerinden çıkıp bir diğer ünlü pazarlara doğru adım atmamızın zamanı geldi. Bu pazarlardan birçok el sanatları ürünlerine ulaşabilmeniz mümkündür. İbiza’nın San Antonio bölgesinde yılın Mayıs’la Ekim ayları arasında haftanın her günü saat 19.00 ile 01.00 saatleri arasında Hippi Market ve Ressam Sokağı’na mutlaka uğramalısınız.  Santa Gertrudis bölgesinde kurulan her yılın Haziran’la Eylül ayları arasında faaliyet gösteren Cumartesi günü 20.00 ile 23.59 saatleri arası, Sant Rafel bölgesinde bulunan her yıl Temmuz’la Eylül ayları arasında aktif olan Cumartesi günü saat 19.00’la 23.30 saatleri arasında bulabileceğiniz El Sanatları Pazarları bulunmaktadır. Bunun yanında ikinci el eşyaların arasında kaybolup birçok antika ürünü keşfetmek istiyorsanız İbiza’nın Sant Jordi bölgesinde her yıl Cumartesi günleri 08.00 ile 14.00 saatleri arasında faaliyet gösteren İkinci El Pazarı’na uğramalısınız. Buna ek olarak Cala Llenya, Santa Eularia bölgesinde yılın her Pazar gününde 09.00 ile 15.00 saatleri arasında açık olan bir diğer İkinci El Pazarına mutlaka bir göz atmalısınız.

Tüm bu hippi pazarların, el sanatları pazarlarının ve ikinci el pazarlarının ortak özelliği otantik ürünleri barındırmasıdır. Genellikle birkaç tanesi hariç turist mevsimine göre açılmakta olduğu da gözlerden kaçmadı. İbiza halkının turizm konusunda ne kadar bilgi sahibi olduğunu ve bu doğrultuda hareket ettiğiniz görmekteyiz.

İbiza’ya gittiğinizde kendinizi büyük mağazalara atmadan önce sokakları dolaşarak birçok butik, küçük mağaza ve tezgâhtarların arasına bırakmalısınız. Alışveriş tutkunuzu ada halkının el işi ürünleriyle perçinleyerek eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz. Butiklerde bulacağınız birçok ürün sizi kendinizden alacaktır.

Kendinizi İbiza sokaklarından alıp mağazalara atmak istiyor olabilirsiniz. İbiza’da birbirinden güzel ürünlerin bulunduğu birçok mağaza bulunmaktadır. Giyim konusunda birçok mağazayı bünyesinde barındıran Eivissa bölgesine uğramanızı tavsiye ederiz. Bu bölgede Galy, Carrer Bisbe Torre, reVOLVER, Calle Bisbe Azara, Ibzcode, Calle de la Cruz, Antik Batik, Plaza de la Constitucion 8, Mercado Viejo, Noon, Ibiza Town, Cayetano Soler 9 mağazaları bulunmaktadır. Vintage tarzını benimsemiş be bu stili beğeniyorsanız Vicente Ganesha, Carrer Guillem de Montgri, Holala! Ibiza, Pl. del Mercado Viejo 12 mağazalarına uğramanızı tavsiye ederiz. Aynı bölgede takı, aksesuar, ev tasarımı, Espadril, sandalet ürünlerine bakmak istiyorsanız Purnima, C/ de la Cruz, Tous, Plaça Sa Font, S’espardenya, Ignasi Riquer 19, Sandal Shop, Plaza Vila, Ksar, Carrer Cala Carbó 2 mağazalarına uğramalısınız.

 

 

 

İbiza’nın Santa Eulalia bölgesinde giyim üzerine The Rose, Calle Venda de Fruitera 2, Kurru Kurru, Plaza del Parque 6 mağazalarına bir göz atabilirsiniz. San Jose bölgesinde Sluiz, Carretera San José 8km,  Ses Salinas bölgesinde El Chiringuito Shop, Playa des Cavallet mağazalarına uğrayın. Sant Carles de Peralta bölgesinde Lottie Bogotti, LG Oliveres de Peralta vintage mağazalarına, Santa Gertrudis bölgesindeki deri ürünleri satan Te Cuero, Plaça Església mağazalarına, ev tasarım ürünleri satan The Rose’u beğeneceğinize eminiz.

İbiza outlet mağazasına uğramak isterseniz, birçok mağazanın bulunduğu Eivissa bölgesine tekrardan bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu bölgede bulunan Stockhouse Ibiza, 11, Avenida d’Espagna mağazaları sizlerin de çok hoşuna gidecektir.

İbiza alışveriş merkezi arıyorsanız sizler için en doğru adres İbiza, Balearic’dir. Alışveriş çılgınlığınızı doyasıya yaşamak istiyorsanız buraya mutlaka uğramalısınız. Sokaklarda satılan otantik ürünlerin yanında kendinize ve çevrenizde bulunan insanları şımartmak için bu alışveriş merkezinden yararlanabilir ve İbiza tatilinizi aldığınız ürünlerle unutulmaz hale getirebilirsiniz.

Tüm bu alışveriş çılgınlığının yanında eklemek gereken bir şey daha var. O da İbiza halkının modasıdır. İbiza halkı Adlip Fashion isimli moda akımını oldukça benimsemiş durumda olmasıdır. Adaya gittiğiniz zaman sizler de fark edeceksiniz ki yerel halkının büyük bir kısmı bu akımdan etkilenmiş durumdadır. Adlip Fashion’a bir nevi ada kıyafetleri diyebiliriz. Sizde İbiza’nın içerisinde yerel halkla bütünleşmek ve ada içerisinde kaybolmak istiyorsanız en kısa mağazadan, sokak tezgâhtarlarından modaya uygun olan ürünleri satın alıp üzerinize geçirmelisiniz.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer İspanya Kalkışlı Uçuşlar

X
Ibiza Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder