Hamburg'a Ne Zaman Gidilir?

Almanya’da yüksek dağların olmamasından ve nemli batı rüzgârlarının kurduğu üstünlükten dolayı yıl içinde çok fazla sıcaklık farkı oluşmaz. Ilımlı bir iklime sahiptir. Ülkedeki iklim, Gulf Stream etkisi altındaki Kuzey Atlantik Akıntılarından etkilenmektedir. Kuzey Denizi sınırlarındaki Jutland Yarımadası ve Ren Bölgesi de dahil birçok bölge bu ısıtıcı sulardan etkilemektedir. Doğuda uzun ve sert kış ayları, sıcak yaz ayları ve ülke geneline göre düşük yağış miktarıyla kıtasal iklim, orta ve güney Almanya’da karasal ve okyanusal iklim arasında bir geçiş söz konusu, kuzeybatı ve kuzey bölgelerinde ılıman ve okyanusal iklim kendini göstermektedir.

 

 

 

 

Hamburg iklimi de Almanya’nın kuzeyine özgü ılık ve yağışlı okyanus iklimidir. Hamburg hava durumu genel olarak yağışlıdır ve yaz aylarında yağışlar artar. Ülkede yazlar oldukça sıcak, kışlar ılık geçer. Hamburg’a yapılacak bir gezi için hava sıcaklığının -2 ve 4 derece arasında değiştiği, şehirdeki en soğuk dönem olan Aralık-Şubat dönemi tavsiye edilmez. Hamburg ne zaman gidilmeli sorusunu, Mayıs-Eylül arası olarak yanıtlanabilir. En yüksek sıcaklıkların görüldüğü dönem Temmuz-Ağustos arasındaki dönemdir. Bu dönemde en yüksek sıcaklık yaklaşık 22 derecedir. 

 

 

 

 

Bunların yanında, şehir ve doğa yaşamının en güzel birlikteliğini görebileceğiniz şehre yapacağınız seyahatlerde hava durumu Hamburg için çok önemli olmayabilir. Doğa ile kent yaşamının harmanlandığı, su kenarındaki yeşil metropol olarak da bilinen Hamburg, 2011’de Avrupa çevre başkenti seçilmiştir. Şehirde, içinden geçen birçok nehirden dolayı, Venedik ve Amsterdam’da olduğu gibi birçok köprü bulunmaktadır. Şehrin yarısına yakın bir kısmı yeşil alanlar, koruma altındaki doğal alanlar ve ormanlardan oluşmaktadır. Bu nedenle Hamburg her mevsim ziyaret edilebilecek bir güzelliğe sahiptir. Ayrıca neredeyse her mevsim yapılan etkinlikler, fuarlar ve festivallerle daha renkli bir hal almaktadır. Örneğin; Mayıs ayında şehirde bulunacaklar, Hamburg Limanı Festivali ve 19 Mayıs’ta yapılan Japon Kiraz Çiçeği Festivali’ne katılabilirler. Her biri dört hafta süren Hamburger Dom Fuarı da Mart, Temmuz ve Kasım aylarında yapılmaktadır. Almanya’daki en büyük şehirlerden olan Hamburg, yılın farklı zamanlarında binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Sırakadaki Şehir Rehberi

Diğer Başlıklar

X
Hamburg Uçak Bİleti Ara
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder